Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.9.2017 otevřeno: 636 x

Na MOL ligu již v pátek!

4. kolo nejvyšší soutěže žen MOL ligy je s ohledem na startující reprezentační týden na programu již v pátek večer. Moravské týmy vyráží na Slovensko, Slavia Praha k nováčkovi do Hodonína. V sobotu odpoledne v jediném zápase toho dnes přivítají Veselanky Michalovce.

Páteční program odstartuje měření Prešova s Bánovci n. B. Pak na hřiště vyběhnou hráčky Dusla Šaľa a HC Zlín. Šaľanky dosud uhrály dvě výhry, Zlíňanky jen jednu. Oba týmy budou mít určitě stejné ambice na zisk dvou bodů. Zda nastoupí nejlepší střelkyně Šaly, Lívia Klučková (25 branek), je s otazníkem. V utkání s Veselím dostala v samotném závěru červenou kartu a následně modrou za urážku rozhodčího. „Neřešíme, zda bude klíčová hráčka na hřišti nebo ne, připravujeme se na soupeře jako celek, který nastoupí kompletní. O síle domácího týmu víme, pro úspěch děláme v přípravě maximum," řekl trenér Zlína Martin Spuchlák.

S týmem Trenčína se hráčky Zory utkaly v letní přípravě. „Výsledky v přípravě samozřejmě nejsou vůbec důležité, jde o to, že se obě družstva velmi dobře poznala a mohou tedy tyto zkušenosti využít při přípravách na mistrovský zápas. Proti poslednímu společnému jarnímu utkání ve WHIL došlo k částečným obměnám v hráčských kádrech obou celků, z družstva Trenčína odešla jedna ze sester Rajnohových Monika do Francie a s házenou skončila i Selma Blažeková. Naopak družstvo posílil reprezentační pivot Pastorková, která v minulé sezoně hrála ve Veselí. Z družstva Zory odešla dlouhodobá hráčka Anička Gebre Selassie a družstvo doplnily mladé talentované dorostenky, z nichž zejména Míša Polášková se už úspěšně zapojila do hry, když vychytala obávané kanonýrky v Prešově. Na začátku nové sezony Trenčín hrál zatím dvakrát, oba zápasy prohrál (ve Veselí a doma s Michalovcemi). Střelecky se nejvíc daří zatím Kataríně Kostelné a Erice Rajnohové, prosazuje se i Pastorková na pivotu. což jsou hráčky Trenčína, zasluhující zvýšenou pozornost bránících Olomoučanek. Trenčín hraje dlouhodobě typicky slovenskou házenou využívající rychlost, obratnost a kreativitu ve svých činnostech. Naše děvčata se připravují poctivě po trochu neslaném nemastném výkonu před týdnem doma proti nováčkovi z Hodonína. Hlavním cílem našeho družstva tak bude podat v utkání kvalitní a bojovný a nebojácný výkon, který by vedl k zisku obou bodů,“ komentovalo sílu soupeře i aktuální formu Zory vedení klubu.

„Nic jiného, než naše vítězství se neočekává. Takže do Hodonína pojedeme vyhrát,“ říká jasně a důrazně na klubovém webu trenér házenkářek Slavie Praha Richard Řezáč před cestou do Hodonína. Vítězné ambice jsou definovány jasně, přestože po víkendovém pohárovém dvojutkání proti Minsku mají některé hráčky zdravotní potíže. „To nic nemění na to, že vítězství v Hodoníně považujeme za povinné, ale také víme, že nás čeká houževnatý soupeř,“ přidává Řezáč, který v týdnu viděl dva ze tří ligových soubojů nováčka. „Nastudované je máme, ostatní je na nás. Pracujeme především na psychice hráček, aby soupeře nepodcenily. Upozorňujeme, že i ti v uvozovkách slabší soupeři jako Hodonín či Bánovce se prezentují slušnou házenou. Vysvětlili jsme jim, že poháry jsou po vyřazení minulostí a nyní se musíme soustředit jen na MOL ligu, která se stala nejdůležitější v sezoně,“ doplňuje Řezáč.

Podle kouče má Hodonín mladý kádr, vyztužený však o zkušené hráčky. Především o devětatřicetiletou Alžbětu Tóthovou, Michaelu Budayovou (33 let) a Annamárii Birkušovou (27 let), které jsou oporami a dávají hře Hodonína nápad. „Navíc Hodonín bude hrát první utkání MOL ligy před svými fanoušky doma, takže očekávám, že přijde hodně lidí, hráčky se budou chtít vytáhnout a na koho jiného, když ne na Slavii,“ varuje Řezáč, který naordinuje jednoduchou taktiku: „Budeme vycházet z obrany, která je naší silnou stránkou, a následně soupeřky přehrajeme rychlým protiútokem. Chtěl bych, abychom se výsledkově takzvaně co nejdříve utrhli a mohli hrát v klidu.“

Čtvrté kolo MOL ligy uzavře sobotní zápas ve Veselí nad Moravou, kde domácí Panenky přivítají vítěze posledního ročníku Iuventu Michalovce. „Očekávám hodně podobný zápas, jako se Šaľou. Michalovce sice před sezónou opustilo několik zkušených hráček, nicméně házenkářky, které tam zůstaly, mají velkou sílu. Je tam množství reprezentantek, takže i když budeme hrát doma, zápas pro nás určitě nebude jednoduchý,“ uvědomuje si kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák, který od svých svěřenkyň bude očekávat ještě lepší výkon než proti Šaľe.

 

 

Zajímavý souboj se odehraje patrně na křídle, kde se proti rozjeté Márii Holešové postaví Kateřina Novotná. „V první řadě musíme eliminovat počet technických chyb, které se v naší hře neustále objevují. Důležité bude i zastavovat jejich protiútoky, protože to je jejich nejsilnější stránka. Konkrétně já si budu muset dávat velký pozor na Holešovou, která je teď ve velmi dobré formě, takže to bude zajímavý souboj,“ věří sympatická křídelnice Veselí.

Také tentokrát se bude hrát ve veselské sportovní hale v netradičním čase od 15 hodin. Zápas totiž opět bude v přímém přenosu vysílat slovenská televize 213.

 

MOL liga - 4. kolo, program

Sokol Poruba - Baník Most 19:19

ŠŠK Prešov - Bánovce n.B. 22. září 17:00

Duslo Šaľa - HC Zlín 22. září 18:00

Trenčín - Zora Olomouc 22. září 18:00

HK Hodonín - Slavia Praha 22. září 18:00

SHK Veselí n.M. - Iuventa Michalovce 23. září 15:00