TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.11.2017 otevřeno: 1877 x

Ohlédnutí za 9. kolem MOL ligy s Dušanem Polozem

Trenér slovenské reprezentace Dušan Poloz se tentokrát ohlédl za interligovým víkendem. Okomentoval překvapivou prohru Slavie a upozornil na mladé talenty v nejvyšší soutěži.

V utkání na Slavii se zrodilo asi největší překvapení. Slavia byla ještě před týdnem neporažená a směřovala k tomu, že bude v pozici jednoho z hlavních favoritů soutěže. Pak ale inkasovala dvě prohry – v Michalovcích se vyhrává těžko, ale v zápase proti Prešovu je jejich porážka překvapením. Výsledek je však také potvrzením toho, že se v Prešově začíná projevovat kvalitní práce Dušana Daniše. Je to zkušený harcovník, který házené opravdu rozumí a v podstatě s průměrným týmem dokázal už letos porazit Porubu i Slavii a to na venkovních hřištích, o to je to zajímavější. V týmu Prešova máme některé reprezentantky širší nominace – ať už je to Šutranová, Vencuriková nebo Bačíková a poprvé jsem nominoval i křídelnici Martinu Popovcovou, která je ročník narození 2000. Sleduji ji dlouhodobě, hrává dobře a stabilně, takže i kadetka dostala prostor ve slovenském reprezentačním A týmu. Slavie mě výsledkem tohoto zápasu zklamala, ale nevidím do kuchyně, nemluvil jsem s žádným z trenérů, ale dát jednadvacet branek v domácím prostředí, to na vítězství nestačí. 

V mé domácí hale ve Zlíně se odehrál zajímavý zápas domácích proti Písku. Zlín hraje svou hru, je už vidět i rukopis nového trenéra. Snaží se tahat do první a druhé vlny prakticky za každou možností, v prvním poločase se jim to často nepodařilo zúročit, ale ve druhé půli v této nátlakové hře pokračovaly a přehrály Písek rozdílem třídy. Vyvarovaly se technických chyb z prvního poločasu a také rychlostí a kondiční připraveností Písek přetlačily. Písek hrál svou obranu jedna dva tři, Zlín varioval obranu nula šest a jedna pět a snad i to rušilo timing Písku, ale i tak byly Jihočešky v prvním poločase nepříjemným soupeřem. Prostor dostaly na straně Zlína i mladé hráčky, spousta zkušených hráček odešla, na hřiště se dostávají mladé hráčky ročníku 2000 a 2001. Třeba Vendula Hubová, spojka, velký talent zlínské házené, hraje pravidelně, pravidelně skóruje, tak doufejme, že Zlín hráčky udrží a stabilizuje ve svém klubu tak, aby se dostal zpět na úroveň, kterou si zaslouží.

Zápas mezi Olomoucí a Šaľou byl asi vůbec nejkvalitnějším utkáním víkendu. Šaľa celý zápas vedla, dlouho snad i o šest branek. Olomouc se ale vždy v závěrech zápasů dostane zpátky, což svědčí o velké morálce týmu. Potěšující je i to, že se vrací střelecká potence Terezy Kubáčkové. Šaľa se opírá o kvalitní výkon gólmanky Krebs a stabilní opory Bahýlovou s Bujnochovou, velmi dobrý tlak vytváří i spojka Nikola Rácková, která má dobrý rozhodovací proces. Zápas byl z tohoto kola skutečně nejkrásnější, rychlá házená z obou stran a na interligové úrovni to bylo nadprůměrné utkání jak pro oko diváka, tak svou kvalitou.

Most je největším favoritem celé soutěže. V tomto zápase se musel obejít bez asi největší hvězdy Markéty Jeřábkové, i tak ale Most utkání bezpečně zvládl. Dlouhodobě dává prostor mladým hráčkám, nevyhrává sice už tak suverénně jako dřív, ale je to právě tím, že dává prostor dorostenkám a hraje v interlize zápasy jen tak, jak potřebuje, aby si uhrál svoje. V prvním poločase byl ještě výkon Andělů neslaný nemastný, ale pak se probudily spojky Mostu Kovářová se Szarkovou a jejich tým pak vytvořil dostatečný tlak. Veselí podává v této sezóně sympatické výkony, kaňkou je možná červená karta trenéra v okamžiku, kdy byl zápas prakticky rozhodnutý. Ale Veselí také překvapuje v konkrétních zápasech, podobně jako Prešov.

Zápas mezi Bánovci a Michalovci byl poměrně jednoznačný. Michalovce už si nemohou dovolit klopýtnout, pokud tedy ještě pomýšlí na celkové vítězství. Bánovce čekají na první body a tentokrát to měly navíc hodně těžké, když hrály proti mistrovi. Za zmínku snad stojí jen skvělý střelecký výkon Márie Holešové, levého křídla Michalovců, což je také příslib do reprezentace. Jinak bylo na zápase jasně vidět, kdo je favorit.

 

MOL liga - 9. kolo - výsledky

Sokol Poruba - Trenčín - odloženo
ŠŠK Prešov - HK Hodonín 30 : 23
HC Zlín - Sokol Písek 28 : 19
Zora Olomouc - Duslo Šaľa 28 : 29
Baník Most - SHK Veselí n.M. 30 : 24
Bánovce n.B. - Iuventa Michalovce 25 : 36

Dohrávka 3. kola:

Slavia Praha - Bemaco Prešov 21 : 25