Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.8.2017 otevřeno: 1395 x

Letní příprava: Písek do sezóny nastoupí bez Jačkové a Galuškové, posilou je reprezentantka Hauserová

Tým Písku se již stejně jako ostatní družstva intenzivně připravuje na novou sezónu. Vyvrcholením srpnové přípravy pak bude účast týmu na kvalitně obsazeném turnaji v Německu.

Poslední červencovou středu zahájily písecké házenkářky společnou letní přípravu, do té doby se připravovala každá členka týmu samostatně. „Každá z hráček měla na celý červenec sestavený individuální plán, který obsahoval posilování a vytrvalostní běh,“ vysvětlil trenér Písku Vladislav Jordák.

Píseckému trenérovi se na prvním tréninku hlásilo 12 hráček, včetně dvou nových letních posil. Tou první je juniorská reprezentantka Michaela Hauserová, která přichází do Písku z Jindřichova Hradce, a druhou hráčkou je Pavlína Novotná z pražské Slavie. „Jistý je ještě příchod Michaely Peškové ze Slavie a o dalších posilách týmu ještě jednáme,“ přidává na adresu možných letních posil vedoucí týmu Veronika Cyprysová. Písecký tým naopak opouští po osmi letech Jana Rusfelová, která se vrací do českobudějovické Lokomotivy a do svých mateřských klubů se vrací i Linda Galušková a Eliška Jačková, přípravu s týmem nezahájila Dominika Bullová, kterou čeká roční studijní pobyt v Portugalsku.

Sokolky nyní čeká dvoufázového trénování v píseckém sportovním areálu, kde se zaměří na nabírání fyzické kondice a na konci týdne se tréninky přesunou do Obloukové haly. Celý zbytek srpna tak stráví písecké hráčky herní přípravou, doplněnou o víkendové přátelské zápasy a poslední víkend v srpnu se představí na mezinárodním turnaji v německém Ludwigsburgu, kde se utkají s týmy z 1., 2. a 3. Bundesligy, vrcholem turnaje bude střetnutí s úřadující mistryněmi Bundesligy, SG BBM Bietigheim.

 

Program zápasové přípravy Sokola Písek

15.8.17 - Sokol Vršovice - Sokol Písek
16.8.17 - Sokol Písek - Lokomotiva České Budějovice
18.8.17 - Sokol Písek - SVŠ Plzeň

26.8.- 27.8.17 Lotto Cup - Ludwigsburg
SG BBM Bietigheim (1. Bundesliga)
„Kurpfalzbären“ Ketsch (2.bundesliga)
HCD Gröbenzell (2.bundesliga)
TSV Kandel (3. Liga Süd)