Házená v TV

16. 01. 2019 21:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Makedonie - Španělsko (vstupy, celé na webu ČT Sport)
17. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Srbsko
17. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Dánsko - Norsko
19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.5.2017 otevřeno: 784 x

Finálový boj o titul mistra: Ani jako favorit to nebudeme mít proti Slavii lehké, říká Růčková

Odveta loňského finále už klepe na dveře a hráčky Baníku Most se již chystají na víkendovou cestu do Prahy. Petra Růčková patří k oporám mosteckých házenkářek a je také jednou z hráček, které s Černými anděly vybojovaly všechny mistrovské tituly. Jak vzpomíná na první vzájemné měření sil a jak se připravuje na souboj s tradičním rivalem z pražské Slavie, prozradila v rozhovoru.Když Most vybojoval svůj vůbec první český titul právě v souboji se Slavií, mluvilo se o vás jako o právě té rozdílové hráčce, která měla velký podíl na mosteckém vítězství. Jak na tenhle souboj vzpomínáte?

Konkrétně na první vzájemný souboj se Slavií si už dnes moc nevzpomínám. Je to ale asi i tím, že jsme tehdy měly skvělou sezonu a vrcholem všeho byl zisk Challenge Cupu.

 

I ve Slavii ale hrají hráčky, proti kterým už budete stát ve finále poněkolikáté, připravujete se na ně nějak?

Je pravda, že Slavia, podobně jako my, má ve svém kádru hráčské stálice, ale i jim se za poslední dobu obměnil kádr. Mají nové holky, které mají jiný herní projev, pro nás jsou možná některé ještě neokoukané a možná i v tom může být úskalí našeho finálového souboje. Budeme si muset dávat pozor nejen na ostřílené hráčky, ale musíme být připravené i na ty nové.

 

Dá se na vůbec na souboj s víceméně tradičním soupeřem nějak připravit?

Samozřejmě že dá, i když se velmi dobře známe. My známe jejich hru, oni naopak tu naší. Setkáváme se neustále, ať už v lize nebo Českém poháru. Hodně tedy podle mne bude ve finále záležet i na momentální formě.

 

A v jaké formě se s ostatními spoluhráčkami nacházíte?

Myslím, že jsme teď celkem v pohodě. Panuje tu samozřejmě určitá lehká nervozita, ale to je dáno tím, jak jsme na utkání zdravě natěšené. Roli hraje i to, že byl volný víkend, jsme odpočaté, což je pro nás také příjemné a o to víc se na zápas těšíme.

 

Už před finále byl Most pasován do role favorita, vnímáte to podobně?

Na Slavii jsou vždycky těžké zápasy a ani v pozici favorizovaného týmu to rozhodně nebudeme mít lehké, naopak to bude hodně těžký zápas. A pokud se nám ho povede zvládnout, o to lépe se nám pak bude připravovat na další utkání před domácím publikem.

 

Tentokrát bude série na rozdíl od loňska končit v Mostě, je to pro vás alespoň trochu výhoda?

Určitě je to lepší, už kvůli atmosféře. Děláme to samozřejmě i pro fanoušky, takže je to pro nás vlastně i trochu odměna, hrát poslední zápas doma. Teď už jde jen o to si všechno připravit tak, abychom si nic zbytečně nezdramatizovaly a finálovou sérii ukončily po prvním domácím zápase.

 

Zdroj: Baník Most