TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.5.2017 otevřeno: 1449 x

Představení účastníků Česko-slovenského poháru dorostenek

Měření mezi nejlepšími dorosteneckými týmy České republiky a Slovenska odstartují v pátek ve Zlíně. Představujeme vám jeho účastníky - týmy Ivančic, Hodonína, Mostu, Zlína, Michalovců, Šaľy, Prešova a Nitry.


Mladší dorostenky

HC Zlín - 2. místo v 1. lize mladších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi nastoupíte k zápasům Československého poháru?

Sezonu hodnotíme pozitivně. Především jsme ocenili to, že soutěž mladšího dorostu se mohla odehrát celorepublikově. V úvodu sezony jsme nastupovali s několika málo hráčkami r. 2000. Další průběh sezony si však uhrály už jen hráčky r. 2001 a proto také považujeme 2. místo v ČR za úspěch. Ani našemu týmu se nevyhnula zranění a nemoci. Zejména na podzim to bylo náročné. V jarní části sezony se již vše ustálilo a podávali jsme stabilní výkony. Za pozitivní považujeme také to, že do zápasů v průběhu sezony zasáhly všechny hráčky z našeho širokého kádru. Protože hrajeme na domácí půdě, jsou naše ambice vysoké. Velmi se těšíme na konfrontaci s týmy ze Slovenské republiky a uvidíme, jak proti nim budeme úspěšné. Umístit bychom se chtěli co nejvýše a na druhou stranu bychom si chtěli všechna tato finálová utkání společně užít. Tak uvidíme, jak se nám to povede.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Tím, že máme velmi široký kádr hráček, tak sezonu nepovažujeme až tak za fyzicky náročnou. Aktuální forma je stabilní a hráčky jsou na víkend připraveny.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

Ze soupeřů známe sílu Ivančických holek a na vzájemný duel se jako vždy už moc těšíme. Se slovenskými týmy se bohužel vzájemně téměř neznáme. Určitě nám však přinesou další zkušenosti, na základě kterých můžeme stavět do budoucna.

Hana Kolářová, trenérka HC Zlín
 

 

HK Ivančice – vítěz 1. ligy mladších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

Již před sezónou jsme si vytýčili jediný cíl a toho jsme dosáhli. Jsme spokojeni, navíc nás nepotkalo žádné zásadní zranění. Celá sezóna byla náročná, protože jsme řešili rozvoj výkonnosti hráček a vyřešili jsme jej snad zdárně. Většinu hráček ročníku 2000 jsme „nahostovali“. Hráčky odehrály hodně zápasů, myslíme, že jim to prospělo. Především v Zoře Olomouc šla výkonnost hráček strmě nahoru, i se spoluprací se Sokolem Velké Meziříčí jsme byli velice spokojeni. Dopředu jsme hráčkám avizovali, že rozhodující bude dvojzápas se Zlínem. I zde holky pochopily o co jde a splnily vše, jak jsme naplánovali i očekávali. Motivace do Česko-slovenského poháru je ohromná. Loni jsme v této soutěži skončili třetí, letos chceme o dvě příčky výš. Uvidíme zda dojdeme k cíli.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Jako u úřadujících tým Mistryň České republiky… Samozřejmě nejlepší!

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

Utkáme se se Zlínem a tento zápas půjde určitě na hranu. Oba soupeři i hráčky se navzájem dobře znají nejen z postavení na brankovišti. Osobně se na zápas moc těším. Utkání se Slovenskými týmy budou hodně zajímavá. Začínáme pátrat po informacích o soupeřích.

Pavel Vavroušek, vedoucí týmu mladších dorostenek HK Ivančice

 

 

 

ŠŠK SLŠ Prešov – Mistr Slovenska v kategorii mladších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

V první lize mladších dorostenek bylo asi pět týmů, které mohly získat titul. Měli jsme výhodu, že většinu zápasů podzimní části jsme odehráli na domácí palubovce a ty nám vyšly. Získali jsme mírný náskok a děvčata to výrazně nakoplo. Začali jsme si věřit, že můžeme být mistry Slovenska.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

V této věkové kategorii je velmi těžko hodnotit aktuální formu, protože každý den a každý zápas může přinést pozitivní impulz nebo i zkrat. Hodně napoví první zápas na turnaji.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

Se Šaľou jsme hráli slovenskou soutěž, takže o ní máme nějaké informace. O českých týmech víme jen to, kdo je mistr a kdo skončil druhý.

Peter Magda, trenér ŠŠK SLŠ Prešov

 

 

HK Slovan Duslo Šaľa - Vícemistr Slovenska v kategorii mladších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

Slovenská liga mladších dorostenek měla vyrovnaný prrůběh a na konci podzimní čáasit soutěže bylo aspirantů na titul víc. Dokazuje to fakt, že o bronzové medaili rozhodne až poslední kolo. Nejvyrovnanejší výkony podávalo družstvo z Prešova a jen naše stíhací jízda z jarní části je dokázala na jistý čas výrazněji ohrozit. Naše zaváhání ze začátku soutěže se nám však stalo osudnými. Velkým prekvapením pro mě jsou vysloveně zlé výsledky Iuventy Michalovce v odvetné části. Naopak pozitivně hodnotím výsledky děvčat z Bytče. K družstvu jsem nastoupil před sezónou a absolvoval s ním kompletní letní přípravu. Mudím říct, že pracuji s tím, co jsem dostal od svých předchůdců, kteří svou práci odvedli perfektně. Během uplynulé sezóny jsme absolvovali čtyři mezinárodní turnaje a konfrontace se zahraničními špičkovými družstvy jsou největší devízou, jakou jsme si mohli z těchto turnajů odvézt. Jsem toho názoru, že zápasy, které jsme prohráli, nás posunují dopředu nejvíc a proto i konfrontace s českou špičkou hodnotím víc než případné vítězství na turnaji.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

České (moravské) týmy jsou pro nás velkou neznámou. Můžeme jen obdivovat modelky na týmových fotografiích a smekat klobouk před jejich výsledky. Jediná porovnatelná hodnota je pro nás umístění a výsledky Zlína na Prague Handball cupu, kde skončila děvčata třetí a v semifinále je vyřadil vítěz turnaje z Gyoru, se kterým jsme i my měli možnost změřit síly v základní skupině na tomto turnaji. Prešov samozřejmě známe lépe. Je to konsolifovaný tým s vyváženou kvalitou hráček na každém postě. Zkušenosti hráček z nejvyšší soutěže je pasují do role favoritů.

 

 

Starší dorostenky

Baník Most – 1. místo v 1. lize starších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

Soutěž pro nás nemohla dopadnout lépe s ohledem na zisk titulu mistra ČR a dokonce bez ztráty jediného bodu v průběhu celé sezóny. Zvládli jsme sezónu i přes zranění, která nás provázela a děvčata se dokázala plnohodnotně zaskočit či doplnit právě v takovýchto těžkých chvílích. Za úspěchem hlavně stála velmi tvrdá práce všech děvčat v průběhu celého roku a jejich následné seberealizace na hřišti. Bohužel je málo kvalitních zápasů v průběhu roku, tak snad bych si jen přál, aby jich bylo v následujících sezónách více. Naše ambice do Zlína je zahrát si pěknou házenou a užít si ji bez zranění a bez konkrétních cílů na umístění.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Forma týmu je stabilní. Po lehkém útlumu v polovině jarní části soutěže forma postupně gradovala, o čemž svědčí i výsledek finále. Samozřejmě že únava ze sezóny je již nezanedbatelná.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

S Hodonínem jsme se setkali poprvé v letošní sezóně a věděli jsme pouze, že tým je založen hlavně na dvou hráčkách a jehož kádr je užší než náš, což se nám potvrdilo i ve finálových zápasech. Hlavně v prvním zápase své kvality předvedl. Ke Slovenským týmům toho obecně moc nevíme, ale k Nitře přeci jen pár informací máme. Nitra byla naším soupeřem na turnaji v Praze (Prague Hanball Cup), která nás i následně vyřadila v boji o semifinále. Své kvality bezpochyby má a na zápas se moc těšíme. Michalovce jsou mistři Slovenska a očekáváme velmi silný tým, bližší informace však nemáme.

Radek Maděra, trenér Baníku Most

 

 

 

HK Hodonín – 2. místo v 1. lize starších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

S právě končící sezónou nemůžeme být nespokojení, když děvčata dokázala ve východní skupině ligy starších dorostenek obstát a s bodovým náskokem tuto soutěž vyhrát, ačkoliv před zahájením sezony jsme si tak vysoký sportovní cíl určitě nedávali. Celý ročník jsme sice odehráli s ne příliš širokým kádrem vlastních hodonínských hráček, ale všechny stěžejní hráčky absolvovaly celou sezonu bez vážnějších zdravotních komplikací, týmu pomohla také kvalitní letní i zimní příprava společně se ženami, dbali jsme na pravidelnou regeneraci, v neposlední řadě také úspěšné tažení týmu žen první ligou bylo pro děvčata výraznou motivací dokázat, že nejen ženy v Hodoníně házenou hrát umí.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Všechny hráčky jsou zdravotně v pořádku a na turnaj o Česko-slovenský pohár připraveny, jestliže se jim během hry vyhnou nepříjemná zranění, věříme, že se všemi třemi soupeři můžeme hrát vyrovnané zápasy. I když víme, že každý z nich bude po sportovní stránce velmi náročný.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

S týmem z Mostu hrajeme v současné době sérii o mistra ČR, není tedy pro nás žádnou neznámou. Stejně tak víme o kvalitě týmu z Michalovců, který jsme před dvěma roky měli možnost v Hodoníně sledovat v průběhu turnaje o ČS pohár mladších dorostenek, kvalita práce mládežnických trenérů na východě Slovenska je nám dlouhodobě známá stejně tak, jako kvalita práce trenérů v Nitře. Pro každou z našich hráček znamená ČS pohár vrchol dosavadní sportovní kariéry, víme že nás čekají tři náročné zápasy, určitě ale neodjíždíme do Zlína s tím, že bychom chtěli skončit poslední a bez bodového zisku.

Radek Bičan, HK Hodonín

 

 

Iuventa Michalovce – Mistr Slovenska v kategorii starších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

K družstvu jsme přišel po podzimní části. Děvčata se nacházela na čtvrtém místě tabulky, ale společnými silami jsme se probojovali až na čelo a potvrdili jsme to mistrovským titulem. Domácí soutěž byla náročnější a vyrovnanější, než minulé sezóny. Prvních sedm družstev bylo opravdu vyrovnaných a zakopnout mohl každý. Naše ambice jsou užít si poslední turnaj sezóny. Je to generace děvčat, které se v minulosti těšily dvakrát ze zisku Česko-slovenského poháru v kategorii mladších dorostenek, bylo by pěkné na to navázat.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Forma družstva gradovala ke konci soutěže. Samozřejmě jsme se v zápasech ani my nevyhýbali hluchým pasážím, ale našim cílem je, aby jich bylo co nejméně.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

Do Zlína vycestujeme s respektem před všemi účastníky. S Nitrou hráváme vždy vyrovnané zápasy, Most v podstatě neprohrál celou sezónu a o Hodoníně nemáme bohužel žádné informace. Máme se tedy na co těšit. Samozřejmě nikoho nepodceníme a do každého zápasu půjdeme na plno.

Maros Vikartovsky, trenér Iuventy Michalovce

 

 

UDHK Nitra - vícemistr Slovenska v kategorii starších dorostenek

Jak hodnotíte uplynulou domácí soutěž a s jakými ambicemi odjíždíte do Zlína k zápasům Československého poháru?

Soutěž na Slovensku byla od začátku vyrovnaná a cíl, který jsme si stanovili, tedy zabodovat o Česko-slovenský pohár, se nám díky výsledkům v jarní části podařil. Skončili jsme jako vícemistr Slovenska, i když jsme v posledním kole v Michalovcích sahali na titul, ale zápas jsme prohráli. Do Zlína odjíždíme s nejvyššími ambicemi, ty ale budeme muset potvrdit v každém zápase na palubovce.

Jaká je aktuální forma týmu po náročné sezóně?

Forma a nálada v týmu jsou dobré a i když děvčata jsou již unavená, jsou připravená zabojovat.

Co očekáváte od svých soupeřů v Česko-slovenském poháru?

Každého ze soupeřů kteří nás ve Zlíně čekají, trošku známe. S Mostem jsme se střetli na turnaji v Praze, kde jsme vyhráli, ale zápas ve Zlíně bude úplně o něčem jiném. Bude mít jiný náboj a hlavně delší hrací čas. Určitě máme před nimi respekt, stali se mistry Česka a nenašli v sezóně přemožitele. Michalovce jsou náš tradiční soupeř z ligy. V této sezóně každý svůj domácí zápas zvládl. V zápasech s Michalovci rozhodují detaily, chybičky v útoku, obraně. Budeme se snažit na zápas s nimi dobře připravit.V hodonínském klubu jsme trénoval v sezónách 2010 až 2015, takže hráčky Hodonína dobře znám, trénoval jsem je. Některé z nich jsem přivedl k házené a učil je základy. No, dva roky jsem je hrát neviděl a určitě se toho spousta změnila, výkonnostně se posunuly, o tom svědčí, že jsou vícemistrem republiky. Tento zápas bude mít pro mě specifický náboj.

Milan Adi, trenér UDHK Nitra
 

 

Rozpis zápasů Česko – slovenského poháru:

Pátek 26. 5. 2017 MD 13:00 HK Ivančice - Duslo Šala
Pátek 26. 5. 2017 SD 15:00 DHK Baník Most - UDHK ŠG Nitra
Pátek 26. 5. 2017 SD 17:00 HK Hodonín - Iuventa Michalovce
Pátek 26. 5. 2017 MD 19:00 HC Zlín - SSK Prešov

Sobota 27. 5. 2017 SD 10:00 HK Hodonín - DHK Baník Most
Sobota 27. 5. 2017 MD 12:00 SSK Prešov - Duslo Šala
Sobota 27. 5. 2017 SD 14:00 UDHK ŠG Nitra - Iuventa Michalovce
Sobota 27. 5. 2017 MD 16:00 HC Zlín - HK Ivančice

Neděle 28. 5. 2017 MD 9:00 Duslo Šala - HC Zlín
Neděle 28. 5. 2017 SD 11:00 UDHK ŠG Nitra - HK Hodonín
Neděle 28. 5. 2017 MD 13:00 HK Ivančice - SSK Prešov
Neděle 28. 5. 2017 SD 15:00 Iuventa Michalovce - DHK Baník Most