TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.8.2017 otevřeno: 747 x

Poruba sbírá herní zkušenosti na turnaji v Hodoníně, pak vyrazí do Německa

Házenkářky Poruby podobně jako tým Mostu zvolil pro letní přípravu především zahraniční soupeře. Na úvod se poměřili s polským Ruchem Chorzow, potom vyzvali Jeleniu Goru, Nantes a chystají se na cestu do Německa.

V souboji s Chorzowem si Poruba zapsala jednu výhru a jednu remízu. „Byly to klasické úvodní dva přípravné zápasy letní přípravy, do kterých holky šly z plného zatížení. Ve druhém zápase mě mrzí, že jsme neproměnili hodně vyložených šancí a ve hře bylo i hodně technických chyb. V každém případě ale oba zápasy splnily svůj účel," uvedl kouč Poruby Peter Olšavský.

I podruhé si Porubanky zvolily soupeře z Polska a odjely do Jelenie Gory. „První poločas byl z naší strany málo agresívní. V prvních deseti minutách nastalo v naší hře, hlavně v obraně, uspokojení. K tomu jsme přidali i špatnou koncovku a nepřesné přihrávky. Ve druhém poločase byl náš výkon diametrálně odlišný, hlavně v obraně jsme hráli s potřebným nasazením, což se nakonec odrazilo v útoku i v konečném výsledku," komentoval toto další měření trenér Olšavský.

 

 

Potřetí se Porubanky vypravily do Mostu, aby změřily síly s francouzským Nantes a ze vzájemného souboje odešel porubský tým vysoko poražen. „V prvním poločase jsme dokázali držet krok s francouzskými hráčkami, které byly výborně rychlostně vybavené. V tomto ohledu to pro nás byl doopravdy důkladný test. Holky dobře bránily a nebýt několika neproměněných šancí v závěru první půle, byl by první poločas z naší strany nadstandardní. Bohužel nám nevyšel začátek do druhého poločasu, kdy jsme vyrobili hodně technických chyb a navíc se nedokázali poctivě a důsledně vracet do obranného postavení. Soupeř toho využil a trestal nás z rychlých protiútoků. Vytvořil si dostatečný náskok, který bez problémů udržel do konce,“ popisoval Olšavský třetí ze soubojů.

V těchto dnech Porubanky bojují na turnaje v Hodoníně, který hostí běloruský Minsk, Vistal Gdynia a Bruhl Handball. Po skončení turnaje pak tým odcestuje do Německa, kde jej čekají dvě střetnutí s Göppingenem.

 

Výsledky přípravných zápasů

Sokol Poruba – Ruch Chorzow 33:24 (18:14)
Sokol Poruba – Ruch Chorzow 26:26 (12:13)
Jelenia Gora – Sokol Poruba 27:30 (17:13)

 

Další plán přípravy

Turnaj v Hodoníně
16. 8. Poruba - BNTU-BelAZ Minsk Reg (14 hodin)
17. 8. Poruba - Vistal Gdynia (13 hodin)
18. 8. LC Bruhl Handball - Poruba (10 hodin)
19. 8. Utkání o konečné umístění
20. 8. Utkání o konečné umístění

 

Herní soustředění v Německu
23. 8. Göppingen - Poruba
24. 8. Göppingen - Poruba
25.8. soupeř v jednání