TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2018 otevřeno: 643 x

Most čeká házenkářská událost, Černí andělé hostí norský Larvik

Mostecké házenkářky čeká velmi těžký zápas, fanoušky tohoto sportu ale jedna z velkých událostí. V sobotu 13. ledna totiž Černí andělé v rámci dalšího kola evropského Poháru EHF přivítají v mostecké sportovní hale norský Larvik.

 „Larvik je v házené obrovský pojem. Jde o tým, který má za sebou ty největší úspěchy, včetně vítězství v Lize mistrů. V pohárových soutěžích se každý rok pohybuje velmi vysoko, i v naší skupině je nasazen jako číslo jedna a rozhodně patří k favoritům. Ačkoli i v Larviku došlo v poslední době k určité obměně, stále se jedná o obrovsky kvalitní tým,“ popsal sobotního soupeře trenér Černých andělů Peter Dávid.

„Oproti předešlému pohárovému utkání ve Švédsku, kdy náš soupeř hrál velmi silovou házenou, je norská hra založená na neskutečném pohybu a tahu na bránu. Bude to náročný zápas a určitě si všichni hodně zaběháme,“ doplnil trenér. Právě proto, že se dá čekat velmi rychlá a dynamická házená, se bude mostecký tým snažit rozložit zátěž na více hráček. „Nejde jen o počet vstřelených branek, ale hlavně o silovou zátěž. Musíme vést tým velmi takticky, abychom v určité fázi zápasu takříkajíc nezhasli. Sami už jsme se přesvědčili, že tato utkání se hrají na šedesát minut v plném nasazení a nemůžeme si dovolit ani na vteřinu polevit,“ vysvětlil Peter Dávid.

Času na přípravu nemají Černí andělé mnoho, ve středu odehráli utkání na Slavii a prakticky okamžitě po návratu začali s přípravou. Zápas s Larvikem začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 13. ledna od 18:00 hodin.