Míče na házenou

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.12.2017 otevřeno: 937 x

Odstartovalo čtvrtfinále Českého poháru žen, prvním semifinalistou je Poruba

Házenkářská veřejnost ještě nestačila vstřebat zážitky z ženského mistrovství světa v Německu a v Česku už se do plných obrátek opět roztáčí ženský Český pohár. Odstartovaly ho vzájemným měřením házenkářky Poruby a Olomouce.


Obhájkyně vítězství z Českého poháru přivítaly v Ostravě tým Zory Olomouc a bez větších problémů vybojovaly postup po výhře 26:19 (12:7). „S výkonem jsem spokojený. Změnili jsme obranný systém, byli jsme trochu ofenzivnější, ale jsem rád, že se toho děvčata zhostila dobře, předvedly na své možnosti maximum a vyhrály. Bránily s nasazením, a i když je jasné, že v naší hře byly chyby, tak opět jsme nedostali mnoho gólů, za což jsem rád. Místo toho jsme se dostali do vedení, které jsme navýšili už v prvním poločase až na šest branek, po přestávce jsme se trochu trápili v útočné fázi. Někdy nám to tam skřípe, protože koncovku ještě nemáme na úrovni, na jaké bychom chtěli. Zabrala ale obrana a tím jsme zápas asi rozhodli,“ hodnotil výkon svých svěřenkyň po zápase trenér Poruby Peter Olšavský.

Už méně spokojený byl trenér hostují Olomouce Jan Hegar. „Domácí byly po celé utkání lepším družstvem, my jsme se vyrovnávali s obranným systémem, se kterým soupeř nastoupil. I přesto, že jsme se v time-outech i o poločase domlouvali na určitých herních variantách, tak jsme nebyli schopni tyto vjemy realizovat na hřišti. Děvčata působila velmi zakřiknutě, v útočné hře jsme vyrobili vynucené i nevynucené chyby, ze kterých soupeř těžil rychlé protiútoky. To mě mrzí a určitě si to budeme vytýkat, stejně jako nasazení či bojovnost, v čemuž jsem viděl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Domácí prostě předvedli větší touhu po vítězství,“ řekl pro web Sokola Poruba trenér Hegar.

Už v pátek na čtvrteční program naváží ve slováckém derby házenkářky Veselí nad Moravou a Hodonína, které se od 18 hodin utkají v hale ve Veselí. Po deseti odehraných zápasech si v tabulce lépe stojí výběr Veselí se 13 body, Hodoníňanky dosud posbíraly v nejvyšší ženské soutěži pouze čtyři body.

Výrazně delší cestu absolvují v neděli házenkářky Zlína, které zajíždí na palubovku lídra MOL ligové tabulky, Mostu. Kompletní semifinálová čtveřice pro Final4 Českého poháru žen, které se uskuteční 29. a 30. prosince v Jindřichově Hranci, bude známa ve středu 20. prosince, kdy čtvrtfinálové boje uzavře měření mezi Sokolem Písek a Slavií Praha.

 

Čtvrtfinále ČP žen:

Sokol Poruba - Zora Olomouc 26:19 (12:7)
SHK Veselí n.M. - HK Hodonín 15.12. 18:00
Baník Most - HC Zlín 17.12. 18:00
Sokol Písek - Slavia Praha 20.12. 18:00