Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.11.2017 otevřeno: 851 x

Markéta Jeřábková: Postup do jarní části poháru je sen, který chceme fanouškům i sobě splnit

Černé anděly čeká v neděli 19. listopadu velmi těžká zkouška. Pokusí se totiž o postup do jarní části Evropského poháru EHF. V cestě jim ale bude stát ruská Zvezda Zvenigorod, která je v prvním vzájemném střetnutí porazila 31:28. Markéta Jeřábková v dresu Baníku samozřejmě nebude chybět a dokonce tvrdí, že celý tým udělá na palubovce maximum, aby tenhle sen nejen klubu, fanoušků i samotných hráček splnil.


V Rusku jste prohrály tříbrankovým rozdílem, mrzelo vás to hodně?

Když jsme do Ruska odjížděly, měly jsme o výsledku nějaké představy, ale vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo a my ve druhém poločase prohrávaly o sedm branek, jen tenhle výsledek vlastně vynikající. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale nakonec za ten tříbrankový rozdíl můžeme být rády.

 

Takže to není zas taková ztráta do odvety?

Už jsme tu v poháru zvládly i větší ztrátu, takže výsledek o tři branky vlastně není nic.

 

Je něco, čím vás Zvezda Zvenigorod překvapila?

Ani bych neřekla, že nás něčím zásadním překvapila. My ten tým známe, v létě byl v Mostě na turnaji, viděly jsme videa z jejich předchozích pohárových zápasů. Ve své podstatě hrají pořád svou hru, je to klasická ruská hra, s výbornou dynamickou hrou jedna na jednu.

 

Dá se ruský tým srovnat třeba s Dalfsenem, přes který jste přešly v předchozím kole Poháru EHF?

Rusky jsou víc silové, ale je to hlavně starší, zkušenější tým, než byly Holanďanky. Tím neříkám, že my bychom byly také nějaký starý zkušený tým, ale Dalfsen měl v sestavě některé opravdu mladičké hráčky. Kromě toho Rusko je zase úplně jiná mentalita, je to dáno i výchovou hráček, panuje tam skoro až vojenská disciplína.

 

Probíhá i tentokrát tak důkladná příprava, jako před odjezdem do Ruska?

Je to dost podobné, máme tam i dvoufázový trénink, od poloviny týdne začínáme s videem, kde budeme opět dopodrobna rozebírat jednotlivé akce z předešlého utkání. A uvidíme, co dalšího nám trenér přichystá.

 

V Mostě se hodně mluví o tom, že tohle je vaše historická šance postoupit do jarní části poháru. Je to velký tlak?

Neřekla bych úplně tlak, je to jak pro klub, tak pro fanoušky i pro nás hráčky takový velký sen. V jarní části by nás mohly potkat týmy, se kterými už bychom si zase neměly šanci dlouho zahrát. A my tenhle sen chceme fanouškům i samy sobě splnit. Věříme, že tentokrát se nám to povede a rozhodně pro to uděláme maximum.