Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.9.2017 otevřeno: 955 x

Pozvánka na předehrávku 4. kola MOL ligy: Poruba hostí Most

Už ve středu zavítají do Poruba házenkářky Mostu. Zatím suverénní český mistr bude dobývat tvrz dosud trochu tápající Poruby. Jak to vidí před zápasem v obou táborech?

Po úspěšné premiéře před domácím publikem cestují mostecké házenkářky opět na soupeřovu palubovku, tentokrát mimořádně už ve středu do Poruby. Sobotní utkání v mostecké sportovní hale Černí andělé zvládli, Zlín přehráli 35:22, přesto v týmu nepanovala úplná spokojenost, především s předvedenou hrou v první půli utkání. „Samozřejmě jsme řešili sobotní zápas se Zlínem, hodně jsme analyzovali, kde se nám zejména v prvním poločase nedařilo a snažili jsme se z toho vyvodit taková opatření, aby se něco podobného v dalších zápasech už neopakovalo,“ komentoval přípravu svého týmu trenér Peter Dávid. 

Výsledkově ale český mistr v letošním ročníku MOL ligy ještě nezaváhal a na svém kontě má tři výhry a vítěznou šňůru by rád protáhl. „Na zápas v Porubě se těšíme, myslím, že jsme v současnosti poměrně dobře rozjetí a rádi bychom, aby se tahle naše lokomotiva jen tak nezastavila,“ doplnil trenér. Do Poruby vyrážejí Černí andělé prakticky v totožné sestavě, v jaké sehráli poslední domácí zápas. Do tréninkové zátěže už se zapojila i Sára Kovářová, takže je šance, že se ve středečním utkání už zapojí do hry.

 

 

Hráčky Mostu dosud vyhrály všechny tři ligové zápasy, nicméně Porubanky jsou na konfrontaci s kvalitním soupeřem nachystány. I když vědí, že pořád mají co zlepšovat. „Musíme podat disciplinovaný výkon v obraně. Víme, kdo nás čeká. Most má spojky, které umí vystřelit i z dálky. Velkou osobností je Jeřábková, která se v herních situacích dokáže správně rozhodnout. Také jejich sehranost je evidentní. Pokud tu eliminujeme a budeme přerušovat jejich kombinace, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Rovněž musíme být úspěšní v koncovce. Co se týká kvantity, máme dostatek střel, teď k tomu musíme přidat i kvalitu," nabízí recept na překonání Černých andělů trenér Peter Olšavský, který navzdory vítězství ve třetím kole v Bánovcích nad Bebravou nebyl s výkonem svého týmu vůbec spokojený.

Zlepšení musí nastat zejména v útočné fázi, protože Porubanky stále doplácejí na to, že neproměňují ani ty nejvyloženější šance. „Rozhodně musíme zlepšit koncovku. Házená se hraje na góly. Jestli je nebudeme dávat, můžeme sebelíp bránit, ale proti tak kvalitnímu družstvu, jako je Most, nemáme šanci uspět," podotkl dále Olšavský. Důležitým faktorem, který může v klíčových momentech hrát rozhodující roli, je také psychická zdatnost hráček. „Bude velmi důležité, zda správně na tento zápas nastavíme hlavy. Po fyzické stránce jsme připravení. Věřím tomu, že tentokrát se děvčata vyhecují natolik, že podají dobrý výkon. V prvé řadě ale musí mít správně nastavené hlavy. Bez toho to nepůjde," uzavřel Olšavský.
 

MOL liga - 4. kolo - rozpis

Sokol Poruba - Baník Most 20.9. 18:00

ŠŠK Prešov - Bánovce n.B. 22.9. 17:00

Duslo Šaľa - HC Zlín 22.9. 18:00

Trenčín - Zora Olomouc 22.9. 18:00

HK Hodonín - Slavia Praha 22.9. 18:00

SHK Veselí n.M. - Iuventa Michalovce 23.9. 15:00