Házená v TV

21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.2.2018 otevřeno: 630 x

Pozvánka na MOL ligu: Nabitá házenkářská sobota

Plesová sezóna je v plném proudu, rozbíhá se mužská extraliga, hned pět zápasů je ale na programu i na palubovkách nejvyšší ženské soutěže. Hrát se v sobotu bude v Písku, Prešově, Hodoníně, Šaľe i Porubě.

Sobotní házenkářky program odstartuje tradičně už ve tři hodiny odpoledne v Písku. Průběžně desátý tým soutěže přivítá na jihu Čech tým Michalovců a karty jsou rozdány poměrně jasně. Favoritem zápasu je Iuventa a Písek by zdramatizováním předpokládaného výsledku překvapil. Do Prešova se vypraví házenkářky Slavie, které po domácí porážce v souboji s Porubou budou chtít na Slovensku bodovat. Prešov umí favority zaskočit a výkony Slavie nejsou vždy stoprocentně spolehlivé, přesto jdou do utkání jako favoritky právě Pražanky. Mají za sebou deset dní zápasového volna, o to větší dávku si naloží o víkendu, kdy kromě sobotního zápasu v Prešově odehrají ještě v neděli předehrávku 18. kola v Trenčíně. A trenér Řezáč chce přivézt domů čtyři body. „S těmi bychom byli spokojení. Tím, že jsme doma dvakrát zaváhali s Prešovem a s Porubou, tak si nemůžeme dovolit dál body rozdávat. Zachovali jsme se párkrát jako Jánošík, kdy jsme brali bohatým, ale chudým rozdávali. Teď už na to není prostor. Nesmíme zaváhat v zápase, ve kterých bychom měli bodovat,“ říká jasně před odjezdem na východ Řezáč. Ví, že jeho ani hráčky nečeká snadná štace: „Prešov dokáže doma potrápit všechny soupeře z první pětky. A tuším, že se na nás budou chtít vytáhnout. Navíc se budou cítit ještě silnější, protože u nás vyhráli a do jim dodá sebevědomí.“

V Trenčíně, který ve 14 duelech MOL ligy uhrál čtyři body, to podle Řezáče „bude o hlavě“. „Tam chceme potvrdit, že ten výkonnostní mezi oběma týmu skutečně je. Oni ale mají mladé a houževnaté hráčky, které nedávají kůži lacino. Tím, že budeme mít v nohách zápas v Prešově, k tomu cestování, tak to může být složitější,“ míní Řezáč a burcuje: „Navíc se musíme připravit především v hlavách, to utkání nesmíme podcenit. Důležitý bude start, abychom soupeřky rychle zlomili a dokázali je přehrát po všech stránkách.“

Na Slovensko vyráží i házenkářky Veselí nad Moravou a na jihu Slovenska na ně čeká těžký souboj. Na palubovce pátého celku MOL ligy Duslo Šaľa by přesto rády odčinily domácí prohru z podzimu 22:23 a na Slovácko se vracely alespoň s bodovým ziskem. „Prohra se Šaľou mne z celého podzimu mrzela nejvíc. Velmi rádi bychom ji nyní odčinili. Bude to ale velmi těžké. Šaľa je v domácím prostředí velmi silným týmem. Pokud tam budeme chtít uspět, budeme tam muset podat zřejmě nejlepší výkon, jaký jsme zatím v této sezóně podali,“ prorokuje před šlágrem 16. kola trenér Veselanek Ľuboš Hudák.

S hodně rozporuplnými pocity se bude do Šaľe vracet ostrá spojka Veselí Eva Veselková. Dlouhých devět let totiž hájila barvy tohoto celku. „Bude to vůbec poprvé, co budu hrát v Šaľe, a nebudu mít na sobě dres domácího klubu. S bývalými spoluhráčkami se trochu hecujeme, ale nic vyhroceného to rozhodně není. Určitě si budeme muset dávat pozor na jejich spojky, a to nejen na Karin Bujnochovou, které se teď herně daří. Na křídle je taky hodně nebezpečná Lívia Klučková. Šaľa hraje rychlou házenou a má silný kádr. Určitě tam ale nejedeme prohrát, věřím, že se diváci mohou těšit na zajímavou házenou,“ je přesvědčena Veselková.

 

Eva Veselková (č. 27) ještě před rokem hájila barvy slovenské Šaľe. Takto se snažila zastavit svou současnou spoluhráčku Janu Šustkovou z SHK Veselí nad Moravou.

 

Moravský souboj se připravuje s Hodoníně, kam přijedou házenkářky Olomouce. „Naše děvčata mají před sebou soupeře, který je letos úplným nováčkem nejvyšší soutěže a to také potvrzuje svým postavením po polovině soutěže, kdy získal čtyři body za domácí výhry nad slovenskými týmy Trenčínem a Bánovcemi. Máme ale ještě stále před očima nepříjemnou sprchu, kterou jsme si přivezli z Hodonína před dvěma lety, kdy ještě jako prvoligový celek nám uštědřil nepříjemnou lekci v podobě vyřazení v Českém poháru. Samozřejmě liga není pohár, ale každé zaváhání mrzí a musíme ho mít na paměti, aby se neopakovalo. Družstvo Hodonína je sice nováčkem MOL ligy, má však ve svém středu jednak jedno z nejlepších současných křídel ligy Annamáriu Patrnčiakovou, která má na svém kontě už více než stovku nastřílených branek, několik hráček prošlo družstvem Zlína (Pospíšilová, Gärtnerová a řada dalších), velmi dobře si vedou mladičké spojky Kalinová, Višňovská, Smetková, ale také zkušená Míša Budayová, také bývalá dlouholetá hráčka Zlína. Družstvo Hodonína je družstvem, které v dobrém smyslu čeří hladinu a může nepříjemně překvapit každého soupeře. Naše holky si musí dávat velmi dobrý pozor na jakékoliv zaváhání a musí hrát na doraz za každé situace,“ komentoval vyhlídky Olomouce směrem k zápasu za vedení klubu Václav Dobeš.

Kolo uzavře duel v Porubě. Outsider soutěže – házenkářky Bánovců – v minulém kole poprvé zabodovaly, body urvaly v domácím souboji proti Zlínu, Porubanky jich mají na kontě o čtrnáct víc a brousí si zuby na další dva, které je přiblíží absolutní špičce soutěže.

 

Průběžně aktualizujeme.

 

MOL liga - 16. kolo - rozpis

HC Zlín - Baník Most 24:31, předehráno
Sokol Písek - Iuventa Michalovce 3.2. 15:00
ŠŠK Prešov - Slavia Praha 3.2. 16:00
HK Hodonín - Zora Olomouc 3.2. 16:00
Duslo Šaľa - SHK Veselí n.M. 3.2. 18:00
Sokol Poruba - Bánovce n.B. 3.2. 18:00