Házená v TV

16. 01. 2019 21:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Makedonie - Španělsko (vstupy, celé na webu ČT Sport)
17. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Srbsko
17. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Dánsko - Norsko
19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.6.2017 otevřeno: 690 x

Tým si teď víc věří a chce bojovat o vítězství, říká trenér Mostu Dávid

Ziskem pátého českého titulu v řadě zakončily letošní sezonu házenkářky DHK Baník Most. I když letos tým Černých andělů nezažíval jen úspěchy, hodnotí letošní sezonu trenér Peter Dávid jako dobrou.

Most popáté v řadě získal český titul, jak byste zhodnotil letošní sezonu?

Vstup do soutěže nám bodově úplně nevyšel, prohráli jsme s Michalovcemi a následně remizovali na Slavii. Naším prvním vážným cílem bylo postoupit do jarní části Evropského poháru. V prvním kole jsme narazili na silný Minsk a po dvou velmi těžkých a vyrovnaných utkáních jsme postoupili do dalšího kola, kde nás ale čekal jeden z absolutních favoritů - Metzingen. A tak kvalitní soupeř se pro nás ukázal jako překážka, kterou se nám nepodařilo překonat, a postup nám utekl. Tým se ale postupně stabilizoval, v hlavní soutěži jsme si udrželi druhé místo a zajistili si nejlepší postavení z českých klubů pro play-off. Dost velký zlom, ze kterého jsme se velmi dlouho vzpamatovávali, byla prohra ve finále Českého poháru, po které nám zůstal už jen jediný cíl, a to zisk domácího titulu. A to se nám i přesto, že jsme na jaře zaznamenali několik nepříliš přesvědčivých výsledků, nakonec povedlo. Semifinálový postup přes Olomouc a následně i finále se Slavií nám vyšlo. Ve finále nám sice na Slavii nevyšla útočná fáze v prvním utkání, ale to se stává a domácí zápasy už jsme si nenechali utéct. Potrápila nás také dlouhodobá zranění, ať už Michaely Borovské nebo Báry Buchnerové, bez nichž jsme se museli obejít zhruba půl roku. Celkově bych ale letošní sezonu hodnotil jako dobrou.

 

Jak jste se vyrovnávali s neúspěchem v Českém poháru?

Byl to pro nás neúspěch a zanechalo to na nás celkem hluboké stopy. Poruba, která nakonec skončila čtvrtá v lize, odehrála na turnaji v Jindřichově Hradci dva skvělé dny, kdy jí vycházelo úplně všechno a pohár zaslouženě získala. Nás nečekaná porážka trochu vykolejila, o to víc jsme se pak mohli soustředit na český titul.

 

Dá se letošní sezona nějak srovnat s loňskou?

Těžko se to porovnává, v průběhu každého roku má tým výkonnostní výkyvy, my se letos možná v průběhu sezony lehce potýkali s obranou. Jinak se dá ale říct, že jsme si v důležitých zápasech vybrali dva špatné dny, kdežto vloni jen jeden.

 

Most je známý tím, že se zde tvrdě pracuje. Jak se tým za rok posunul?

Vloni jsme ve vypjatých nebo těžkých zápasových situacích nezvládali závěry utkání. Poslední desetiminutovky pro nás byly kritické. Letos se to vlastně otočilo a zápasy, které byly velmi vyrovnané, jsme v posledních minutách otáčeli v náš prospěch. Jedinou výjimkou bylo už zmiňované první finálové utkání na Slavii, ale to byla skutečně výjimka. Tým si teď víc věří, chce bojovat o vítězství a je silnější ve hře na celých 60 minut.

 

 

Po finálovém vítězství klub deklaroval, že si chce vyzkoušet Ligu mistrů. Jaké další plány máte?

 

Chceme využít toho, že jsme mistři a vyzkoušet si kvalifikaci Ligy mistrů a při dobrém losu a troše štěstí bychom mohli i postoupit. Nejde ale jen o to, si Ligu mistrů vyzkoušet, my chceme i uspět. Kádr nám zůstal pohromadě, jeho doplnění je poměrně logické. Díky filozofii klubu, kde se skvěle pracuje s mládeží, se bude družstvo doplňovat o dorostenky, přičemž s některými z nich už pracujeme i v A týmu. Základní osu našeho kádru už máme, a pokud se nám budou vyhýbat zranění, věřím, že máme šanci se dostat dál, než minulý rok. A cíle jako vyhrát pohár a vyhrát ligu jsou v Mostě už vlastně automatické. Máme na to, abychom uspěli, ale sport je nevyzpytatelný a o tom jsme se už také měli možnost přesvědčit.