Házená v TV

21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.9.2017 otevřeno: 2108 x

Ohlédnutí za 4. kolem MOL ligy s Jiřím Zerzáněm

„Čtvrté kolo až na utkání Poruba-Most mělo být papírově absolutně jasné. Ale jak to ve sportu někdy bývá, opak byl pravdou,“ uvedl ohlédnutí za víkendem v nejvyšší ženské soutěži házenkářský expert Jiří Zerzáň.


Určitě největší překvapení letošní ligy bylo vítězství Veselských panenek nad suverénem loňského ročníku a i favoritem letošní ligy. Výsledek je hodně zkreslující. Domácí hráčky předčily soupeře ve všem, a tak prohra Michalovec jen o 2 branky byla pro hosty hodně milosrdná. V závěru utkání, kdy domácí již hráli ve velké euforii, hosté snížili. Přitom nemůžu tvrdit, že Veselanky podaly nějaký nadstandartní výkon - sice velmi bojovný. Ale o to více zarážel výkon Michalovec. Jak uvedl trenér hostí, již utkání v Písku bylo varováním. Jestli se forma Michalovec nějak zásadně nezmění, pak určitě mají družstva Mostu či Slávie velkou naději na zisk titulu, i když se soutěž teprve rozbíhá.

Slávie jasně přehrála nováčka z Hodonína, rovněž tak Šalanky Zlín a Prešovčanky dalšího nováčka z Bánovců. Tyto výsledky byly očekávané. Olomoučanky na půdě Trenčína byly lepším družstvem, ve druhém poločase dominovaly, ale takřka nezvládly závěr a byly hodně rády, že uhájily vítězství o branku.

Jediné utkání kola slibovalo vyrovnaný souboj: Poruba – Most. Zápas jen potvrdil předpoklady a asi po zásluze si body rozdělily. Utkání mělo hodně vysokou úroveň a spokojenost s výsledkem byla oboustranná, i když určitě spokojenější byli hosté.

Jak jsem předeslal, soutěž teprve začíná a nelze dělat žádné závěry. Honza Bašný v minulém ohlédnutí za 3. kolem poukázal na stěžejní hráčky v českých družstvech. Opravdu jsou to Slovenky, které jsou nositelkami výkonnosti. Ukazuje to na dvě zcela zásadní věci.

1. Máme v Česku daleko lepší podmínky v klubech než na Slovensku, jinak by špičkové slovenské hráčky zde nebyly. A jsou to všechno REPREZENTANTKY SLOVENSKA.

2. Naše mladé, talentované hráčky odcházejí do Německa, Švédska, Francie, kde však nejsou klíčovými hráčkami a jejich výkonnost pak většinou stagnuje. Samozřejmě výjimkou jsou dvě, tři hráčky, které jsou oporami svých klubů.

Nejsem schopen posoudit, zda těch 9 hráček ze Slovenska, které vyjmenoval Honza Bašný, by v zahraničních klubech byly nositelkami výkonnosti nebo jejich výkonnost stačí jen na naši extraligu, kde jsou dominující. Je vcelku úplně jasné, že ani jedno naše družstvo nemůže hrát v Lize mistryň, hrajeme, a to ne zcela úspěšně v “úvozovkách” II. evropskou ligu. Když pak dám dohromady poměrně úspěšné vystoupení naší reprezentace a slovenské, pak je téměř nelogické, že naši ligovou soutěž táhnou Slovenky, ale výsledky reprezentace máme podstatně lepší. Určitě by to chtělo podrobnější pohled a analýzu, ale na tu zde není prostor.

Máme před sebou reprezentační přestávku v lize. Jsem přesvědčen, že naše reprezentace bude pokračovat ve stejném duchu jako vloni a v kvalifikaci uspějeme, což ze srdce přeji naší ženské házené.

 

MOL liga - 4. kolo - výsledky

Sokol Poruba - Baník Most 19 : 19
ŠŠK Prešov - Bánovce n.B. 38 : 25
Duslo Šaľa - HC Zlín 28 : 21
Trenčín - Zora Olomouc 26 : 27
HK Hodonín - Slavia Praha 20 : 28
SHK Veselí n.M. - Iuventa Michalovce 29 : 27