TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.11.2017 otevřeno: 1419 x

"Start v MOL lize? Bude mě to stát tři flašky, chlebíčky holky neberou," směje se mladá zlínská posila Herbočková

Sedmnáctiletá Zlíňanka, mládežnická reprezentantka, Natálie Herbočková naskočila do rozjeté sezóny MOL ligy. Uvedla se gólem v Trenčíně, proti Veselí skórovala třikrát. Rozkoukává se a těší se na každou příležitost, kterou jí trenér Spuchlák v týmu dá.

 

Máte za sebou – pokud statistiky nelžou - čtvrtý zápas v MOL lize – hned ve svém prvním v Trenčíně jste vstřelila první gól, pak tři branky v zápase proti Veselí. Jak drahý byl ten první MOL ligový gól?

V našem týmu máme tradici, že za první vstup do zápasu, za první gól v MOL lize a třicátou, čtyřicátou a tak dále... branku v první lize žen se kupuje láhev alkoholu do týmu. Já mám za 3 týdny na kontě už flašky tři. Takže celkem drahý. Protože alkohol nepiju, tak to zkusím u holek vyměnit třeba za chlebíčky, ale vážně se obávám, že mi to neprojde. 😀

 

Jak jste prožívala svou nominaci do „áčka“. Písečanka Velková líčila, že oznámení její nominace bylo docela veselé, jak to probíhalo ve Zlíně, když jste se dozvěděla, že budete hrát za A tým?

Na tréninku žen mi trenér Martin Spuchlák oznámil, že půjdu na 14 dní na zkoušku do žen a potom se uvidí co dál. Toto rozhodnutí trenéra mě velmi potěšilo, protože to beru jako velkou šanci posunout se dál.

 

A jak to prožívají doma? Jste házenkářská rodina?

Oba rodiče mě moc podporují, nevynechají jediný zápas nebo turnaj. Ačkoliv ani jeden z nich nehrál házenou, oba aktivně sportovali a rekreačně sportují dodnes. Velký vzor jsem měla ve své sestře, která hrála vrcholově volejbal a dotáhla to až na kapitánku juniorské reprezentace.

 

Co vaše házenkářské začátky. Jsou celé spjaté se Zlínem?

S házenou jsem začala v sedmi letech ve zlínském klubu, v šesté třídě jsem přestoupila na 17. ZŠ Křiby do třídy se sportovním zaměřením na házenou. S holkami jsme získaly hodně medailí a pohárů, třeba 2. místo na PHC, 1. místo ve zlínské lize starších žaček, 1. místo na ITS CUP a mnoho dalších …

 

Jak se vám podařilo zabydlet v seniorském týmu? Teď, když je vás tam mladých holek víc, by to mohlo být docela sympatické prostředí, ne?

Je fajn být v týmu se zkušenými spoluhráčkami, protože se od nich hodně naučím a získám nové zkušenosti. Super je, že když cokoliv potřebuji, tak mi starší holky rády pomůžou. Zároveň je dobré, že tam se mnou jsou stejně staré holky.

 

Jaké jsou vaše házenkářské ambice? Chtěla byste působit v házené profesionálně a třeba i v zahraničí?

Věřím, že se budu zlepšovat zápas od zápasu a že si jednou zahraji v některém zahraničním klubu, což je mým velkým snem.

 

Foto: Jaroslav Pavlík