Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.1.2018 otevřeno: 612 x

Znovu startuje MOL liga. Udrží Most přes evropskou misi vedení v soutěži?

Znovu se rozbíhá nejvyšší československá soutěž a to hned v prvních dnech nového roku a na plné obrátky. Jak si povede Most, který čeká náročná zima nejen na česko - slovenských palubovkách, ale i v Evropě. A co její pronásledovatelé z Michalovců, Slavie a dalších koutů České a Slovenské republiky? DOPLNĚN KOMENTÁŘ VESELÍ NAD MORAVOU.

Začněme v kabině aktuálního lídra soutěže. Házenkářky Mostu odpálí nový rok opravdu v ostrém tempu. Ve středu 3. ledna jedou do Olomouce, v sobotu 6. ledna už zahájí boje skupinové fáze Poháru EHF ve švédském Eslövu proti Höörsu, ve středu 10. ledna si užijí reprízu finál Českého poháru v Praze proti Slavii a 13. ledna už doma budou vzdorovat Larviku. A ani pak nebude tomu kolotoči konec, protože rychle budou následovat souboje s Bánovci, rumunským Zalau, Šaľou a znovu Höörem. No, bude toho hodně a český tým tak konečně přičichne ke kolotoči evropských házenkářských bašt. Tým posiluje kvalitním dorostem, aby se síly mohly při zápasovém vytížení rozložit co nejrovnoměrněji. A trenér Dávid plánuje: „V poháru EHF chceme míchat kartami!“ 

Házenkářky Olomouce vědí, jak silný soupeř se k nim chystá. „Černí andělé vyhráli o víkendu v Jindřichově Hradci bez problémů oba své zápasy s Porubou a Slavií Praha. Navíc jejich starší dorostenky tam řádily jako černé ruky, když jako po podzimu druhý celek západní skupiny porazily obě vedoucí družstva 1. ligy starších dorostenek a to Sokol Porubu 41:16, tedy rozdílem 25 branek a DHC Plzeň 35:11, tedy „jen“ o 24 branek, což jsou rozdíly hodnocené v normální sportovní řeči nejméně dvou tříd. Řadu těchto „hvězdiček“ uvidíme také ve středu v Olomouci. Super výsledky obou mosteckých týmů svědčí o výborné formě, to samozřejmě jen na dokreslení toho, jaký soupeř naše děvčata ve středečním utkání čeká,“ komentovali zástupci klubu soupeře na webu Zory Olomouc a k vlastnímu kádru dodali: „Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout avizované přípravy v polském Chorzowě proti dvěma družstvům polské Superligy a nevyšla ani příprava v Rakousku. Děvčata se ale poctivě připravovala v domácím prostředí a jsou hladové po kvalitní házené. Věříme, že po kvalitní házené jsou hladoví také příznivci našich barev a přijdou své idoly povzbudit v souboji s favoritem.“

Už v pátek se pak do Michalovců vypraví tým Poruby, jeden z poražených víkendových protivníků Mostu. Zbývající čtyři souboje jsou na programu až o víkendu v sobotu a v neděli. V domácí hale přivítají Veselanky štiku letošního ročníku ŠŠK Prešov. Slovenský celek budí na jižní Moravě respekt mimo jiné tím, že si odvezl výhry z palubovek pražské Slavie i ostravské Poruby. „Prešovu vyšla velmi dobře podzimní část soutěže. Podával stabilní výkony nejen ve vlastní hale, ale o své síle přesvědčil i na Slavii a v Porubě. V žádném případě proto nemůžeme soupeře podcenit. Pokud chceme uspět, musíme k zápasu přistoupit se 100 % nasazením,“ zvedá varovný prst kouč veselských házenkářek Ľubomír Hudák. Veselanky sílu soupeře respektují: „Divácí se určitě mohou těšit na kvalitní zápas. Prešov v této sezóně podává kvalitní výkony, ale daří se i nám. Ve finálovém turnaji Českého poháru se nám podařilo rozehrát, takže věřím, že oba body zůstanou doma,“ hlásí bojovně devatenáctiletá spojka domácího celku Dominika Valovičová. Zápasy v Českém poháru ocenil i Hudák. „Byly velmi dobrou přípravou na Interligu, určitě splnily svůj účel. Škoda jen, že se nám nepodařilo zjistit, jestli nějaké zápasy odehrál i náš soupeř. Vůbec tak nevíme, v jaké pohodě k nám přijede,“ přiznal kouč Veselí.

Veselanky s Porubou v tabulce sousedí bod na bod a každý bodový zisk je pro jejich pozici klíčový. Do toho situaci komplikuje Šaľa, která má v souboji proti Trenčínu velkou šanci bodovat. Na spodním konci tabulky se také bojuje o každý bod mezi sousedy. Hodonín s Pískem mají na kontě čtyři, respektive tři body. Kolo pak uzavře měření mezi Slavií Praha a Bánovci nad Bebravou. V souboji s outsiderem soutěže mají Slávistky velkou šanci naskočit opět na vítěznou vlnu a s reprezentantkami v čele nechtějí zaváhat.

MOL liga se roztáčí na plné obrátky. Komu se po přestávce zadaří?

 

MOL liga - 12. kolo - rozpis

Zora Olomouc - Baník Most 3.1. 18:00
Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 5.1. 17:30
SHK Veselí n. M. - ŠŠK Prešov 6.1. 15:00
Duslo Šaľa – Trenčín 6.1. 18:00
Sokol Písek - HK Hodonín 7.1. 17:00
Slavia Praha - Bánovce n. B. 7.1. 17:00