Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.10.2017 otevřeno: 722 x

Baník Most v Poháru EHF změří síly se Zvezdou Zvenigorod

Soupeřem Černých andělů ve třetím kole Poháru EHF bude ruský tým Zvezda Zvenigorod. Shodou okolností další z evropských týmů, s nimiž mostecké házenkářky změřily síly během letní přípravy.

„Z týmů, z nichž se losovalo, bylo několik pro nás hratelných soupeřů a myslím, že jednoho z nich jsme dostali, což je celkem příjemné,“ komentoval los mostecký trenér Peter Dávid.

Mostecké hráčky se s Ruskami utkaly víckrát, Zvenigorod byl letos v létě už podruhé hostem turnaje Českého porcelánu Dubí. A Černí andělé ho zdolali 31:29. „Je to ale stejné jako v případě Dalfsenu. Nechci srovnávat přípravné zápasy s těmi, kde už skutečně o něco jde. V přípravě chybí ten výrazný zápasový tlak, každý z týmů se zaměřuje na něco jiného, družstva nemusejí být kompletní. Ale je pro nás samozřejmě dobré, když víme, že už jsme soupeře v minulosti dokázali porazit,“ připomněl trenér s tím, že před zápasem jsou šance na vítězství padesát na padesát.

Ačkoli ruský tým hraje jinou házenou, než předešlý pohárový soupeř mosteckých házenkářek, jisté spojitosti by se tu najít daly. „Z informací, které o našem soupeři mám k dispozici, tu jedna podobnost je. Mělo by jít rovněž o velmi běhavou a pohyblivou házenou, i typově jsou ruské hráčky spíše atletky. Počítám, že se bude jednat o zápasy ve velkém tempu se spoustou akcí, takže nakonec bude záležet na tom, který z týmů udělá méně chyb,“ vysvětlil Peter Dávid.

A podobně jako před holandským Dalfsenem, také střetnutí se Zvenigorodem bude předcházet důkladná příprava. „Zvolíme asi obdobný model, to znamená, že lehce se na pohárový zápas začneme připravovat už během příštího týdne. Čeká nás ale mezitím ještě důležité utkání s Veselím, na které se budeme také muset náležitě připravit, takže intenzivní příprava začne až po tomto utkání. Pohárovým zápasům v klubu přikládáme maximální důležitost a víme, že se na ně nelze připravit během dvou tréninků. I v tomto případě chceme jít znovu do absolutních detailů, což zabere nějaký čas,“ připomněl trenér.

První střetnutí Černých andělů je na ruské půdě naplánováno na 12. listopadu, odveta se v Mostě uskuteční o týden později, tedy 19. Listopadu.

Zvezda Zvenigorod patří dlouhodobě k nejlepším házenkářským týmům nejen v Rusku, ale i v Evropě. V loňské sezoně jim patřila čtvrtá příčka v domácí soutěži, patří ale ke standardním účastníkům evropských pohárových soutěží, ačkoli v loňském roce mu účast v poháru jen těsně unikla. České prostředí zná Zvenigorod velmi dobře, v srpnu se ruský tým účastnil v Mostě už podruhé turnaje Českého porcelánu Dubí.