TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.5.2017 otevřeno: 1106 x

Plzeňské dorostenky vybojovaly bronz

Bronzové starší dorostenky DHC Plzeň opět přepisují historii klubu, když v souboji o konečné třetí místo Mistrovství republiky poráží své sokyně z moravského klubu HC Zlín rozdílem tří branek. V boji o bronzové medaile střelecky dominovala plzeňská Věra Oravcová, která se do branky soupeřek neomylně trefila desetkrát. K zápasu se vracíme hodnocením trenérů.

HC Zlín - DHC Plzeň 23 : 26 (9 : 11)

Nejvíce branek: Herbočková 5, Hubová 5, Ševčíková 5/1, Popelková 3, Mahďáková 3 - Oravcová 10/2, Franková 4, Franzová 3/1, Soukupová 3. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Kučerka, Pavelová. Diváci: 120.

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: Nezvládli jsme odvetu pod tíhou, že musíme. Snad jen v úvodní sedmiminutovce se dařilo, aspoň v obraně, podpořené soustředěným výkonem brankařky Barči Rybníčkové. V útoku jsme z přemíry snahy dělali chyby, a hlavně se snažili zbrkle zakončovat. Soupeř hrál jednoduše a účelně, střílel z připravených pozic, nikam se nehnal. Kromě první vedoucí branky jsme celý zápas dotahovali, maximálně srovnali. Stále jsme věřili, že utkání otočíme. Nedařila se nám spolupráce s pivotem. Chyběla větší síla u spojek, které byly zdravotně indisponované, přesto se rozhodly jít do zápasu a zabojovat, což si ceníme. Druhou půli tým podpořila v brance i Jája Sedláková, ani její spolehlivý výkon na obrat nestačil. Chyběl nám větší klid v zakončení, v některých fázích osobní odvaha. Za celou sezonu patří týmu pochvala, finále uteklo o fous, o to větší je teď zklamání. Soupeři gratulujeme. Snad se v budoucnu dočkáme v soutěži starších dorostenek více zápasů a konfrontace s českými celky.

Tomáš Jiskra, trenér Plzně: Nebyl to zápas z kategorie krásných, nicméně se v něm našly momenty, které musely potěšit diváky i trenéry. Zlín vynikal v rychlých protiútocích, ze kterých vstřelil osm branek. Naopak na postavenou a dobře organizovanou obranu měl výrazné problémy. Na druhé straně DHC nedokázalo zrealizovat ani jeden rychlý protiútok. Částečně to bylo způsobeno střídáním hráček obrana útok, nechutí ztrácet zbytečně míče a vlastní sebedůvěrou ve hře na postavenou obranu. Celá tato taktika se naprosto vyplatila. Hrát s rychlými Zlíňankami na honěnou by byl čirý nesmysl. Hráčky tentokrát dokázaly bojovat až do konce a dodržet pokyny. Odměnou je jim další cenný kov do jejich pěkné sbírky medailí.

Fotogalerii ze zápasu o bronz najdete ZDE

Foto: Jaroslav Pavlík