TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.10.2017 otevřeno: 726 x

Mostečanky vyrazily do Holandska, v Poháru EHF se utkají s Dalfsenem

Mostecké házenkářky v sobotu 14. října vstoupí do bojů o Evropský pohár EHF. Jejich soupeřem bude holandský Morrenhof Jansen Dalfsen, tým, který mostecké hráčky znají a měly možnost se s ním utkat už během letní přípravy na domácí palubovce. Na jeho půdě se s ním ale ještě nikdy nestřetly.


„Zatímco Holanďanky už v Mostě byly několikrát, pro nás to bude na jejich palubovce premiéra. Možná je trochu výhoda, že se vzájemně známe, v přípravě jsme je porazili, ale je třeba brát v úvahu, že v létě v Mostě nehrály dvě jejich klíčové hráčky. Srovnávat přípravné zápasy s pohárovým utkáním ale rozhodně nejde,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid.

Mostecký tým rozhodně nevyráží do Holandska na výlet, bude se snažit uhrát co nejlepší výsledek. „Jen velmi těžko se odhaduje, jak by mohl zápas dopadnout. Čekáme vyrovnané utkání a věříme, že si vytvoříme co nejlepší podmínky pro domácí odvetu. Vítězství by samozřejmě bylo skvělé, ale na začátku jsou šance padesát na padesát. Snad budeme na konci těmi šťastnějšími my,“ dodal trenér.

Mostecký tým vyrazil do dějiště utkání už v pátek časně ráno, v osm večer už měly hráčky Černých andělů naplánovaný trénink. „Budeme mít za sebou sice dost náročný den, ale chceme si ještě lehce zatrénovat, vyzkoušet si místní podmínky, půjde spíše jen o poznávací trénink,“ dodal trenér. Proti Dalfsenu bude mít trenér k dispozici šestnáct hráček. „Bereme s sebou i naše mladé naděje, ať si také vyzkoušejí pohárovou atmosféru. Ze zápasů našich soupeřek, které jsme měli šanci vidět, víme, že atmosféra v hale bývá bouřlivá a diváky v Holandsku házená táhne,“ uzavřel Peter Dávid.

Utkání v Dalfsenu začíná v sobotu 14. října ve 20:00 hodin, odveta v Mostě se uskuteční v sobotu 21. října.

 

Mostečanky se s týmem Morrenhof Jansen Dalfsen utkaly již v letní přípravě.