Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.2.2018 otevřeno: 494 x

Mostecké házenkářky si v nabitém programu našly čas i na rozdávání vysvědčení prvňáčkům

Ještě než se hráčky Černých andělů vydaly na zápas MOL ligy do Zlína, kde nakonec zvítězily 31:24, stihly ve středu dopoledne ještě rozdat vůbec první vysvědčení v životě prvňákům ze 7. Základní školy v Mostě.


„S mosteckou házenou spolupracujeme už řadu let, navíc některé z hráček, například Adélka Stříšková, do naší školy chodily, takže nám toto spojení přišlo celkem příhodné,“ vysvětlila Libuše Hrdinová, ředitelka základní školy. Děti na oplátku hráčkám namalovaly transparenty a na závěr celé akce si mohly vyzkoušet vystřelit na některou z brankářek Černých andělů.

Pak už ale hráčkám Baníku nastaly zase povinnosti. Ještě ve středu večer zvládly vítězně ligové utkání ve Zlíně, jako obvykle se ale hned vzápětí musely začít připravovat na další utkání Poháru EHF, které je čeká už v neděli 4. února. Na domácí palubovce se střetnou se švédským Höörs. „Jsme trochu ve výhodě, protože už jsme tohoto soupeře zažili na vlastní kůži, navíc Švédky nepodávají venku úplně přesvědčivé výkony, což nám dává jistou šanci uspět,“ připomněl trenér Mostu Peter Dávid. Co v tuto chvíli ale ještě zůstává otázkou, v jaké sestavě v pohárovém utkání Mostečanky nastoupí. „Kromě zraněných Michaely Borovské a Markéty Jeřábkové nám totiž před utkáním ve Zlíně zůstaly v posteli také Petra Maňáková a Tereza Chmelařová. Museli jsme tedy velmi improvizovat a zapojit všechny hráčky, které byly k dispozici. Je ale velmi pozitivní, že všechny, včetně mladých hráček, se svých rolí a úkolů v utkání zhostily velmi dobře,“ doplnil trenér. „S výpadkem důležitých hráček se musíme smířit a dát do zápasu maximum. Je velmi dobré, že s každým dalším odehraným utkáním se družstvo víc sehrává. Pro hráčky je to obrovská škola a právě takovéto situace je posouvají kupředu nejen herně, ale také třeba tím, že na sebe musejí brát větší odpovědnost. Řekli jsme, že se v evropském poháru chceme ukázat v co nejlepším světle a je třeba ocenit, že hráčky to tak berou a do každého zápasu jdou naplno,“ dodal Peter Dávid.