TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.9.2017 otevřeno: 1104 x

Mostečanky se před svými fanoušky uvedly výhrou, Veselí doma těsně nestačilo na Šaľu

Televizní diváci mohli sledovat v přímém přenosu v deštivém sobotním odpoledni měření mezi týmy Veselí a Šaľy, o jedinou branku nakonec zvítězil hostující slovenský celek. Později v průběhu podvečera uhájily domácí výhry Most, Olomouc i Michalovce.

MOL liga – 3. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 22:23 (11:14)

Utkání ve Veselí začalo kvůli přímému přenosu v televizi 213 již v 15 hodin a diváci viděli napínavý duel až do posledních sekund. Hostující celek si vypracoval na konci poločasu tříbrankový náskok, který krátce po změně stran navýšil až na 12:18. V tu chvíli se zdálo, že je utkání rozhodnuto, ale domácí tým se odmítl vzdát. Veselanky přidaly na důrazu a tři minuty před koncem vyrovnaly stav na 20:20. V závěru hostující Klučková dostala červenou a vzápětí i modrou kartu za urážku rozhodčího. Zápas rozhodla ve prospěch hostujícího celku Ivana Bahýlová, která dvacet sekund před koncem proměnila nařízený sedmimetrový hod.

Nejvíce branek: Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2 – Klučková 8/2, Pócsiková 3, Bujnochová 3. Vyloučení: 2:3 (MK: Klučková). Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Rozhodčí: Králíček, Letev.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Věděli jsme, že to utkání bude velmi těžké, a že budeme muset hrát celých 60 minut. Zpočátku jsme hráli dost kostrbatě. V poločase jsme si řekli, že ještě není nic ztraceno. Soupeř nám přesto odskočil až na šest branek. Děvčata ale hodně zabojovala a dokázala se dotáhnout až na remízu. Hráčkám chci poděkovat za bojovnost. Zápas rozhodla jediná střela.“

Michal Lukačín, trenér Duslo Šaľa: „Viděli jsme velmi emotivní zápas. Vypracovali jsme si šestibrankový náskok. Vlastní chybou jsme ale dovolili soupeři se dotáhnout. Měli jsme trochu štěstí. Nečekal jsem, že se takto nadřeme a budeme strachovat o body. Klidně jsme mohli i prohrát.“
 

DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 24:21 (11:11)

Obě družstva nastoupila do utkání 3. kola MOL ligy s plným nasazením. Překvapivě více vyhovovalo nastavené tempo hostům, kteří dokázali držet alespoň minimální vedení po celý poločas, vyrovnat na poločasových 11:11 se domácím podařilo až v poslední minutě první půle. Ve druhém poločase už soutěží více ostřílený domácí tým dokázal uchopit otěže utkání pevněji do rukou. Hráčky Zory si vypracovaly asi čtyřbrankové vedení, které udržovaly po celý poločas. Až v závěru tým Hodonína skóre dvěma trefami upravil na konečných 24:21 pro domácí.

Nejvíce branek: Gajdošíková 6, Kapsová 5, Kubáčková 4/1 – Kalinová 5/2, Patrnčiaková 4, Budayová 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 212.

René Gartner, trenér HK Hodonín: „První poločas pro nás skončil dobře, drželi jsme tempo s domácími. Druhý poločas jsme byli třikrát vyloučeni a v těchto okamžicích nám domácí odskočili, což jsme již nedokázali stáhnout. Druhý poločas nás stál hodně sil. Na tlak domácích jsme nebyli schopni reagovat.“

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Náš výkon rozhodně nesnesl měřítko předešlých utkání v Prešově nebo domácího duelu s Porubou. V prvním poločase jsme promarnili spoustu šancí střelbou bez přípravy. Druhý poločas přinesl zlepšení, přesto tam byla spousta chyb a nakonec jsme rádi za vítězství.“

 

DHK Baník Most – HC Zlín 35:22 (12:9)

Zápas v Mostě měl zpočátku nečekaný průběh. Skóre sice ve druhé minutě otevřela domácí Markéta Jeřábková a Mostečanky se brzy ujaly čtyřbrankového vedení. Hráčky Zlína ale českému mistrovi velmi statečně vzdorovaly a v 17. minutě prvního poločasu dokonce vyrovnaly skóre na 5:5. Černým andělům se ale pokaždé podařilo držet, byť nejtěsnější vedení a do šaten se šlo s velmi těsným rozdílem 12:9. Do druhé půle nastoupil domácí celek jako vyměněný a zápas dostal víceméně jednoznačný průběh. Hráčky Baníku navyšovaly náskok a ve 23. minutě druhé půle Kateřina Dvořáková vstřelila třicátou branku.

Nejvíc branek: Szarková 8/5, Jeřábková 7, Stříšková 5 - Hubová 7/2, Ševčíková 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody 5/5 - 4/3. Vyloučení 3:4. Diváků: 831.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „První poločas nám absolutně nevyšel, snažili jsme se držet vysoké tempo hry, ale to nám nevyšlo. Samozřejmě o poločase bylo v kabině trochu dusno a druhý poločas jsme ovládli tak, jak se čekalo.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Do Mostu jsme přijeli dost oslabení, prvních 35 minut jsme se drželi, bohužel jsme pak doplatili na mladickou nerozvážnost, trochu jsme se zbláznili, bohužel jsme nevydrželi déle.“

 

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 33:27 (18:16)

Házenkářky Písku udržely s favoritem zápasu krok po celý první poločas, kdy za soupeřem zaostávaly pouze o dvě branky. Ve druhém poločase se již více projevila síla domácího týmu, který hned na začátku druhé půle šňůrou čtyř branek navýšil své vedení a z utkání odešel s šestibrankovou výhrou 33:27.

Nejvíce branek: Rebičová 12, Habánková 10/2 – Palasová 10/6, Boorová 6, Kubišová 4, Pešková 4. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 2/2 – 9/6. Vyloučení: 1:1. Diváci: 500.