TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.9.2017 otevřeno: 360 x

Do zápasu musíme jít beze strachu, říká před zápasem s Veselím posila Písku Novotná

Pavlína Novotná přišla do Sokola Písek před novou sezónou z týmu Slavie Praha. Jak hodnotí první písecké vystoupení v soutěži a s jakými ambicemi jde do soutěže si přečtěte v rozhovoru.

Máte za sebou první zápas sezony, který asi úplně nevyšel podle očekávání, byť Šaľa byla velkým favoritem. Jak byste úvodní utkání zhodnotila?

Na zápas jsme byly všechny natěšené a plné očekávání. Do zápasu jsme se vrhly po hlavě. Promarněná přesilovka na konci prvního poločasu však naprosto otočila vývoj utkání. Soupeřky získaly sebevědomí a my působily bojácně a málo agresivně. Ukázalo se, na co si musíme dát pozor a čemu se v příštích utkáních vyvarovat.

Prvních dvacet minut jste Šaľe byli rovnocenným soupeřem, ale pak opět přišel střelecký útlum, se kterým písecký tým bojoval velkou část minulé sezóny. Co se stalo?

Obrana je základ. Když přestaneme jezdit v obraně, ani útok nemůže být podle představ. V sobotním utkání to s naší obranou šlo bohužel z kopce. Je těžké po několika obdržených brankách v řadě opět najet na koncentraci ze začátku utkání. Nerada bych výkon srovnávala s minulou sezonou, ale věřím, že navážeme na výkony z konce sezóny, byť je ještě vylepšíme.

V sobotu vás čeká další domácí zápas s Veselím nad Moravou. Co tedy zlepšit a jak Veselí porazit?

Na soupeřky musíme vlítnout bez žádného strachu či respektu. Já osobně ještě k tomu musím zahodit nervozitu. Agresivní obrana, spolupráce, pečlivý návrat do obrany a vyhranné souboje jeden na jednoho - to budou podle mě klíčové okamžiky pro získání dvou bodů.

Když se vrátíme k vám osobně, máte za sebou první zápas v píseckém dresu, jak jste spokojená se svým výkonem?

S výkonem spokojena rozhodně nejsem. Byla jsem velmi nervózní, nevěřila jsem si. Nechtěla jsem udělat chybu a hrála velmi bojácně. Ani jednu ze svých pěti střel jsem neproměnila. Pak už jsem se jen snažila vytvořit šanci a přihrát na ní. U mě je to hodně o hlavě. Na tréninku sbírám herní sebevědomí a věřím, že se rozehraji do mých maximálních výkonů a tím pomohu týmu k dobrým výsledkům.

Do Písku jste přišla ze Slavie. Co vás na jih Čech zavedlo?

Hlavním důvodem bylo jednoznačně mé malé zápasové vytížení. Na Slavii jsem nedostávala tolik příležitostí, proti silnému soupeři skoro vůbec. Ještě k tomu byl o post střední spojky boj, a tak jsem se objevovala na postech, kde jsem nikdy nehrála. V Písku je ještě k tomu skvělá parta holek, které znám i z dřívějška. Moc se mi tu líbí.

A váš sezónní cíl v Písku?

Chtěla bych bojovat o play-off. Být nepříjemným soupeřem pro každý tým, ať už bude favorizovaný sebevíc. Věřím, že se naše super parta se odrazí i ve výkonech a diváci budou sledovat kvalitní házenou.

 

Petr Soušek, Sokol Písek