TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.10.2017 otevřeno: 817 x

Zlín ani Poruba na Slovensku nebodovaly, Slavia dotahuje Most na čele tabulky

Ze Slovenska se o víkendu žádné body nevezly. Porubanky prohrály v Šaľe, házenkářky Zlína nestačily na Prešov. V jediném českém utkání podlehly Sokolky z Písku pražské Slavii.MOL liga – 6. kolo

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 21:28 (10:17)

Písecké házenkářky utkání proti pražskému soupeři určitě nezačaly podle svých představ, protože po patnácti minutách hry prohrály už 2:9. Hostující hráčky si tak hned na začátku utkání vytvořily náskok, který jim stačil k získání dvou bodů. Ve druhém poločase měly domácí házenkářky několik příležitostí ke snížení slávistického náskoku, ale ani jednu z šancí na korigování výsledku nevyužily. Domácí hráčky trápila po celý zápas slabá střelecká produktivita, proměňování vyložených šancí a hlavně nasazení, naopak Slávistky trestaly domácí chyby hlavně rychlými protiútoky, ze kterých dávaly lehké branky.

Nejvíce branek: Boorová 7/1, Palasová 3/1, Kubišová a Součková po 3 – Šetelíková 8, Novotná, Jačková, Tulipánová, Chovancová, Galušková po 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 3 - 1. Diváci: 112.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Holky ví, že když mají nějaké nasazení a když něco nepromění, že to nevadí, ale to, jak jsme dneska nastoupili do zápasu a co jsme předvedli, to byla prostě ostuda. Takhle odevzdaný výkon jsme snad ještě nepředvedli nikdy od začátku utkání. Prohrát s takovýmto nasazením jenom o sedm branek je zázrak, protože dneska jsme si zasloužili od Slávie dostat o dvacet a nikdo by se nemohl divit.“

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Pro nás to byl zápas dvou poločasů, kdy jsme v prvním byli schopni držet se taktických pokynů a udělali jsme relativně málo technických chyb, ale i tak jich bylo hodně. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se zpřesníme v koncovce a že pořád chceme dávat góly, ale bohužel druhý poločas jsme spadli na úroveň Písku, který mě dneska strašně zklamal, protože jsem čekal, že domácí budou houževnatějším soupeřem. Děvčata se asi nedokázala vyhecovat a zapadlo to do průměru, takže ten druhý poločas byl pro nás, ale asi i pro diváky spíše utrpením, takže máme splněné dva body, ale to je asi všechno.“

 

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Sokol Poruba 26:19 (14:11)

Házenkářky Poruby začaly na svého sobotního soupeře ztrácet již po deseti minutách zápasu, kdy si domácí celek vybudoval tříbrankový náskok a bezpečně si ho udržoval až do přestávky. Hned po návratu ze šaten koncentrované hráčky Poruby manko smazaly a vyrovnaly na 15:15, ve zbývajících pětadvaceti minutách ale dokázaly vsítit jen čtyři branky a z utkání tak odešly poraženy poměrem 19:26.

Nejvíce branek: Klučková 9/5, Bujnochová 7, Rácková 6 – Polášková 4/2, Maiwaelderová 3, Sekulová 3, Demajová 3/2. Rozhodčí: Baďura, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/5 -4/4. Vyloučení: 2:2.

 

Bemaco ŠŠK Prešov – HC Zlín 24:21 (11:9)

Vyrovnané utkání sledovali diváci v Prešově. Oba týmy se v prvním poločase střídaly ve vedení, které se před přestávkou ustálilo na straně slovenského týmu. Výraznější vedení si pak Prešovanky vypracovaly na začátku druhé půle, kdy soupeřkám odskočily na rozdíl pěti tref a tuto ztrátu už Zlíňanky dokázaly jen minimálně korigovat.

Nejvíce branek: Šutranová 6/3, Popovcová 4, Vencuríková 3, Harčarufková 3 – Sobieská 7/6, Očadlíková 4, Vlková 2? Hradilová 2, Kolářová 2. Rozhodčí: Zubo, Oťapka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/6. Vyloučení: 4:3. Diváci: 150.

 

HK AS trenčín – Bánovský HK Gabor Bánovce n. B. 33:30 (12:14)