TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.5.2017 otevřeno: 1160 x

Házenkářky Veselí v poslední letošním zápase zvítězily nad Zlínem

Moravské derby tentokrát vyznělo pro Veselí nad Moravou, které ukončilo letošní sezónu domácí výhrou nad Zlínem 28:25.

5. kolo play – out

SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 28:25 (16:11)

Veselanky se ve svém posledním utkání letošního ročníku chtěly viditelně rozloučit s diváky vítězstvím a začaly velmi aktivně. Jejich kanonáda byla tak účinná, že v 17. minutě vedly už 13:7. Ve zbývající části poločasu ale měly problém se zakončením, čehož Zlín využil ke snížení na 16:11. Po změně stran si Veselanky nejdříve udržovaly náskok a ve 40. minutě vedly 21:15. Pak ale přišla slabá pětiminutovka domácích a Zlín se dotáhl až na 21:20! Veselanky ale vítězství pustit nechtěly, opět zabojovaly a nakonec zaslouženě vyhrály tříbrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně: Olšovská 6, Vargová 5/3, Šustková 4, Soldánová 4 – Očadlíková 6, Sobieská 6/4, Birkušová 4, Nygrýnová 4
Vyloučení: 3:2. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Rozhodčí: Kučerka, Pavelová. Diváci: 150.

Ľuboš Hudák, SHK Veselí nad Moravou: "Do utkání jsme vstupovali hlavně s tím, abychom si dokázali, že zápasy pořád ještě umíme vyhrávat. Zpočátku nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Dominovali jsme v obraně i v útoku. Pak ale přišlo polevení. Stačí dvě tři chyby a dostaneme se pod tlak. Musíme se naučit hrát plných 60 minut."

Aleš Kořínek, HC Zlín: "Do Veselí jsme jeli s tím, že chceme vyhrát. Domácí tým si ale za dnešní výkon výhru zasloužil. Zápas ovlivnil náš vstup do utkání, kdy jsme nedůrazně bránili. Musím hráčkám poděkovat, že se z vývoje nesložily, ale bojovaly až do konce."