TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.11.2017 otevřeno: 1204 x

Pozvánka na MOL ligu: Týmy trápí marodka, míchá sestavami i programem kola

Pořádně natáhnuté bude 9. kolo nejvyšší ženské soutěže. Už v září ho předehrávkou načaly týmy Prešova a Hodonína, dohráno bude v náhradním termínu kvůli odložení zápasu mezi Porubou a Trenčínem. I tak ale budou na programu zajímavé duely - Most přivítá Veselí, slovenský mistr z Michalovců se utká s bánovským nováčkem. Volno nemají ani Slávistky, v pátek si dohrají souboj s Prešovem. DOPLNĚN KOMENTÁŘ Z OLOMOUCE.

Lehká viróza, která postihla tým SHK Veselí nad Moravou, komplikuje přípravu házenkářek z jihu Moravy před utkáním v Mostě. Na úterní trénink dorazilo jen šest hráček, z nichž dvě na palubovku českého mistra určitě nepojedou, v sobotu totiž budou hrát zápas v 1. lize starších dorostenek. Kouč Veselí Ľuboš Hudák přesto věří, že jeho tým zanechá na hřišti dobrý dojem. „Do Mostu pojedeme s omezeným počtem hráček, neboť naše starší dorostenky budou hrát ve stejnou dobu svůj mistrovský zápas. Šířkou kádru se tak domácím určitě nebudeme moci rovnat. Nicméně půjdeme do zápasu jako do každého jiného, tedy s cílem podat co nejlepší výkon,“ uvedl Hudák.

Jako hlavní úkol naordinoval svým svěřenkyním zaměření se na vlastní hru. „Pokud budeme hrát koncentrovaně a dodržovat pokyny, které si dáme před zápasem, věřím, že zlepšíme obraz naší hry na soupeřově hřišti. Musíme ale opravdu hrát celých 60 minut takticky. Když se nám tohle podaří, věřím, že můžeme odehrát slušný výsledek,“ doplnil kouč Veselí.

V Mostě vnímají Veselí jako silného soupeře. „Už v jarní části minulého ročníku nejvyšší soutěže nám Veselí doma dělalo velké problémy a tentokrát čekáme něco podobného,“ naznačil mostecký trenér Peter Dávid. Narážel na poslední vzájemný duel mezi jeho svěřenkyněmi a Veselím z března letošního roku. Černí andělé tenkrát ještě v poločase prohrávali 11:14, nakonec ale zápas dotáhli do vítězného konce 25:22. „Veselí proti nám tehdy podalo vynikající výkon, ale i v nové sezoně jsou ve výborné formě a dokazují, že patří ke špičce mezi českými kluby,“ připomněl Peter Dávid s tím, že soupeři Černých andělů určitě nebude chybět zdravé sebevědomí, posílené mimo jiné vítězstvím nad Michalovcemi. Také proto se dá v mostecké sportovní hale očekávat velmi zajímavý zápas.

Po náročném uplynulém týdnu, kdy Černí andělé odehráli tři zápasy, sice v kádru zaznamenali drobné zdravotní komplikace, podle trenéra se ale nejedná o nic, co by ohrožovalo start kterékoli z hráček v nadcházejícím střetnutí. „Díky tomu, že máme dostatečně široký kádr, mohli jsme v posledních utkáních operativně měnit a kombinovat sestavy. Dnes proto můžeme bez obav, že by to nějak poznamenalo náš výkon, v kterékoli fázi zápasu poslat do utkání libovolnou hráčku z lavičky,“ dodal trenér. 

Fanoušci by si souboj s Veselím v mostecké sportovní hale rozhodně neměli nechat ujít. Už proto, že jde o jednu z posledních možností v letošním roce vidět Černé anděly na domácí půdě. „Jedná se vlastně o poslední domácí ligový zápas v letošním roce. Proto bychom na něj fanoušky velmi rádi pozvali, protože před zaplněnými tribunami se nám vždycky hraje skvěle a vydáme ze sebe maximum,“ uzavřel trenér.

Házenkářky Zlína otevřou sobotní program MOL ligy soubojem proti Sokolu Písek. Rozhovor s novou posilou Písku Adélou Velkovou čtěte zde. Zlíňanky v minulém kole bodovaly v Trenčíně, zvítězily zde tříbrankovým rozdílem a teď v souboji s tabulkovými sousedkami budou v duelu mladých týmů bojovat o další body. Dva týmy se stejným počtem bodů a sousedící v tabulce MOL ligy se utkají v Olomouci. Hanačky přivítají na svém hřišti tým Šaľy, jednoho ze slovenských favoritů a měření slibuje napínavou a vyrovnanou podívanou. "Tým Šaly patří delší dobu do špičky MOL ligy. Družstvo je pod vedením trenéra Lukačína výborně připraveno po všech stránkách. V minulém zápase předvedlo vynikající výkon v obraně, ale víme, že také postupný útok a hlavně rychlý útok umí soupeř hrát ve vysokém standartu. V letní přípravě jsme spolu sehráli dvě utkání, takže se družstva dobře znají a bude jistě zajímavé sledovat, jak se z těchto utkání poučila. Věříme, že nás fanoušci přijdou podpořit stejně, jako tomu bylo v zápasu s Michalovcemi. Šala je na tom po osmém kole bodově stejně jako my, takže se bude jednat určitě o zajímavý zápas," komentoval vyhlídky svého týmu k zápasu trenér Olomouce Jan Hegar.

Zápas mezi Sokolem Poruba a Trenčínem, který byl původně naplánován na páteční večer, byl z důvodu rozsáhlé marodky slovenského týmu odložen. Kolo pak uzavře souboj Bánovců, týmu, který nemá dosud na kontě ani bod, se slovenským mistrem z Michalovců.

 

V netradičním termínu v pátek 3. listopadu od 18.00 hodin odehrají házenkářky Slavie Praha dohrávku třetího kola MOL ligy proti ŠŠK Prešov ve své hale ve Vršovicích. Druhý tým česko-slovenské soutěže hostí ten šestý a Pražanky do něj vstoupí podle informací z klubového webu s modřinami a škrábanci z první prohry v sezoně, kdy v sobotu podlehly v napínavé bitvě na východě Slovenska Iuventě Michalovce. „V pátek to máme komu oplácet, protože Prešov je vlastně kousek od Michalovců a třeba nás to trochu nabudí,“ říká brankářka a kapitánka Slavie Petra Kudláčková. Zcela jasně také odpověděla otázku, jestli ji ještě „straší“ překvapivá prohra v Prešově z minulého ročníku ligy? „Mě osobně vůbec ne. A pokud hrajeme s Prešovem doma, tak po takovém krásné vstupu do sezony, musíme mít jediný cíl. Takové soupeře porážet. Vůbec nemám v hlavě, že bychom mohli prohrát,“ pravila Kudláčková. Velký rozhovor s ní si můžete přečíst v novém a obsáhlém programu, který Slavia vydává ke každému domácímu zápasu.

Slávistky se v pondělí „dostávaly“ při pondělním rekondičním a rehabilitačním tréninku nejen z prohry v Michalovcích, ale také z vichrem prodloužené cesty zpět. Místo v sedm hodin večer dorazily po strastiplné cestě až v půl druhé ráno. „Nebylo to příjemné, ale vliv na přípravu na páteční zápas to mít určitě nebude,“ tvrdí Petra Kudláčková. „Přestože jsou na hráčkách vidět ještě nějaké ‚dozvuky‘ tvrdého duelu v Michalovcích, jsme kompletní a nebereme nic jiného než výhru. Víme, že se Prešov neustále zlepšuje, o čemž svědčí i jeho postavení v tabulce, ale na to jsme hráčky připravili a věříme, že k utkání proti Prešovu nastoupí stejně odhodlaně a skvěle jako v Michalovcích. Tam jsme byli maximálně spokojeni,“ uzavírá trenér Slavie Richard Řezáč.

 

MOL liga - 9. kolo - rozpis

ŠŠK Prešov - HK Hodonín 30:23, předehráno
Sokol Poruba - Trenčín 3.11. 18:00
HC Zlín - Sokol Písek 4.11. 17:00
Zora Olomouc - Duslo Šaľa 4.11. 17:30
Baník Most - SHK Veselí n.M. 4.11. 18:00
Bánovce n.B. - Iuventa Michalovce 4.11. 18:00

Dohrávka 3. kol MOL ligy: Slavia Praha - ŠŠK Prešov 3. 11.  18.00