Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.11.2017 otevřeno: 715 x

Pozvánka na MOL ligu: Podzimní část soutěže se uzavírá, bojuje se o příčky pro "přezimování"

Poslední kolo před skutečně dlouhou zimní přestávkou je na programu v nadcházejících dnech. Už ve čtvrtek 16. listopadu vyběhnou na palubovky házenkářky v Hodoníně a v Porubě, ve svátek pak v Praze, Prešově a Bánovcích. Po sobotním závěrečném souboji mezi Zlínem a Michalovcích pak interligové haly na dlouhých sedm týdnů osiří. A reprezentantky se rozjedou za svými povinnostmi. ZÁPAS PORUBA – VESELÍ N. M. SLEDUJTE VE ČTVRTEK 16. LISTOPADU V 18.10 NA ČT Sport.


Přesto už teď mají svou pozici jistou házenkářky Mostu, které jako jediné nečeká v 10. kole interligové měření. Na čele tabulky drží tříbodový náskok a přezimují tak na vedoucí první příčce. Michalovce, Šaľa ani Slavia Praha na tom již nic nezmění. A Most se může soustředit na odvetu Poháru EHF proti Zvezdě Zvenigorod.

To Hodonín a Trenčín ještě mají před zimou o co hrát. Tabulkoví sousedé se utkají o to, kdo přes zimu zamrzne na nepříjemné předposlední příčce a kdo proklouzne do horní desítky. Tu momentálně totiž uzavírá Písek, který čeká v posledním podzimním kole na Slovensku nepříjemný Prešov, překvapivý kat favoritů.

Týmy sousedící v tabulce se utkají i v Porubě. Přijede tam Veselí nad Moravou a před televizními kamerami se oba celky střetnou o průběžnou šestou příčku. A půjde vlastně ještě o víc, protože ve vyrovnané tabulce oběma týmům šlape na paty letos ambiciózní Olomouc, která se rozhodně chce vrátit na pozice garantující účast v play-off. V Bánovcích mají Hanačky skutečně velkou šanci na body a vylepšení své pozice dosáhnout.

Veselanky doufají, že přivezou první letošní výhru z cizí palubovky. „Určitě to bude těžké utkání, kde budou domácí hráčky favorizovaným týmem. Přesto si myslím, že rozhodně nejsme bez šance získat jeden, nebo klidně i oba body,“ hlásí bojovně spojka SHK Veselí nad Moravou Kateřina Slováková. Podobně vidí duel 11. kola MOL ligy i kouč veselských Panenek Ľuboš Hudák. „Poruba je náš přímý konkurent v boji o postup do play – off. Pojedeme tam proto s cílem bodovat. Mohli bychom mít psychickou výhodu, protože my nemáme co ztratit. Naopak domácí budou pod psychickým tlakem, neboť se od nich body budou očekávat. V každém případě se může jednat o zajímavý zápas,“ je přesvědčen trenér Veselí.

 

 

Když se vyhrává, únava se vstřebává snáz, a tak Porubanky půjdou do letošního posledního zápasu MOL ligy a třetího během šesti dnů v dobrém rozpoložení. Aspoň co se týká výsledků, protože zvítězily v předešlých čtyřech střetnutích, ke kterým nastoupily. Přesto trenér Peter Olšavský zvedá po výkonu proti Trenčínu varovný prst. „Doufám, že nás tato výhra aspoň trochu nakopne, ale určitě bych byl nerad, abychom se tímto vítězstvím uspokojili. Jestli to měla být nějaká facka, tak v pořádku, vyhráli jsme, ale s takovým výkonem v zápase proti Veselí, které je aktuálně v dobré formě, neuspějeme. Hlavně zkušené hráčky by měly vzít v krizových situacích na sebe zodpovědnost, což se však proti Trenčínu nedělo," burcuje porubský lodivod s tím, že rovněž z úterního duelu si lze vzít ponaučení. „Musíme zlepšit útočnou a přechodovou fázi a také musíme být důraznější. I naše zakončení musí být na lepší úrovni než proti Trenčínu. Ne že by to bylo vysloveně zlé, ale koncovka je vždy rozhodující. Vždy platí, že ten, kdo dá góly, vyhrává. A pokud je my dávat nebudeme, může nás to stát úspěšný výsledek," doplňuje Olšavský.

Šlágrem kola by mělo být měření mezi Slavií Praha a Duslem Šaľa. Slavistky si potřebují spravit chuť po nepřesvědčivých výkonech a povzbudit se do další týmové práce přes zimu. Papírové předpoklady vypovídají o vyrovnanosti obou celků, rozhodne aktuální forma a psychická připravenost soupeřů. Slavia „přenechala“ loni na jaře Šaľe bronzovou medaili. „Máme jim co oplácet, a proto se připravujeme se jako diví a jak nejlépe umíme,“ říká před důležitým kláním trenér Pražanek Richard Řezáč. Viděl zatím na videozáznamech dva duely Šaly z letošního ročníku MOL ligy. „Na další se chystám ještě ve středu, abychom měli přípravu skutečně kompletní,“ popisuje kouč a odhaluje, co zatím o soupeřkách z jihu Slovenska zjistil: „Hru mají založenou na dobré obraně a výborném přechodu do útoku, respektive do druhé vlny. Nejnebezpečnější hráčkou je Rácková, kterou dobře doplňuje Klučková na křídle. To jsou dvě nejvýraznější osobnosti. Ale pozor si musíme dát také na jejich spojky, kde hrají Bahýlová a Bujnochová a ty jsou také kvalitní. Navíc mají dobrou spolupráci s pivotem.“

Kolo uzavře měření Zlína s Michalovcemi. Zlíňanky se prezentují sympatickým i výkony, mladý celek ale bude v souboji se Slovenským mistrem zřejmě spíše sbírat zkušenosti. „Každý zápas je jiný a nikde není psáno, že s Michalovci musíme prohrát. Do utkání půjdeme odvážně a s cílem doma zvítězit,“ řekla Zlínskému deníků Zlíňanka Michaela Kolářová.
 

MOL liga - 11. kolo - rozpis

HK Hodonín - Trenčín 16.11. 18:00
Sokol Poruba - SHK Veselí n.M. 16.11. 18:10
Slavia Praha - Duslo Šaľa 17.11. 17:00
ŠŠK Prešov - Sokol Písek 17.11. 17:00
Bánovce n.B. - Zora Olomouc 17.11. 18:00
HC Zlín - Iuventa Michalovce 18.11. 15:00