Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.10.2017 otevřeno: 896 x

Pozvánka na MOL ligu: Osmé kolo odstartuje v pátek slovenský souboj, šlágr kola uvidí v sobotu Michalovce

Už v pátek odstartuje 8. kolo nejvyšší česko-slovenské soutěže duelem mezi Šaľou a Prešovem, pořádnou nálož ženské házené ale obsáhne až sobota. Na programu je mimo jiné atraktivní duel mezi Iuventou Michalovce a Slavií Praha.

Suverén minulých let – tým Michalovců – si letos nevede tak, jak byli jeho fanoušci zvyklí. A tak není divu, že si i dobyvatelé brousí zuby na body z jindy nedobytné východoslovenské bašty. Vítězství by na Slovensku rády vydobyly i házenkářky Slavie Praha. „Kdy jindy, když ne teď,“ řekl trenér Slavie Richard Řezáč před sobotním duelem pro klubový web. Řezáč sledoval vide soupeře a tak ví, že čtyřnásobné šampionky posledních let nejsou zcela v herní pohodě a proto tvrdí: „Bezpochyby je z posledních deseti let největší šance tam vyhrát. Michalovce bez pochyby svou kvalitu mají. Trochu se obávám toho, co může nastat po víkendové porážce v Olomouci. Oni už to v této sezoně jednou zažili, když těsně prohráli ve Veselí a pak rozprášili Šalu.“ Více z rozhovoru s trenérem Řezáčem čtěte zde.

Nabitý program má pak český mistr – tým mosteckého Baníku. Po víkendu v evropském Poháru, středeční dohrávce zápasu 7. kola a čtvrtečním duelu Českého poháru mají zápasové volno jen v pátek, v sobotu už zase míří do haly, tentokrát do písecké obloukovky. Se výhrou v Bánovcích odrazil ode dna tabulky a poskočil na desátou příčku. V zápase S Mostem je favorit jasný, pokud Černým andělům budou zbývat síly.

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou přivítají v sobotu od 17 hodin Bánovce na Bebravou a v zápase budou vysokým favoritem. „Bánovce sice ještě nezískaly ani bod, ale nesmíme je podcenit, když vycítí šanci, hrálo by se nám s nimi velmi špatně,“ uvědomuje se dravé veselské křídlo Nikol Soldánová. Veselanky odehrály zápas 7. kola na Slavii už ve středu 18. října a tým tak uvítal, že dlouhou pauzu vyplnil zápas Českého poháru v Brně. „Vnímám ho jako dobrou přípravu na utkání s Bánovcemi. Můžeme se rozehrát. Do zápasu MOL ligy tentokrát půjdeme v roli jasného favorita, nesmíme ale soupeře podcenit. Do utkání musíme vstoupit tak, jako kdyby k nám přijel celek z horní poloviny tabulky. Musíme si vytvořit tlak a respekt už od úvodu. Jedině tak nebudeme muset mít obavu o výsledek,“ uvědomuje si kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

 

Foto: Hynek Zdeněk

Porubanky nejsou po dvou ligových prohrách za sebou zrovna v záviděníhodné situaci, ale vědí, že se z ní mohou dostat jen samy. A to ještě větším úsilím na tréninku a zlepšenou psychickou odolností. Los osmého kola MOL ligy jim za soupeře určil tým Hodonína. „Po těch dvou porážkách v Šale a s Prešovem se opět musíme dostat do nějaké pohody a zase začít hrát svoji hru. Po zahozených šancích se totiž trápíme. Hodonín pak zlomíme jedině tím, že se nepřizpůsobíme soupeři a budeme hrát právě svoji nátlakovou hru zakončenou góly. Těch dáváme málo, v tom se potřebujeme zlepšit," řekl pro klubový web porubský trenér Peter Olšavský s tím, že sílu Hodonína vidí ve zkušených hráčkách v čele s Annamarií Patrnčiakovou, jež si připsala už 64 branek ze 164 gólů, které jihomoravský celek v této sezoně dosud nastřílel. „Na ni si určitě musíme dávat pozor, svými výkony si zaslouží, aby se jí věnovala větší pozornost. Pořád říkám, že se házená hraje na góly a my musíme v obraně eliminovat ty hráčky soupeře, které jich dávají nejvíce," zdůrazňuje Olšavský.

V neděli pak Porubu čeká ve třetím kole Českého poháru žen SKP UP HSC Olomouc. Trenér Olšavský si ovšem na náročný program nestěžuje. „Není to sice nejlepší, že se hraje hned druhý den, ale i v přípravném období jsme zvyklí hrát dva zápasy ve dvou dnech nebo obden, takže to pro nás nic nového nebude a nevidím v tom žádný velký problém. Určitě bychom chtěli dát větší prostor holkám, které zatím nastupují sporadicky. Nicméně s Alešem Chrastinou se to takhle snažíme dělat v každém utkání, ale ne vždy nám to vyjde," uzavírá porubský kouč.

V 18 hodin pak 8. kolo uzavře v Trenčíně souboj místních házenkářek s týmem Zlína. Trenčínu zatím patří jedenáctá příčka, Zlínu se dvěma výhrami na kontě devátá. Souboj by měl nabídnout vyrovnanou podívanou a naznačit, jak se budou polarizovat síly ve spodních patrech tabulky.

 

MOL liga - 8. kolo - rozpis

Duslo Šaľa - ŠŠK Prešov 27.10. 18:00

Sokol Písek - Baník Most 28.10. 15:00

Iuventa Michalovce - Slavia Praha 28.10. 15:00

HK Hodonín - Sokol Poruba 28.10. 16:00

SHK Veselí n.M. - Bánovce n.B. 28.10. 17:00

Trenčín - HC Zlín 28.10. 18:00