TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.5.2017 otevřeno: 526 x

Hvězdy pro legendy: do Prahy zamíří šestice novopečených vítězek Poháru EHF

Házenkářky Rostova na Donu s přehledem ovládly finále Poháru EHF a spravily si tak chuť po vyřazení z Ligy mistryň. Šest házenkářek z úspěšného týmu zamíří na konci června na exhibici pro legendy české a československé házené.

 Rostov na Donu je ambiciózní tým plný hvězd, ale v letošním ročníku Ligy mistryň nedokázal proniknout ze skupinové do hlavní fáze soutěže (Main round). Chuť si spravil po přeřazení do Poháru EHF – skupinovou fází druhé nejprestižnějšího poháru prošel hladce s jednou prohrou na půdě norského Byasenu Trondheim a nejlepší bilancí skóre ze všech účastníků této fáze poháru EHF (+36). Porážka od Norek ve skupině byla jedinou, kterou ruský celek utrpěl – následovaly dvě čtvrtfinálové výhry proti francouzskému Brestu, německý Metzingen dokonce v semifinále vyprovodil Rostov dvěma debakly v celkovém poměru 60:39 (u domácí výhry 31:21 byly jako rozhodčí čeští sudí Jiří Opava a Pavel Válek).

 


Ve finále Rostov nezastavil ani SG BBM Bietigheim, který se s Rostovem potkal už ve skupině a prohrál s ním všechna čtyři vzájemná utkání v letošním Poháru EHF. A dobrá zpráva pro české házenkářské fanoušky – hned šestice novopečených držitelek Poháru EHF zamíří na konci června do Prahy na exhibici Hvězdy pro legendy! Jde navíc o hráčky ověnčené cennými kovy na reprezentační úrovni, ať už z olympijských turnajů, MS nebo ME. Rusky Senová a Sedojkynová, Španělka Cabralová, dvojice francouzských hvězd Dembéléová a Baudouinová, ale také stará známá konkurentka českých házenkářek, ukrajinská kráska Managarovová.

 

Více o akci Hvězdy pro legendy ZDE