Házená v TV

21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.10.2017 otevřeno: 465 x

Pozvánka na předehrávku MOL ligy: Slavia - Veselí před kamerami ČT už ve středu

7. kolo MOL ligy začne středečním soubojem házenkářek Slavie Praha a SHK Veselí nad Moravou. Pro slovácký celek to bude již třetí zápas v této sezóně, který odehraje před televizními kamerami. Po dvou přenosech slovenské televize 213, uvidí nyní atraktivní duel diváci České televize.

Hráčky Veselí se postaraly o největší překvapení nového ročníku MOL ligy, když ve čtvrtém kole porazily doma obhájkyně zlata Iuventu Michalovce. „Vítězství proti Michalovcům bylo zasloužené a dá se předpokládat, že v domácím prostředí budou obzvlášť nebezpečné,“ hodnotil pro klubový web výkony středečních soupeřek trenér Slavie Praha Richard Řezáč a doplnil: „Dovolím si tvrdit, že letos mají ambice se prodrat do play-off. Navíc je vidět to, že si věří i na silné soupeře. Veselí prostě tyto zápasy umí a když dostanou šanci, tak ji umí zužitkovat.“ Přesto: „Překvapení to určitě je, ale nedělám z toho senzaci.“

„Slavia sice v létě obměnila kádr, ale jejich herní systém zůstal stejný. Stále mají velmi silnou druhou vlnu. Snaží se dohrávat každý míč a jít do tlaku hned po přechodu do útoku. Na to si budeme muset dávat velký pozor,“ upozorňuje naproti tomu své svěřenkyně kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. To si házenkářky Veselí uvědomují.

„Čeká nás určitě těžké utkání. Slavia hodně hraje přes spojky Galuškovou a Hudak a v této sezóně ještě neztratila ani bod. My jsme ovšem nyní také na vítězné vlně. Věřím proto, že v ní budeme pokračovat. Lehké to ale opravdu nebude,“ věští obávaná kanonýrka veselských Panenek Jana Šustková.

Slavistický trenér Řezáč viděl ze záznamu dvě utkání Veselí a ví, co jeho tým čeká: „Snaží se hrát dynamicky a hra je založená na hře spojek. Nebezpečné je trio Olšovská, Šustková a Novotná, které nastřílely 89 branek, což jsou dvě třetiny doposud vstřelených. Takže tam bude největší nebezpečí.“

Hráčky Slavie bojují s menšími či většími zdravotními problémy. O tom, jestli některé hráčky do duelu proti Veselí nastoupí, se rozhodne až těsně před ním. Určitě nenastoupí Barbora Večeřová, která se léčí antibiotiky. „Do utkání půjdeme s podobnou sestavou jako v Písku s tím, že otazníky visí nad Emmou Hudákovou, Nikolou Motejlovou a Alenou Šetelíkovou,“ vysvětlil Richard Řezáč.

Duel bude mít i jeden pikantní náboj. Maďarská hráčka Slavie Emma Anette Hudak je totiž neteří trenéra Veselí. „Když jsem ještě působil v Michalovcích, tak jsem vedl Iuventu na mistrovství světa středních škol a Emma tam tehdy hrála za maďarský Györ. Narazili jsme tam na sebe v semifinále a Emma se svým týmem vyhrála. Ve vzájemné bilanci tak zatím vede 1:0. Možná je čas bilanci srovnat,“ dodal s úsměvem kouč Veselí.

Utkání Slavia-Veselí se hraje ve středu 18. října od 18.00 hodin ve vršovické hale.
 

Za využití webu www.dhcslavia.cz