TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.5.2017 otevřeno: 1498 x

Galušková vystřílela Slavii první finálovou výhru, v sérii o bronz vede Olomouc

Bylo to drama až do posledních minut. V prvním zápase finálové série došlo na sedmičky a celou situaci pak lépe zvládly házenkářky Slavie. V sérii hrané na dvě vítězná utkání tak Pražanky vedou nad týmem Mostu 1:0. V sérii o bronz začaly lépe házenkářky Zory. Na domácím hřišti porazily Porubu 26:21.

Play-off – finále o 1. místo

Slavia Praha – Baník Most 24:22 (10:11)

První finálový duel byl dnes k vidění v pražské hale v Edenu, kde Baník Most i Slavia Praha předvedly především výtečné defenzivní představení. V zápase, v němž dominovala především vysunutá obrana 1:5 a 0:6 obrana Mostu, byly bezpochyby nejlepšími hračkami brankářky Petra Kudláčková a Dominika Müllnerová. Slavii táhla především v útoku Hana Kutlvašrová, která však zůstávala příliš osamocena ve svých útočných akcích, a proto Most nabýval převahy a během druhého poločasu si udržoval stále dvoubrankový náskok. Ten však Slavie v posledních minutách dokázala stáhnout na 19:20. V čase 59:55 měly Slavistky devítimetrový hod, který zvládla Veronika Galušková. Vynutila si tak sedmimetrové hody. Tehdy se zaskvěla Petra Kudláčková, která zneškodnila trefy slovenských reprezentantek v dresu Baníku Szarkové a Mikulčik a přestože v domácím dresu neuspěla Chlupová proti Bezpalcové, tak konečnou výhru zajistila v páté sérii Veronika Galušková, která se stala hrdinkou tohoto duelu.

Nejvíce branek: Galušková 8/3, Kutlvašrová 7, Šetelíková 4 – Kovářová 5/1, Růčková 5/2, Jeřábková 5/1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/4. Vyloučení: 2:5. Diváci: 600. Stav série: 1:0.

Peter Dávid, trenér Baník Most: „Očekávali jsme přesně takto těžký zápas. Do zápasu jsme se nedostali podle našich představ. Slavia hrála maximum, které teď může odehrát. Několikrát jsme se pozitivně utrhli, hlavně před koncem, ale nevyužili jsme klíčové momenty. Poslední gól, to se stává. Neuvěřitelně trefený gól od Galuškové! Pak měla Slavia psychologickou výhodu a šlo se na sedmičky. To je vabank. Bohužel je to pro nás velké zklamání. Loni to bylo podobné, jen se vyměnily haly. Nevím, co je horší. Neřešíme to, máme šanci to napravit, tak se o to pokusíme."

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Jsem rád, že jsme dodrželi taktické pokyny a zopakovali jsme úspěšný výsledek jako proti Ostravě. Udělali jsme pouze pět technických chyb. Pak se dá hrát i se soupeřem, jako je Most. V závěru jsme měli trochu štěstí, ale myslím si, že remíza utkání odpovídá. Obě družstva věděla, o co se hraje. I proto byl možná Most trochu zadrženější. Pak díky obraně a dobré brankářce jsme udrželi vyrovnaný stav po celé utkání. Na sedmičky, to už je potom vabank. Děvčata musela udržet hlavu a jít do toho naplno.“
 

 

Veronika Galušková v souboji s Petrou Růčkovou. | Foto: L. Nussbauer

 

Zora Olomouc – Sokol Poruba 26:21 (11:10)

První poločas byl velice vyrovnaný a skončil rozdílem jediné branky. Do druhého poločasu naskočilo lépe domácí družstvo, které během pěti minut vstřelilo pět branek a vytvořilo si šestibrankový náskok. Vedení si už udrželo do konce zápasu. V posledních deseti minutách Poruba snížila náskok na pouhé čtyři góly. Domácí tým však ještě zabojoval a vítězství si pohlídal.

Nejvíce branek: Domácí: Gajdošíková 6, Fryčáková T. 4, Gebre Selassie 3 - Šviráková 4, Marčíková 4, Tomašechová 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 3:4 (ČK Minarčíková). Diváci: 220.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Jsem rád, že jsme poslední domácí utkání vyhráli. Těší mě, že nám vyšla obrana s výbornou Raškovou v bráně. Bylo tam zapálení pro to, že chceme hrát o medaile a chceme se o ně porvat. To bylo hrozně znát. Poruba ale potvrdila, že je to kvalitní tým. Vítězství jsem začal věřit až poslední minutu a půl, jelikož v házené se může stát cokoli."

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: "Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství, to s čím jsme se mordovali během sezóny, nás zase dostihlo i tu a to ve větší míře, než se dalo snést. Nervy výrazně dopomohly soupeři k výsledku. Neproměnili jsme spoustu šancí, které jsme měli. Každá jedna hráčka musí být schopná dát ze šestky gól. Je to zasloužené vítězství Zory, v odvetě náš výkon bude jiný."