TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.11.2017 otevřeno: 689 x

Černí andělé se chystají na pohárovou cestu do Ruska

Příprava na další kolo Evropského poháru EHF v Mostě vrcholí. Hráčky Černých andělů se v neděli postaví v Rusku proti soupeřkám ze Zvezdy Zvenigorod.


„Zvolili jsme podobný styl přípravy jako proti Dalfsenu, některé drobnosti už jsme zkoušeli během týdne, skutečně intenzivní přípravu začínáme od čtvrtka. I v tomto případě budeme studovat zápasy Zvenigorodu a do detailu rozebírat jednotlivé herní situace a každý důležitý okamžik utkání. Všechno máme rozdělné do několika bloků a samozřejmě i do více dnů,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Zvenigorod přitom pro Černé anděly není úplně neznámý soupeř, oba týmy už se spolu střetly. V obou případech to ale bylo v přípravě, jak v loňském roce, tak letos v srpnu se Zvezda Zvenigorod účastnila v Mostě turnaje Českého poháru Dubí. „Ze vzájemných utkání víme, že jsme si herně dost podobní. Oni jsou rovněž zástupci spíše běhavé než silové házené s velmi pohyblivými hráčkami. A tomu samozřejmě musíme přizpůsobit i náš herní projev,“ připomněl trenér. Jinak ale vzájemnému měření sil v přípravě příliš důležitosti nepřikládá. Srovnávat utkání během letní přípravy, kde o nic nejde a týmy se před sezonou sehrávají, se soubojem o postup v Evropském poháru, lze podle trenéra jen těžko.

Do Ruska odlétají Černí andělé už v sobotu dopoledne v maximální možné sestavě, tedy se čtrnácti hráčkami. „Máme vyvážený kádr, sestavu kombinujeme ze zkušených i mladých hráček,“ naznačil trenér s tím, že ještě v sobotu si chce tým přímo v dějišti utkání lehce zatrénovat a seznámit se s podmínkami a zázemím sportoviště, kde je v neděli čeká těžký zápas. „Vzhledem k tomu, že jsou si naše týmy velmi podobné, mohou o vítězství nakonec rozhodovat detaily. Já ale věřím, že těmi šťastnějšími nakonec budeme my,“ uzavřel Peter Dávid.

První střetnutí Černých andělů je na ruské půdě naplánováno na 12. listopadu v 18.00, odveta se v Mostě uskuteční o týden později, tedy 19. listopadu také v 18.00.