TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.11.2017 otevřeno: 1329 x

Pozvánka na MOL ligu: Moravské derby i souboj Slavie s Olomoucí

I desáté kolo MOL ligy, předposlední před dlouhou zimní pauzou, víkendové boje odstartují už v pátek soubojem mezi Šaľou a Hodonínem. Víkend vyvrcholí moravským derby Veselí – Zlín a soubojem o průběžné druhé místo mezi českými celky mezi Slavií a Olomoucí.

Soutěžní kolo načaly už ve středu házenkářky Mostu v Michalovcích. Českého mistra čeká o víkendu náročná cesta do Ruska za soupeřem v Poháru EHF Zvezdou Zveningorod. Proto na východ Slovenska vyslal dorosteneckou rezervu s trenérem Ondřejem Václavkem. Ta v Michalovcích sice padla, prezentovala se ale solidním výkonem. Mostecké opory šetřily síly na ruského soka. Postaví se proti němu v neděli večer.

V pátek se bude pozornost upírat do Šaľy, kam přijede nováček z Hodonína. Průběžně třetí Šaľa se zatím ukazuje jako vyrovnaný tým a jen málokdo by vsadil na zatím rozkoukávající se Hodonín střelecky tažený Slovenkou Patrnčiakovou (Birkušovou).

V sobotu se pak na Slovácku chystá atraktivní souboj geografických sousedů Veselí a Zlína. Více než 2,5 roku neprohrály házenkářky SHK Veselí nad Moravou ve své hale v soutěžním zápase se Zlínem a rády by na tuto bilanci navázaly. Přestože se jedná tradičně o derby, veselská kabina zápas určitě nijak nehrotí. „Duel se Zlínem vnímáme jako každý jiný zápas. Našim cílem bude určitě vyhrát a ukázat přitom divákům, že umíme hrát dobrou házenou,“ hlásí před zápasem kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Ve veselském dresu se představí i bývalá hráčka Zlína Kateřina Novotná. „Když jsem ještě hrávala za Zlín, měly jsme s veselskými brankářkami problém. To by Zlínu mohlo vydržet, i když si myslím, že brankářky tentokrát zápas nerozhodnou. Oba týmy je totiž mají kvalitní. Pokud chceme uspět, musíme odehrát dobrý zápas v obraně. Zlín má mladý a bojovný kádr, nic nám nedaruje. Domnívám se proto, že diváci uvidí vyrovnaný zápas,“ domnívá se Novotná. Veselský kouč věří, že jeho svěřenkyně neselžou v koncovce. V Mostě jsme neodehráli špatný zápas, bohužel nám ale ve druhém poločase odešla střelba, což nás stálo lepší výsledek. Na to si budeme muset dávat pozor,“ upozorňuje své svěřenkyně Hudák.

Rezignované ale nejedou do Veselí ani Zlíňanky. Povzbuzené třetí výhrou v řadě budou chtít bilanci prodloužit i ve Veselí. „Poslední úspěchy tým psychicky posílily. Očekávám bojovné a vyrovnané utkání,“ řekla po souboji s Pískem Zuzana Juríková.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

Neplánovaná pauza z minulého týdne je pro Porubu minulostí, Porubanky se už soustředí na duel desátého kola MOL ligy proti Písku. Svěřenkyně trenéra Olšavského půjdou do utkání s jasnou vizí - zopakovat povedený výkon z Hodonína. „Chceme těžit z toho, co nám naposledy vycházelo. To znamená spoléhat na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky," poodhalil trochu taktické plány Peter Olšavský. Přitom zdůraznil, že dobře vnímá sílu soupeře. Nejen z konečných výsledků totiž vyplývá, že žádný z celků, které se dosud na jihu Čech představily, nedostaly na tamní palubovce v aktuální sezoně nic zadarmo.

„Musíme si dávat pozor, protože Písek je doma hodně nepříjemný soupeř. Jeho výkony a předváděná hra neodpovídají tomu, že zatím získal málo bodů. To družstvo je na dobré úrovni, ostatně trápily se tam i Mostečanky. Nicméně pokud přistoupíme k utkání tak, jak bychom měli, tedy disciplinovaně a s nasazením, které bude třeba, věřím, že uspějeme," podotkl dále porubský lodivod, který každopádně doufá, že odložené střetnutí proti Trenčínu výkon týmu nepoznamená. „Program nám to trochu narušilo, vypadli jsme z herního rytmu, ale myslím si, že toto není věc, která by nás měla ovlivnit," zakončil Olšavský.

Posledním zápasem kola bude pak měření mezi Olomoucí a Slavií Praha. Po Mostě aktuálně nejúspěšnější české týmy se střetnou na Hané a Olomoučanky po zaváhání Slavie cítí šanci. „Slavie má za sebou sice dva zápasy, kdy podlehla slovenským týmům, ale i přes tyto prohry je to určitě kvalitní tým a patří svou výkonností do horní části tabulky. Opírá se o velkou střeleckou dispozici obou krajních spojek, vynikající rychlý útok i spolehlivou brankářku. Očekávám vyrovnané a dramatické utkání stejně jako s našim posledním soupeřem. Věřím, že tentokrát zůstanou body na našem kontě,“ vzkazuje s Olomouce trenér Jan Hegar.

Pražanky udělaly tlustou čáru za porážkou v souboji s Prešovem a s pokud možno čistou hlavou se snaží koncentrovat na nadcházející duel. „Na Olomouc se připravujeme jako na soupeře z té kategorie lepších, jako jsou Michalovce nebo Poruba. Vnímáme ho jako silnějšího protivníka, s nímž bychom chtěli odčinit ten nepovedený zápas s Prešovem,“ poznamenal Řezáč, který viděl na videozáznamech tři duely Olomouce, včetně vítězství nad Michalovcemi a o víkendu prohraného zápasu se Šalou. „Jejich hra je založená na hře spojek, které mají vysokou produktivitu střelby, ať je to Kubáčková, Gajdošíková nebo Růžičková či Hurychová. Mají také šikovná křídla, která běhají do rychlého útoku. Přehled o Olomouci máme podrobný, takže bychom na ten zápas měli být dobře připravení, v hlavách o sto procent lépe než na Prešov,“ popsal Řezáč. Na otázku, jaký očekává dopad prohry se Šalou, odpověděl: „Může to mít dva dopady. Buď se z té poslední prohry rychle oklepou a budou ještě silnější, a nebo to budou mít stále v hlavách a máme šanci na dobrý výsledek.“ Podle Řezáče sobotní duel, který už má náboj bitvy o účast v českém play-off, rozhodnou detaily. „Myslím, že kvalitativně bychom na tom měli být o chloupek lépe, důležité mohou být i maličkosti a tuším, že rozhodnou brankářky. A tam bychom měli mít vyšší kvalitu,“ uzavřel kouč Slavie Richard Řezáč.

 

MOL liga - 10. kolo - rozpis

Iuventa Michalovce - Baník Most 31:24, předehráno
Duslo Šaľa - HK Hodonín 10.11. 18:00
Sokol Písek - Sokol Poruba 11.11. 15:00
Trenčín - ŠŠK Prešov 11.11. 15:00
SHK Veselí n.M. - HC Zlín 11.11. 17:00
Zora Olomouc - Slavia Praha 11.11. 17:30