TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.5.2017 otevřeno: 1276 x

Házenkářky Mostu porazily Slavii Praha a slaví pátý titul

Hráčky Mostu porazily i ve druhém domácím utkání finálové série tým Slavie Praha a v repríze loňského finále znovu oslavily zisk titulu. Už pátého v řadě!

Play-off - finále

Baník Most - Slavia Praha 24:21 (17:12)

Most podruhé doma porazil Slavii a slaví pátý mistrovský titul. Utkání začalo obdobně jako včera, Most se velmi rychle dostal do vedení a první poločas zakončil s pětibrankovým rozdílem. Druhá půle se ale nesla v duchu řady nepřesností a Slavii se nakonec podařilo náskok Mostu stáhnout až na rozdíl pouhých dvou branek. Andělé ale větší drama nepřipustili a zlepšenou hrou v závěru opět odskočili. V posledních minutách utkání už jen bezpečně kontrolovali výsledek.

Nejvíce branek: Most- Mikulčík 7, Jeřábková 5/1, Szarková 5, Růčková 3/1 – Slavia: Kutlvašrová 5, Chlupová 4, Kordovská 3, Šetelíková 3. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2- 3/1. Vyloučení: 3/5. Diváci 920. Výsledek série: 2:1.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Jsme šťastní, že jsme finálovou sérii nakonec otočili, asi už to bude nějaká naše nová tradice. Byl to zápas velkých nervů, velká psychická bitva a my jsme strašně rádi, že to takhle dopadlo. Samozřejmě jsme velmi šťastní i radujeme se z pátého mistrovského titulu v řadě.“

František Štika, asistent trenéra Slavie Praha: „Ze včerejška na dnešek nebylo příliš prostoru na přípravu, ale po obědě jsme si dali video, na kterém jsme si ukázali naše včerejší školácké chyby a řekli si, že pokud se jich vyvarujeme, mohl by to být dramatický zápas. To se myslím povedlo, a nakonec dnešní střetnutí odpovídalo úrovní souboji o mistrovský titul. Odvedli jsme maximum a s naším výkonem i s konečným titulem vicemistra jsme maximálně spokojeni.“