Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.9.2017 otevřeno: 442 x

Slávistky bojovaly, vydřely remízu, o postupu rozhodl jediný gól

Házenkářky Slavie Praha remizovaly v odvetě prvního kola kvalifikace Poháru EHF s běloruským celkem BNTU-BelAZ Minsk 24:24 a jsou po sobotní těsné porážce 24:25 vyřazené. Oba zápasy se hrály v hale Slavie ve Vršovicích. Slávistky prohrály sobotní duel gólem pět sekund před koncem, který nakonec pohárový dvojzápas rozhodl.


Odveta prvního kola kvalifikace Poháru EHF

BNTU-BelAZ Minsk - Slavie Praha 24:24 (13:11)

Na rozdíl od soboty, měl průběh prvního poločasu zcela opačný průběh. Slávistky se ujali vedení a to do deváté minuty navyšovaly až na rozdíl tří branek. Druhá dvacetiminutovka však patřila Běloruskám, kterým se podařilo vyrovnat. Poslední třetina před přestávkou kopírovala sobotu a tým z Minku v ní dokázal získat rozhodující náskok, když vedl v poločase 13:11.


V úvodu druhého dějství se slávistky přiblížily na dostřel jediné trefy, ale… Kolem 45. minuty si soupeřky nechaly až příliš uniknout a ani báječná stíhací jízda je od vyřazení nezachránila. Když v 59. minutě Veronika Galušková srovnala na 24:24, zhatily šanci na prodloužení rumunskými sudími přísně odpískané kroky.


“Když to řeknu otevřeně a lidsky, tak nás rozhodčí v závěru lidově šmikli. Za celé dva zápasy nezapískají faul útočícího týmu až teď v poslední minutě, kdy jsme mohli dát důležitý gól,” durdil se po utkání trenér Slavie Praha Richard Řezáč a při popisu vlastního rozpoložení použil pár nepublikovatelných výrazů, které vyvrcholily brigadýrem.

“Bohužel holky byly přibrzděné, měly strach. Takže místo toho, abychom 60 minut lítali, jak jsme si řekli, tak to vypadalo, že máme nahráno a soupeř musí dotahovat,” hledal nedostatky Řezáč a doplnil: “Děvčata se do toho opřela až posledních deset minut a to bylo málo. Kdybychom hráli v takovém tlaku jako na konci aspoň 20 minut, tak bychom porazili soupeře i o více než jednu branku a tím pádem bychom postoupili my.”

Přestože jeho tým nepostoupil do druhého kola kvalifikace Poháru EHF, Řezáč spíš chválil: “Holkám nemám co vytknout, odbojovaly to, nechaly na hřišti všechno, co v nich bylo. Ale bohužel to nestačilo.”

Na otázku, co celou sérii rozhodlo, zda sobotní gól Minsku pět sekund před koncem, Řezáč odpověděl: “Teoreticky se to tak může zdát a říct, že ano. Bylo to vždy velmi těsné. Vždyť ani v neděli jsme nebyli horším celkem, Bělorusky měly o kousek víc štěstí. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem, i s takovým, který byl papírově velkým favoritem a výkonnostně měl být diametrálně lepší. Myslím, že Minsk nečekal takový odpor a že rozhodne jediný gól.”

Výrazně lepší výkon podala v neděli Veronika Galušková, která excelovala v prvních dvou utkáních MOL ligy, ale v týdnu před pohárem brala antibiotika. Vrátila se ke své střelecká fazóně a vstřelila osm branek, čím se stala nejlepší střelkyní utkání. “Verča už je na tom zdravotně lépe, před zápasem jsem ji povzbuzoval, ať zapomene na sobotní trápení, že dnešní zápas bude lepší. A byl. S jejím výkonem jsem byl spokojený, přestože jí docházely síly. Opět vzala zodpovědnost na sebe, góly dávala. Nemám jí co vyčítat, stejně jako Emmě Hudákové, která odehrála bez tří minut oba kompletní zápasy ve dvou dnech. Holky se vyždímaly, pro některé to byly životní zápasy a doufám, že zkušenosti z nich získané nám pomohou také v Českém poháru a v play-off v boji o český titul.”

 

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová - Motejlová, Hudáková 6, Novotná 3, Večeřová, Jačková 2, Tulipánová 2, E. Svobodová, M. Svobodová 1, Chovancová, Galušková 8/2, Továrková, Šetelíková 2, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.
Nejvíce branek Minsku: Rudkouská 6, Kudrijavceová 4, Mazgová 4/2.
Rozhodčí: Pirvu, Potimiche (Rumunsko). Sedmimetrového hody: 4/5 - 3/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250. První zápas: 25:24 (13:9), postupuje Minsk. 

 

Zdroj: www.dhcslavia.cz

 

 

Foto: Ladislav Nussbauer