Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.7.2017 otevřeno: 481 x

Černí andělé jsou nasazeni rovnou do druhého kola kvalifikace Poháru EHF

Zatímco házenkářky Slavie Praha budou muset již v prvním kole změřit síly s protivníkem, kterého jim určí los 18. července ve Vídni, nastoupí úřadující český mistr Baník Most v Poháru EHF rovnou do kola druhého.

Černí andělé se jako aktuální mistr České republiky ucházeli o účast v nejprestižnější klubové soutěži – Lize mistryň. „Po nepřijetí do Champions League jsme obdrželi částečnou kompensaci a jsme nasazeni rovnou do druhého kola kvalifikace poháru EHF CUP. Oproti minulému roku to znamená, že nebudeme muset hrát první kolo kvalifikace a tím budeme moci šetřit síly na druhé kolo,“ stojí v prohlášení klubu na jeho webových stránkách.

V poháru EHF je celkově přihlášeno 54 klubů, mezi nimi například dánský klub Viborg, francouzský Issy Paris, dánský Kobenhavn nebo třeba ruská Astrakhanochka. Losování prvního i druhého kola Poháru EHF proběhne příští týden 18. července a bude přenášen v přímém přenosu na EHF stránkách.

Do evropské soutěže Challenge cup nenastoupí v tomto soutěžním ročníku žádný z českých ženských týmů.

 

Mosteckým házenkářkám byla zamítnuta přihláška do Ligy mistryň

 
Smutek v mostecké házené. Černí andělé toužili po premiérové účasti v Lize mistryň, českým šampionkám však vystavila stopku Evropská házenkářská federace. Do nejprestižnější soutěže je nepřijala. Oficiální důvody ještě mostecký klub nezná, dorazí v nejbližší době e-mailem. „Myslíme si však, že nám neschválili halu,“ informovala server iDNES.cz místopředsedkyně oddílu Pavla Chotěborská.

„Letos jsou totiž jen dvě předkvalifikační skupiny oproti loňským třem. Tvrdili nám, že bodovali sedm různých kritérií. Jedním z nových je i hala s kapacitou dva a půl tisíce diváků místo dosavadních dvou,“ slyšela Chotěborská. Mosteckou halu vyprodá 1 250 lidí, navíc dalším požadavkem jsou tribuny z obou stran, ani to bouřlivá aréna Andělů nesplňuje.

V Lize mistryň se české kluby nepředstavily od roku 2011. Mostu nepomohlo ani to, že sehnal peníze na kauci 17 tisíc eur, což je téměř půl milionu korun. Tým trenéra Dávida tak bude opět startovat v Poháru EHF, druhém nejkvalitnějším. „Proti neúčasti v Lize mistryň není možnost se odvolat, jde o konečné rozhodnutí. Řekli, ať to zkusíme za rok.“

Jenže co pak s halou? „Žádná házenkářská v Čechách asi kritéria nesplňuje a jet někam do Brna nemá smysl,“ míní Chotěborská. „V úvahu připadá zimní stadion, ale mostecký je také malý, takže bychom se snad dohodli v Litvínově.“

 

Zdroj: iDNES.cz