TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.11.2017 otevřeno: 973 x

První ligu žen vede HC Plzeň, na paty jí šlape zlínská záloha

První liga žen má odehráno devět kol. Zatím nejlíp si vedou týmy HC Plzeň a Zlína B, v dostřelu jsou ale Otrokovice a Havlíčkův Brod, které mají na vedoucí týmy zápas k dobru.


Reprezentační pauza se dotýká i týmů první ligy. Soutěž má zatím odehráno devět kol, podle losu mají družstva na kontě sedm nebo osm odehraných utkání.

Favoritem soutěže mohl být podle předsezónní predikcí DHC Plzeň, tým vzniklý fúzí DHC Plzeň a VŠ Plzeň. Plzeňské soupeřky z HC Plzeň přistupovaly k plzeňskému derby, které bylo na programu hned v prvním kole, se zdravým respektem, nakonec však právě HC Plzeň slavila výhru a vzápětí přidávala na konto další body. V soutěži poprvé lídr tabulky padnul v 6. kole v Ivančicích, to byla zatím jediná prohra, kterou Západočešky utrpěly. I s průběžně druhým celkem tabulky HC Zlín odehrály vyrovnanou partii a nakonec si body rozdělily. „Zápas jsme nezačali úplně podle svých představ. Rychle jsme prohrávali, ale bylo dobře, že jsme dokázali i rychle vyrovnat, což bylo pro další vývoj utkání důležité. Zápas byl velice vyrovnaný a myslím si, že i diváky musel bavit. Chci opět pochválit a poděkovat všem hráčkám za přístup, bojovnost, nasazení a touhu po vítězství. I když se nám tentokrát na domácím hřišti nepodařilo zvítězit, jsem spokojen. Remíza je pro obě družstva spravedlivá a zasloužená," okomentoval remízu 27:27 v utkání se Zlínem B trenér HC Plzeň Pavel Touš.

Zlín B, průběžně druhý tým tabulky, ztrácí na vedoucí Plzeň jen jediný bod. Porážku utrpěly Zlíňanky v Havlíčkově Brodu a hned v úvodu sezóny podlehly těsně o jednu branku týmu plzeňského DHC. Naopak vysoké porážky nadělily Zlíňanky Otrokovicím a Vršovicím, přičemž střelecky týmu kraluje Natálie Herbočková, šestá nejlepší střelkyně soutěže, která nedávno posílila i MOL ligové zlínské Ačko.

Druhý z plzeňských prvoligových celků aktuálně okupuje šestou příčku tabulky. DHC Plzeň má na kontě osm bodů, čtyři výhry a tři porážky. Ambice týmu ale jistě leží mnohem výš a už v 10. kole budou mít v souboji s tabulkovým sousedem, týmem Otrokovic, šanci na posun v tabulce. Tým průběžně pátých Otrokovic má lepší výsledkovou bilanci. Na kontě mají pět výher a jen dvě porážky od průběžně vedoucích týmů HC Plzeň a Zlín B a svou formu bude chtít v domácím utkání proti DHC Plzeň 3. prosince potvrdit a poskočit na průběžné medailové příčky.

V cestě mu ale stojí týmy Ivančic a Havlíčkova Brodu, přičemž na prvního ze soupeřů má otrokovický výběr utkání k dobru. Tým Ivančic v dosavadním průběhu sezóny pětkrát zvítězil, historicky první prvoligové body z palubovky soupeře přivezly ivančické házenkářky z Kunovic v 9. kole po vítězství 34:27. „Vítězství se začalo rodit v druhé části prvního poločasu, kde po vyrovnaném začátku utkání byla znát naše převaha potvrzená střeleckou úspěšností. Začátek druhé půle pokračoval v nastaveném trendu a rozdíl ve skóre narůstal. Brzdily nás pouze vyloučení, poté ještě soupeřky zkoušely hrát bez brankářky v sedmi hráčkách v poli, ale uměly jsme reagovat a tížený efekt jim to nepřineslo. V utkání jsme vynikaly svým pohybem, s menšími ztrátami míčů a zejména potencí levé strany útoku Binarová a Pánková, která nastřílela 17 branek,“ komentovalo vedení ivančického týmu body z Kunovic.

 

Tým Ivančic po výhře nad HC Plzeň. | Foto: Facebook HK Ivančice ženy

 

Havlíčkův Brod zatím prohrál jen dvakrát. Střelecky ho táhne bývalá reprezentantka a opora Slavie Praha Hana Kvášová, známější pod dívčím jménem Kutlvašrová. V každém z pěti zápasů, do kterého nastoupila v první lize, skórovala minimálně šestkrát, Zlínu a Ivančicím nasázela dokonce osm branek. Jejímu týmu patří průběžná čtvrtá příčka a podobně jako výše jmenovaní soupeři může svou pozici na začátku prosince vylepšit výhrou nad týmem Vršovic. Pražský tým se drží průběžného středu tabulky, shodně jako tým DHC Plzeň má na kontě osm bodů za čtyři vítězství. Padesáti brankami z 214 týmových přispěla na konto Vršovic druhá nejlepší střelkyně soutěže Juríková.

Poslední trojice prvoligových týmů, tedy Sokola Velké Meziříčí, Kobylis a Kunovic již výrazně ztrácí na zbytek tabulky. Na kontě mají po dvou, respektive jednom bodě, přičemž Kunovice ten svůj jediný urvaly právě v souboji s házenkářkami Velkého Meziříčí.

Do konce kalendářního roku má soutěž na programu ještě dvě kola a to ve dnech 2. – 3. prosince a pak o týden později 9. a 10. prosince 2017. Ani jeden z prvoligových týmů se již nezapojí do čtvrtfinálových bojů Českého poháru, týmy první ligy vypadly v soutěži v osmifinále.