Házená v TV

21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
10. 01. 2019 18:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Korea
10. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Chile - Dánsko
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.11.2017 otevřeno: 810 x

Ohlédnutí za 10. kolem MOL ligy s Klárou Černou

Jak to dopadlo v 10. kole MOL ligy? Kompletní výsledky komentovala tentokrát opět Klára Černá a neopomněla ani účast mostecké zálohy na šlágru kola v Michalovcích.

Předposlední kolo před reprezentační pauzou, přineslo několik zajímavých vysledků a zejména průběh některých zápasů asi nebyl dle očekávání některých týmů i fanoušků. Vesměs jasné výsledky přinesly zápasy v Písku, ve Veselí a v Šale. Zatímco Porubu a Šalu bych v obou případech pasovala do role favoritů, co se týče zápsu Veselí se Zlínem, tam bych si nedovolila tipnout výsledek tohoto utkání. Veselí se svým velice mladým kádrem v současné chvíli pohybuje na 7. příčce, což je pro mě osobně velice milým překvapením. Tým, který v minulosti sázel zejména na obrovskou zkušenost svých hráček, změnil strategii a pracuje s mladými hráčkami a zatím se jim to v tomto ročníku, dle mého názoru, vyplácí.

Už po prvním kole jsem zmiňovala, že by Prešov mohl v tomto ročníku zaskočit některé soupeře a tudíž, že bod, který Olomouc na jeho půdě získala, může být velice cenný. Toto tvrzení se doposud několikrát potvrdilo. Je pravda, že po poůběžných výsledcích nešlo Trenčín pasovat do role favorita, ale každý slovenský tým (možná i český) je na domácí palubovce nevyzpytalený a Prešov se tak díky výhře na tamním hřišti drží pouhý bod od druhého místa.

Nejzajímavější pro mě byly zápasy v Michalovcích a v Olomouci. Slavie, ačkoliv získala 2 body, tak se na toto vítezství až nečekaně nadřela. Po poločasovém výsledku 14:14 se Slávistkám podařilo v průběhu druhého poločasu odskočit na rozdíl 4 branek, ale tento náskok během pár minut ztratily, takže nakonec výhra o gól je cenná. I zde se potvrzuje, že některé týmy jsou v domácím prostředí opravdu silné, což Olomouc potvrdila v zápase proti Michalovcům.

Poslední, respektive vlastně první, zápas tohoto kola byl k vidění v Michalovcích. Dalo by se předpokládat, že vzhledem k postavení v tabulce, se bude jednat o šlágr. Poté, co jsem žačala toto utkání sledovat a překvapivě nezaznamenala v podstatě žádnou hráčku základního kádru, přešla jsem na oficiální stránku klubu, kde si bylo možné přečíst oficiální vyjádření pezidenta. Byly upřednostněny zájmy klubu v evropském poháru na úkor tohoto zápasu. Je jasné, že pohled na tuto věc, je otázkou názoru. Já sama za sebe mohu říct, že i když je tento postup u nás neobvyklý, tak mi je velice sympatický. Nejenom, že byly opory týmu pošetřeny pro zápas v Rusku, ale zároveň byla dána možnost mladým hráčkám zahrát si proti týmu, který v naší lize patří k nejlepším. Samozřejmě, kdo by nevědel o této skutečnosti, tak prohra Mostu v Michalovcích o 7 branek je opravdu dost vysoká, na druhou stranu, když si vezeme, že krome Terky Chmelařové a Evičky Bezpalcové hrály starší dorostenky, tak je tento výsledek důstojný. Navíc se Most k tomuto postavil čelem a vysvětlil proč k tomuto kroku sáhl. Mostecké házenářky vybojovaly v Rusku velice příznivý výsledek do odvety a pokud by se postup podařil, tak je to pro celou českou házenou další dobré zviditelnění.