Házená v TV

21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
10. 01. 2019 18:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Korea
10. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Chile - Dánsko
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.1.2018 otevřeno: 549 x

Ve šlágru kola repríza pohárového finále. Slavia – Most už ve středu

Neuběhlo ani čtrnáct dní a měření dvou aktuálně nejúspěšnějších českých házenkářských týmů je tu znovu. Repríza finálového zápasu Českého poháru mezi Slavií Praha a Baníkem Most je na programu už ve středu.

V předehrávce 13. kola MOL ligy zajíždějí Černí andělé na palubovku pražské Slavie. A velmi dobře vědí, že je nečeká lehký souboj. „Je to v krátkém čase druhý zápas se Slavií. Finále Českého poháru nám vyšlo velmi dobře a naším cílem je ve středu tento výkon zopakovat. Je nám samozřejmě jasné, že se Slavia na toto utkání chystá, poučila se z předešlého střetnutí a svou roli v tom samozřejmě bude hrát i domácí prostředí,“ uvedl trenér mosteckého týmu Peter Dávid. Přesto v týmu před zápasem s tradičním rivalem nechystá žádné zásadní změny. „Žádné zásadní změny se ani příliš dělat nedají, ačkoli samozřejmě nějaké drobné taktické změny chystáme a doufám, že nám vyjdou,“ naznačil Peter Dávid.

Poslední vzájemné měření obou celků skončilo poměrem 35:26 ve prospěch Mostu, aktuálně třetí tým tabulky Slavia Praha bude chtít tuto bilanci vylepšit. „Připravujeme se na ně za posledních 14 dnů už podruhé, ale taktika zůstává stejná. Musíme jít do zápasu s otevřenýma očima, s čistou hlavou a soustředit se na vlastní výkon. Jedině to nás může v zápase posunout,“ říká jasně trenér Slavie Richard Řezáč pro klubový web, ale upozorňuje především vlastní hráčky na nebezpečí: „Jestliže se nám stane to, co nyní o víkendu proti Bánovcům, kdy jsme na 20 minut vypadli z utkání, tak se nemáme o čem bavit.“ Přesto doufá: „Na jednu stranu se hráčky samy dokáží přepnout v hlavách, že je rozdíl nastoupit proti prvnímu a poslednímu v tabulce, vědí, že s Mostem dokážeme hrát, ale zůstává otázkou, jak budou schopné plnit pokyny, které budou podobné jako ve finále Českého poháru v Jindřichově Hradci. Nebudeme nic předělávat a překopávat, musíme z našeho herního systému vytěžit maximum.“

 

Sára Kovářová střílí ve finálovém utkání Českého pohár žen.| Foto: A. Vejrostová

 

Slávistky nastoupí proti Mostu v kompletní a nejsilnější sestavě. Trenér Řezáč pečlivě sledoval i pohárové vystoupení mostu ve Švédsku a jasně tak pojmenovává kvality i slabiny mosteckého týmu: „„Bylo to utkání o Markétě Jeřábkové, která dala čtrnáct gólů a pak se na konci smolně zranila.“ Podle informací z mosteckého tábora by zranění největší současné hvězdy Severočešek nemělo být vážné, ale… „Soustředíme se na všechny hráčky Mostu, ale samozřejmě také zjišťujeme, jak to s Markétou vypadá. Podle mě na 90 procent nenastoupí, že ji budou šetřit na další sobotní pohárové utkání,“ poznamenal Řezáč a pokračoval: „Nějaké stopy ta těsná porážka zanech může. Jenže oni to mají v hlavách postavené do dvou rovin. Na jednu pohárovou a druhou pro MOL ligu. A do MOL ligy nemusejí jít s obavami, protože mají kvalitní kádr. Když je zatlačíme, potrápíme, tak by se to mohlo projevit. Oni jsou však silnější a zkušenější.“

Hráčky Baníku pokračují ve svém velmi nabitém programu, času na přípravu mnoho neměly, o víkendu se vracely právě z pohárového utkání ze Švédska. „Po utkání jsme vlastně aktivně odpočívali cestou domů, letadlo mělo zpoždění a odlétali jsme velmi pozdě. Takže náš odpočinek spočíval v tom, že jsme strávili spoustu času na nohou na švédském a dánském území,“ dodal trenér s tím, že už v pondělí se hráčky opět zapojily do aktivního tréninku.

Ani po utkání se Slavií si Černí andělé mnoho odpočinku neužijí, už v sobotu totiž Most čeká velká házenkářská událost. V rámci dalšího kola evropského Poháru EHF totiž Baník na domácí palubovce čeká souboj s norským Larvikem. O daném víkendu je na programu i zbývajících pět utkání 13. kola MOL ligy.

 

MOL liga - 13. kolo - rozpis

Slavia Praha - Baník Most 10.1. 17:30
Trenčín - Sokol Písek 13.1. 18:00
ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 13.1. 18:00
Bánovce n.B. - Duslo Šaľa 13.1. 18:00
HK Hodonín - SHK Veselí n.M. 14.1. 16:00
HC Zlín - Zora Olomouc 14.1. 17:00

 

Emma Hudak v souboji s obranou Mostu. | Foto: A. Vejrostová