TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.9.2017 otevřeno: 396 x

Zlíňanky doma uvítají slovenského nováčka: Nejsme nervózní, snad se dokážeme vypořádat s domácím prostředím, říká nový kouč Spuchlák

Házenkářky Zlína se v nové sezóně domácím fanouškům uvedou soubojem s nováčkem z Bánovců nad Bebravou. Domácí tým je připraven předvést co nejlepší výkon a uhrát první body. Úvodní zápas na Slavii sice bodově nevyšel (30:28), přesto Zlín ukázal svou vnitřní sílu. Nejlepší střelkyně úvodního kola Michaela Sobieská dodává: „Prohra na Slavii nás hodně mrzela, protože zápas se určitě vyhrát dal. V pondělí jsme to společně s trenéry uzavřeli a začali se připravovat na nováčka ligy. Moc informací o něm nemáme. Když budeme hrát svoji hru a dokážeme se soustředit hlavně na sebe jak v obraně, tak v útoku, věřím, že zápas zvládneme a získáme první body.


Jak to vidí před zápasem jsme se zeptali trenéra družstva Martina Spuchláka a hráček Moniky Kříčkové a Venduly Hubové.

Martine, v sobotu to bude první zápas našeho týmu v nové sezóně před domácím publikem. Bude o to větší nervozita nebo si to nijak nepřipouštíte?
Nervozita ani ne. Spíše očekávání, jak se s dokážeme vypořádat s domácím prostředím, protože jsme v naší hale celou přípravu jen trénovali a odehráli pouze jeden přípravný zápas bez diváků.

Je příprava na tento zápas standardní nebo máte nějaké inovace v tréninkové přípravě?
Příprava na tento zápas je trochu jiná. Oproti prvnímu kolu MOL Ligy mám více informací o soupeři a jeho hře, tak se můžeme více připravit na zápas. A jak doufám - s vítězným koncem.

Nedělní zápas se Slavií držela střelecky také pivotmanka týmu Monika Kříčková. Nyní se ale plně jako ostatní hráčky soustředí na sobotu. Moniko, v sobotu se potkáte se slovenským nováčkem MOL Ligy, máte nějakou osobní přípravu na tento zápas?
Zvláštní osobní přípravu na zápas nemám. S týmem se připravujeme v rámci získaných informací, ale jinak je to příprava jako na každého jiného soupeře.

Máte v kabině nějaký týmový předzápasový rituál?
Týmovým rituálem je hlasitá hudba v kabině, která se nám líbí. Abychom se pořádně nahecovaly.

Vendulo, minulý týden jste zahájila novou sezónu už jako stabilní hráčka týmu žen MOL Ligy. Vnímáš rozdíl mezi dorosteneckou a „dospělou“ házenou?
Ano je to velký rozdíl. Hra je mnohem rychlejší a silovější. Ženy umějí lépe číst hru, využívají své chytrosti, takže musím být opatrná na každou přihrávku. Za tuhle příležitost jsem velice ráda a doufám, že získané zkušenosti využiji v budoucnu.

V sobotu to bude zápas s nováčkem MOL Ligy Bánovci nad Bebravou, Kdo vám přijde fandit na tribunu?
Určitě přijde moje rodina a snad kamarádi. Byla bych ráda, kdyby si na házenou našlo cestu více lidí a povzbudili nás při domácích zápasech. Tímto zvu všechny fanoušky házené – potkáme se v sobotu na hale.