TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.10.2017 otevřeno: 557 x

Pozvánka na MOL ligu: Písek, Poruba a Olomouc chtějí body z česko-slovenských soubojů

Písek, Olomouc i Poruba. Všechny tyto tři týmy čeká o víkendu souboj se slovenským protivníkem. Zatímco Písek si jede pro "povinné" body do Bánovců, Olomouc doma přivítá Michalovce. V jediném moravském duelu se poměří Zlíňanky s Hodonínem.

 

Sedmé kolo MOL ligy nabídne na úvod víkendu v sobotu od tří hodin odpoledne souboj osmé Poruby proti šestému Prešovu. Ačkoliv sílu soupeře porubský trenér Peter Olšavský respektuje, jako důležitější pro vývoj zápasu vidí to, jak k duelu přistoupí jeho svěřenkyně. „Pokud budeme zkoncentrovaní po celých šedesát minut, budeme disciplinovaní v jednotlivých herních situacích, tak věřím, že vyhrajeme. Náš dosud největší problém však je, že dokážeme hrát maximálně třicet minut. Když jsou děvčata plně zkoncentrovaná, tak jsou o sto procent lepší," zdůrazňuje pro klubový web porubský kouč, kterého po nepovedeném mači v Šaľe čekal spolu s trenérským kolegou Alešem Chrastinou nelehký úkol. „Po takovém zápase se musíme zmobilizovat a dostat holky do větší pohody. Musíme dostat z nich ten potenciál, který mají, ale dosud jej nevyužily. Také naše spojky musí být ještě nebezpečnější než dosud. Pokud se tak stane, tak i naše útočná údernost bude větší," doplňuje s tím, že za výhodu Prešova považuje, že tento tým hraje delší dobu pospolu. „Je to nepříjemný soupeř, který má v kádru hráčky, které umějí vzít na sebe zodpovědnost," upozorňuje na závěr Olšavský.

Házenkářky Písku čeká víkendová cesta do Bánovců nad Bebravou, nováčka, který dosud nevybojoval ani bod. „Myslím, že zisk bodů je v tomto případě, dalo by se říct, až nutný. Trochu jsme doufaly v body už ze zápasu se Slavií, ale tomu jsme byly na hony vzdáleny, takže si na Slovensku chceme spravit chuť i reputaci. A jak konkrétně na Bánovce? Minimálně začít zápas o chlup lépe než minule. A pak jako v každém jiném zápase vyvarovat se technických chyb, proměňovat vyložené šance, zodpovědně bránit a vybojovat vítězství,“ hlásí z Písku Kristýna Kubišová.

Házenkářky Olomouce poprvé prohrála v minulém kole ve Veselí nad Moravou, soutěž mají zatím rozehranou dobře. Teď je ale čekají mistrovské Michalovce. „Dosavadní bilance vzájemných zápasů je vysoce aktivní ve prospěch Iuventy, oba soupeři v sobotu proti sobě nastoupí ke 31. zápasu, Slovenky byly úspěšné dvacetkrát, Hanačky vyhrály 9 zápasů, z toho 6 krát doma a 3 utkání vyhrály na Zemplině. Bohužel výhry našich děvčat jsou už hodně letité, naposledy vyhrály doma před šesti lety, všechna utkání doma i venku v posledních pěti letech vyhrály jejich soupeřky. I když Iuventa už v letošní sezoně nehraje tak suverénně jako v minulosti, přesto přijede do Olomouce v roli favorita. Bilance vzájemných zápasů hraných na Hané je 6 – 8 ve prospěch Michalovců, jedno utkání skončilo nerozhodně, takže naše děvčata nemusejí mít před soupeřem přehnaný respekt, mohou se pokusit překvapit tak jako před několika týdny Veselanky a připsat si nějaký ten bodík na své konto,“ připomněl papírové předpoklady klubový web Olomouce.

Atraktivní moravské derby pak uvidí diváci ve Zlíně, kam přijede tým moravského nováčka HK Hodonín. Domácí tým je pod mírným tlakem, kdy vnitřně ví, že body z domácího utkání by měly být povinností. Avšak dosavadní předvedená hra v minulých duelech zatím stoupající výkonnosti neodpovídá. Hodonín je na tom bodově stejně. Zatím byl úspěšný jednou a porazil shodně jako Zlín jen Bánovce. I když je nováčkem v soutěži, v jeho středu mají bohaté zkušenosti i bývalé hráčky Zlína a reprezentace A. Tóthová, M. Budayová, N, Gärtnerová, Š. Pospíšilová a A. Patrnčiaková - Birkušová.

“Po sérii čtyř proher to bude náročný zápas hlavně po psychické stránce. Bohužel jsme stále limitováni zdravotním stavem některých hráček a to nás brzdí v tréninkovém i zápasovém procesu. Právě proto musí ostatní hráčky více zabrat a obhájit svoje místo na hřišti. V každém případě chceme vyhrát a dokázat, že máme ambice posunovat se herně i v tabulce dopředu. Poctivě na tom pracujeme. Věřím, že toto družstvo má potenciál toho dosáhnout,“ řekl pro web klubu zlínský kouč Martin Spuchlák.
“Tým soupeře moc dobře známe, protože několik hráček Hodonína v minulosti působilo právě ve Zlíně. Víme, že si budeme muset dát největší pozor na nejlepší střelkyni soutěže Patrnčiakovou - Birkušovou, která v týmu vyčnívá, a to především díky své rychlosti a střelecké formě. Naším cílem je soupeře nepodcenit, bojovat, urvat dva body, tím se dát do herní pohody a nastartovat vítěznou sérii,“ doplnila Lenka Hradilová.

Ve středu pak kolo uzavře dohrávka utkání mezi Baníkem Most a Trenčínem.

 

MOL liga - 7. kolo - rozpis

Slavia Praha - SHK Veselí n.M. 34:28 

Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 21.10. 15:00

Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 21.10. 17:30

Bánovce n.B. - Sokol Písek 21.10. 18:00

HC Zlín - HK Hodonín 22.10. 17:00

Baník Most - Trenčín 25.10. 18:00