Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.10.2017 otevřeno: 992 x

Pozvánka na MOL ligu: Po reprezentační pauze se v pátek rozběhne MOL liga

Po reprezentační pauze se vrací házenkářky na interligové palubovky. MOL ligy se opět roztáčí do vysokých obrátek a na programu jsou atraktivní duely. O první body se poperou nováčci z Hodonína a Bánovců nad Bebravou, ozdobou kola bude slovenský šlágr – duel Michalovců se Šaľou.

Michalovce se v soutěži zatím trošku trápí. Jejich výkony nejsou tak neochvějné jak v minulých sezónách a Šaľa tak jistě bude chtít chytit tuto příležitost z pačesy. Michalovce naopak budou chtít zavřít pusu všem pochybovačům a vrátit se na česko-slovenský trůn. Páté kolo ale nastartuje už v pátek měření Slavie Praha s Trenčínem. Vedení pražského klubu vyhovělo přání trenčínského, za který nastupuje větší počet dorostenek, které by se tak nemohly zúčastnit nedělní ligy na Slovensku. „Neměli jsme s tím problém, i když nám to po reprezentační přestávce trochu nabourávalo program přípravy. Zraněná Veronika Galušková stejně nemůže nastoupit,“ řekl pro klubový web trenér DHC Slavia Praha Richard Řezáč. Potěšilo ho, že žádná z reprezentantek se z akcí seniorského ani juniorského týmu nevrátila se zraněním. „To je samozřejmě důležité, takže nastoupíme kromě dlouhodobě zraněných v nejsilnější sestavě,“ doplňuje Řezáč a vysvětluje, jak klub a národní tým tvoří spojenou nádobu: „Tři body proti Islandu a ve Slovinsku, které holky získaly v reprezentaci na začátku kvalifikace, je mohou pozitivně naladit a přenesou tu náladu do klubu. A naopak je jedině dobře, že se nevrátily v nějakém psychicky špatném stavu po případných porážkách.“

Pondělního tréninku se kvůli cestování reprezentantky ještě neúčastnily, od úterý se „jede“ naplno s cílem přehrát Trenčín, který v dosavadních svých třech duelech MOL ligy nezískal ani bod. To Slavia všech šest. „Je jasné, že na prvním tréninku se projevilo to, že jsme společně delší dobu netrénovali, takže nějakou dobu trvalo, že se holky na hřišti zase našly. Nyní opakujeme kombinace, pokoušíme vše nastavit tak, abychom vypadali jako spořádané družstvo a dokázali proti Trenčínu uhrát lepší výsledek než naposledy v MOL lize v Hodoníně. Chceme zlepšit skóre,“ velí Řezáč, který s asistentem Františkem Štikou už hráčkám předestřely své požadavky k pátečnímu utkání s Trenčínem: „Budeme po hráčkách chtít minimum obdržených branek, ovšem vítězství s rozdílem nejméně patnácti gólů.“ A kdo že to Slavii vlastně čeká? „Je to mladý, houževnatý tým, který nás bude chtít trápit, protože nemá co ztratit. My musíme jejich odpor zlomit co nejdříve a hrát to, co chceme my a nezajímat se o hru soupeře,“ ví Řezáč.

 

České reprezentantky se znovu vrací do domácí soutěže a reprezentační dresy vymění za klubové. Už v pátek startuje 5. kolo MOL ligy. | Foto: A. Vejrostová

 

Mostecké házenkářky pak čeká v sobotu nelehký soupeř z Prešova. „Čeká nás velmi nepříjemný zápas, protože soupeřova obranná hra ve spojení s brankářkou je na velmi vysoké úrovni,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid. V posledním kole nejvyšší ženské házenkářské soutěže si hráčky Baníku přivezly z Poruby jen bod za remízu, před domácím publikem ale chtějí opět bodovat naplno. „Chceme tak trochu odčinit naší útočnou hru v Porubě. Co se týče obrany, čeká nás podobně těžký soupeř. Důkladně jsme se ale připravovali, trénovali jsme i během reprezentační přestávky. Zbývá nám ještě pár dní na přípravu s kompletním týmem a doufám, že nám to pomůže k úspěchu,“ doplnil trenér.

Jednou z výhod Černých andělů by mělo být i domácí prostředí. „Bohužel šancí předvést se před skvělým domácím publikem máme jen velmi málo, takže věřím, že nás přijdou fanoušci podpořit a vytvoří jako vždycky skvělou atmosféru,“ připomněl Peter Dávid a doplnil, že výhodou mosteckého týmu v sobotním utkání bude i kompletní lavička. „Kromě zraněné Báry Buchnerové máme všechny hráčky fit, v pořádku se vrátily i reprezentantky, takže budeme moci využít kompletní hráčský kádr,“ uzavřel trenér.

Na jižní Moravu přicestuje na palubovku nováčka tým s podobným osudem. Hodonínské házenkářky přivítají doma tým Bánovců nad Bebravou, slovenského nováčka, který má stejně jako Hodoníňanky zatím na kontě nula bodů. Domácí výběr zapisuje do sestavy pětici slovenských jmen a porve se o historicky první body v česko-slovenské soutěži rovnou před televizními kamerami stanice TV213.

Házenkářky Zory Olomouc čeká v sobotu večer soupeř, který umí Hanačky pěkně potrápit. Sokol Písek především v domácím prostředí umí být nebezpečný, proto budou chtít hráčky Zory využít domácí výhody a důležité body udržet doma. Písečanky se zatím prezentují solidními výkony, body vybojovali v souboji s Veselím a solidně se uvedl i na Slovensku. Hanačky si tak i přes příznivé historické statistiky uvědomují sílu víkendového soupeře.

Kolo pak uzavře duel mezi Zlínem a Sokolem Poruba. Sokolky zatím v sezóně jedenkrát zvítězily a dvakrát ubojovaly remízu, Zlíňanky bodovaly v jednom zápase a bodovou sbírku budou chtít před domácím publikem rozšířit. Zkomplikovala se jim však příprava na víkendový duel. "První týden příprava probíhala v improvizovaných podmínkách, protože jsme neměli k dispozici halu, zde probíhal kvalifikační zápas žen. Některé hráčky byly nominovány do reprezentací ve svých kategoriích (M. Kolářová, V. Andrýsková - ženy ČR, K. Ševčíková, B. Rybníčková, L. Polomíková - juniorky ČR) a nám tak chyběly. Bohužel nás trápí i drobné zdravotní indispozice, proto jsme se více méně věnovali kondičním věcem a aktivní regeneraci. Pevně doufám, že se hráčky konečně začnou zodpovědně starat o své zdraví, abychom mohli již být co nejdříve kompletní. Tento týden jsme již realizovali standardní tréninkový cyklus a chceme uspět – to je teď náš cíl," řekl trenére Zlína Martin Spuchlák. A vítězné ambice potvrdila i Jolana Mizerová: "Jedná se o zápas, který by jsme chtěly vyhrát a dlouho se na něj připravujeme. Bude to určitě derby s kvalitnějším soupeřem. Věřím že zabojujeme, dáme do zápasu všechno a podaří se nám získat body, které jsou v situaci dvou proher po sobě určitě potřeba."

 

MOL liga - 5. kolo - rozpis

Slavia Praha - Trenčín 6.10. 17:30
Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 7.10. 15:00
HK Hodonín - Bánovce n.B. 7.10. 15:00
Baník Most - ŠŠK Prešov 7.10. 16:00
Zora Olomouc - Sokol Písek 7.10. 17:30
HC Zlín - Sokol Poruba 8.10. 18:00