Házená v TV

20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.10.2017 otevřeno: 736 x

Ohlédnutí za 7. kolem MOL ligy s Janem Bašným

České a slovenské týmy působící v nejvyšší domácí soutěži mají za sebou už sedmé kolo. Tedy kromě Mostu, ten má ale za to na kontě postup do 3. kola Poháru EHF. Jak viděl házenkářský víkend na českých, moravských a slovenských palubovkách Jan Bašný? Reprezentačního kouče zaujal výkon Slávistek, překvapivá prohra Poruby i pohárové vítězství Mostu.

Před tímto kolem jsem si sedl nad jeho rozpis a tipoval jsem si dopředu výsledky. Trefil jsem u všech, kromě jediného – zápasu Poruby s Prešovem. Myslel jsem si, že v něm zvítězí domácí tým. Trenér Ostravy opět nebyl spokojený s útočnou hrou spojek. Z mého pohledu bez dobré obrany se nedá zápas vyhrát, ale pokud v útoku spojky nevytváří tlak a nejsou schopné se gólově prosadit, pak tým ani s kvalitní obranou nemůže vyhrát. A právě to je problém Poruby. Jejich spojky nejsou dostatečně nebezpečné, nedostávají se do dobrých střeleckých pozic, nedávají dost gólů, tam vidím hlavní problém Poruby. Zároveň ale výsledek ukazuje, že Prešov má dobrý tým a nic si nezadá s dalšími týmy z horních pater tabulky jako je Šaľa, Michalovce nebo Olomouc. Myslím, že mezi tyto týmy Prešov patří.

V úvodu kola tým Slavie zvítězil nad Veselím. Tento zápas se mi po sportovní stránce líbil, byl skutečně zajímavý. Slavia si pohlídala výsledek a výkon mladých Slávistek mě potěšil. Zaujalo mě zařazení Galuškové na střed obrany, to byl docela zajímavý tah trenérů a do budoucna by pro Slavii i možná i pro reprezentaci mohl být užitečný. Veronika Galušková si tam nevedla vůbec špatně a myslím, že její postavení do této důležité role v obraně jí sedlo. Zaujal mě i výkon Elišky Jačkové, která byla v minulosti vyhlášena nejtalentovanější mladou hráčkou svého ročníku. Potom se trošku vytratila, ale její poslední výkon mě velmi potěšil. Od začátku sezóny se zlepšuje, rok v Písku jí prospěl, vyhrála se tam a její výkon byl opravdu dobrý. Veselský tým potvrdil, že má kvalitu a výsledky, které odehrál předtím, nebyly náhodné. Přesto Slavii zásadně neohrozil, ale to bylo způsobeno hlavně tím, že Slavia odehrála opravdu dobrý zápas.

 

Foto: Denisa Kisialová

 

V utkání Olomouce s Michalovci jsem si na začátku týdne tipoval vítězství domácího týmu, protože po předchozích výsledcích Michalovců jsem si myslel, že Olomouc bude mít šanci zápas vyhrát. Nevěděl jsem, že se jim rozpadl střed obrany, i přesto se jim výhra podařila a myslím, že zahrály opravdu dobrý zápas, i když se šťastným koncem. Ale štěstí přeje připraveným nebo těm, kdo víc chtějí. Na konci zápasu zahrály hráčky Olomouce dvě dobré obrany, měly trochu štěstí s odraženým míčem, dva nebo tři dobré přechody do útoku zakončené bez chyb… Někdo může tvrdit, že to bylo štěstí, já říkám, že to byl dobře zahraný závěr utkání. Myslím si, že na začátku druhé půle se Olomoučanky trochu lekly, že by mohly vyhrát, ale potom si asi řekly, že nemají co ztratit a hrály do konce. Zápasy Michalovců ukazují na to, že tým je pořád kvalitní, ale už to není ten tým, který bude bezpodmínečně vyhrávat každý zápas. To, že Michalovečanky prohrály ve Veselí a v Olomouci ukazuje, že to určitě budou mít i v dalších venkovních zápasech těžké. Ať už to bude v Šaľe, v Mostě nebo na Slavii. Uvidíme, co s nimi udělá hned další kolo, kdy hrají proti Slavii, která s dobrým výkonem určitě získala sebedůvěru a bude chtít vyhrát.

Písek vybojoval první letošní vítězství, ale určitě nebude poslední. Tým se snaží a progres je vidět. Zápas Zlína s Hodonínem byl jakýmsi derby. Hodně hráček Hodonína dříve hrálo za Zlín, zápas byl dlouho vyrovnaný. Opět polovinu gólů nasázela Patrnčiaková, která právě loni ve Zlíně hostovala. Je sice dobré, že dává tolik gólů, ale sama zápas nevyhraje. Hra družstva je pak strašně čitelná. Třiadvacet branek ze strany Zlína není moc, ale takové derby zápasy se hrají těžko a vítězství Zlín posunulo trochu výš. Myslím, že tento tým má na to, aby se zlepšoval a odehrál lepší zápasy než do teď.

Mostu blahopřeji k postupu do dalšího kola Poháru EHF. Mostečanky více méně splnily úkol, Dalfsen byl, dle mého názoru, tým, který měly porazit. V Dalfsenu hrají mladé hráčky, juniorské reprezentantky, které se zatím nedostaly do zahraničí. Při losu 3. kola byl Most v koši, odkud byl losován k silným soupeřům, a dostat se ze třetího kola bude těžké. Postoupit do lednové skupiny by pak bylo pro českou klubovou házenou velkým úspěchem. Los Mostečankám nakonec přiřkl tým Zvezda Zvenigorod, ten už Andělé dokázali v letní přípravě porazit, není to pro ně tedy špatný los.

 

MOL liga - 7. kolo - výsledky

Slavia Praha - SHK Veselí n.M. 34 : 28
Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 20 : 23
Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 24 : 23
Bánovce n.B. - Sokol Písek 28 : 35
HC Zlín - HK Hodonín 23 : 20

Baník Most - Trenčín 25.10. 18:00