TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.5.2017 otevřeno: 1145 x

Most vyrovnal finálovou sérii, medaile se rozdají v neděli

Série o konečné třetí místo se rozhodne až v nedělním rozhodujícím utkání.. V sobotu totiž Poruba vyhrála po bojovném výkonu druhé utkání 20:16 (8:9) a vyrovnala stav série na 1:1. O hodinu později se totéž podařilo házenkářkám Mostu v souboji se Slavií Praha. V neděli se tak rozhodne na opačných koncích republiky o dělbě medailí

Play-off ČR - finále

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 30:20 (16:8)

Jako vyměněné nastoupily mostecké házenkářky ve druhém finálovém utkání na domácí palubovce proti Slavii. Už od úvodních minut zápasu držely otěže utkání pevně v rukou a díky tvrdé obraně a výrazně lepší střelbě oproti předchozímu utkání šly velmi rychle do vedení. V sedmnácté minutě utkání domácí celek vedl už 10:4. Ani po změně stran se rytmus utkání nezměnil a Slavia se dostala mosteckému týmu nejblíž na rozdíl šesti branek. Trenér domácích Peter Dávid opět promíchal sestavu, ale Černí andělé si dál udržovali bezpečný náskok. Třicátou brankou v šestadvacáté minutě Tereza Chmelařová definitivně potvrdila drtivé vítězství domácích.

Nejvíc branek: Szarková 7/3, Mikulčík 5, Růčková 4/3, Dvořáková 3 - Kordovská 4, Galušková 4/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 8/2. Vyloučení:6/5. Diváci 810. Stav série 1:1.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Dnes jsme se prezentovali hlavně v útoku tak, jak jsme měli v plánu a k tomu nám velmi dobře fungovala i obrana. Důležité bylo, že jsme už od začátku ovládli zápas, získali rozhodující náskok a pak průběh utkání kontrolovali. Rozhodující zápas ale bude o hlavě, v úvodním utkání měla po sedmičkovém rozstřelu možná trochu navrch Slavia, dnes možná trochu my, ale začíná se od nuly a bude tak záležet na tom, kdo bude mít víc síly.“

František Štika, asistent trenéra Slavie Praha: „Takové utkání se hodnotí velmi špatně, věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, ale Most prokázal svoje kvality. Bohužel jsme udělali velké množství technických chyb, nevycházela nám střelba, byl to dnes nepovedený výkon. Zítra se pokusíme to napravit, ale domácí tým bude rozjetý a bude to velmi těžké.“

 

Play-off ČR - o 3. místo

DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 20:16 (8:9)

Nebyl to lehký zápas pro porubské házenkářky v Polance. Olomouc hrála hlavně v prvním poločase velice dobře. Poruba zápas zlomila v úvodu druhého poločasu, kdy vstřelila čtyři góly v řadě a ujala se vedení 12:9. Hanačky se pak ještě jednou dotáhly na jeden gól (13:12), ale na zvrat už neměly.

Nejvíce branek: Polášková 5/2, Marčíková 4/1, Šviráková 3/1 – Severová 4, Kubáčková 3, Fryčáková 2, Jansová 2/2, Gebre Selassie 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení: 6:5. Diváci: 258. Stav série: 1:1.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Konečně jsem byl spokojený s nasazením v obraně, které bylo základem našeho vítězství. Na tom budeme chtít náš výkon postavit i v neděli. Mrzí mě jen hodně zahozených šancí, rozhodla ale našed výborná obrana.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Nevyšel nám druhý poločas a to hlavně v útočné fázi. Špatně hrály hlavně krajní spojky, snad se z toho vyspí a v neděli podají lepší výkon. Poruba velmi dobře bránila a dobře zachytala i gólmanka Roháčková. Věřím, že ve třetím utkání podáme lepší výkon.“

 

 

Play-out

HC Zlín - Sokol Písek 29:21 (15:13)

Začátek zápasu byl z obou stran nervózní. Důkazem toho je to, že první branka padla až v páté minutě zápasu. Následně se oba celky rozstřílely a dlouhou dobu spolu držely krok. Vše se změnilo až před koncem poločasu, kdy si Zlín vytvořil dvoubrankový náskok. Hned zkraje druhého poločasu si Zlín vytvořil čtyřgólový náskok, který do konce zápasu postupně navyšoval. Zlín hrál velmi koncentrovaně a disciplinovaně, toto ještě podpořil skvělý výkon brankářky Benedíkové a to znamenalo jediné - přesvědčivé vítězství Zlína 29:21.

Nejlepší střelci: Očadlíková 7, Nygrýnová 6, Birkušová 3 – Michková 4, Palasová 4/1, Talafousová 3. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/4. Vyloučení: 5:0. Diváci: 103.

Lenka Černá, asistentka trenéra HC Zlín: „Jsem ráda, že i když v tomto zápase o nic nešlo, tak jsme to pojali profesionálně. Holky musím pochválit za bojovnost, dařilo se nám v obraně, skvělá Lenka Benedíková v brance. Dařily se nám i akce z rychlého proti útoku."

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „První poločas byl z obou stran v hodně oddechovém tempu. Zlín si ve druhém poločase šel více pro vítězství. Určitě si výhru zasloužil."