Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.2.2018 otevřeno: 724 x

Pozvánka na 19. kolo: V moravském souboji se bude bojovat o play-off

Souboj Olomouce s Veselím, který může hodně napovědět o složení českého play-off, boj Poruby s nabuzenou Šaľou nebo vystoupení Černých andělů bez dorosteneckých posil. To všechno je na programu o víkendu na MOL ligových palubovkách.

Devatenácté házenkářské kolo dostartuje v pátek odpoledne slovenský souboj Bánovců a Trenčína. Trenčíňanky se po poslední remíze mezi Bánovci a Pískem posunuly na předposlední pozici, když je Písečanky o bod přeskočily. Znovu tak dojde na souboj dvou nejhůře postavených týmů aktuální tabulky. V sobotu odpoledne na tento duel navážou házenkářky Mostu.

Černí andělé se opět představí před domácím publikem, tentokrát v sobotu 24. února přivítají už od 16:00 hodin soupeřky z Hodonína. „Tentokrát jsme v trochu jiné situaci než obvykle, nebudeme se moci spolehnout na naše dorostenky, protože většina z nich odletěla reprezentovat mostecké sportovní gymnázium na mistrovství světa škol v házené,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid. Poskládat sestavu by ale tentokrát neměl být problém. „Kromě obou dlouhodobě zraněných jsme po delším čase všichni konečně zdrávi. Takže budeme mít k dispozici dostatek hráček, abychom jako vždy dokázali chybějící posty vykompenzovat. Na druhou stranu do soboty je ještě poměrně dost času a už jsme se naučili, že stát se může cokoli,“ doplnil trenér.

Do utkání půjde mostecký tým jako jednoznačný favorit, rozhodně se ale nebude jednat o nijak oddechový zápas. Navíc mají Černí andělé v živé paměti poslední vzájemné utkání. V něm sice přesvědčivě zvítězili, ale hodonínská Annamaria Patrnčiaková, aktuálně nejlepší střelkyně MOL ligy, jim nasázela sedmnáct branek. „Velmi dobře si to pamatujeme a samozřejmě uděláme všechno pro to, aby se podobné rekordy na náš úkor už neopakovaly. Naše příprava na utkání je ale víceméně standardní. Vlastně jedinou specialitou naší přípravy je, že můžeme konečně v klidu celý týden trénovat. Soustředíme se na to, abychom vykompenzovali pozice mladých hráček, které nebudou k dispozici, a těšíme se na zápas. Hodláme si ho užít, protože máme dostatek času na přípravu a relativně dost zápasového volna, takže budeme zdravě nažhavení a doufáme, že nás přijdou fanoušci podpořit, i když se tentokrát hraje už odpoledne,“ dodal trenér.

Po dvoutýdenní pauze se na palubovce v Olomouci představí tým Veselí nad Moravou. Panenky potřebovaly doléčit nemoci a drobná zranění, aby mohly v závěru společné části zabojovat o své místo v českém play-off. Právě v Olomouci se oba týmy utkají v přímém souboji o postupová místa, jejich vzájemný souboj může o postupujícím hodně napovědět, situace mezi třemi aspiranty na dvě postupová místa – Olomoucí, Veselím a Porubou je totiž maximálně vyrovnaná.

 

Jana Šustková pálí v posledním vzájemném souboji mezi Veselím a Olomoucí v šestém kole MOL ligy. | Foto: Hynek Zdeněk

 

Vedle moravského derby bude o důležité body bojovat samozřejmě i Poruba, která bude doma očekávat příjezd Šaľy. Slovenky jsou povzbuzeny přesvědčivou výhrou nad favorizovanými Michalovci a dýchají na záda týmům na medailových pozicích. Porubanky před posledním soubojem proti Zlínu posílila Veronika Andrýsková, která do Poruby přišla právě ze Zlína. Uvedení v novém týmu tak měla nejtěžší z možných, přiznala, že bývalé spoluhráčky jí nedaly nic zadarmo. „Holky na mě byly hodně tvrdé," smála se. „Daly mi to docela, ne že sežrat, ale pocítila jsem to. Bylo to určitě těžké," připustila Andrýsková, na kterou zprvu působila nervozita. Posléze se však otřepala a prožila úspěšný večer. „Byl to můj první zápas v Porubě, takže lehký neklid tam byl, ale pak to ze mě opadlo. Nakonec si myslím, že výsledek 27:21 je super. Získaly jsme dva body, od začátku jsme to měly ve svých rukou. Byl tam sice chvilkový výpadek, ale pak jsme se do toho opět dostaly a jsem ráda za to vítězství," uvedla členka širšího kádru české reprezentace Andrýsková, která se teď se svým novým týmem připravuje právě na souboj se Šaľou.

Původní tým Andrýskové, Zlín, doma v neděli odpoledne přivítá Prešov. Zlínští házenkáři a házenkářky zvou na dlouhou házenkářskou neděli, v níž se představí v soubojích s Plzní prvoligové ženy a mladší dorostenky, s Ostravou se poměří starší dorostenky a s Chodovem prvoligoví muži. Souboj Zlína s Prešovem by měl být atraktivním bodem tohoto programu. Oba týmy v tabulce sousedí, bodově však zaostávají Zlíňanky za Prešovem o celých devět bodů a slovenský výběr, který podává v sezóně kvalitní výkony a dokáže trápit i favority, adeptem na vítězství.

Kolo uzavře souboj mezi týmy Slavie Praha Písku. Díky předehrávanému duelu v Trenčíně měly Slávistky minulý víkend volno, v tabulce jim po sedmnácti odehraných zápasech třetí místo o bod za vedoucím Baníkem Most, se stejným počtem bodů jako druhá Iuventa Michalovce, tedy 28. Písek jich má na desáté příčce pět. Trenér Pražanek Richard Řezáč podle klubového webu pozici favorita bere. „Obavy by existovat neměly, přestože každý zápas začíná za stavu 0:0. Ve stavu, v jakém se Písek nyní nachází, kdy má zraněné některé hráčky a po prohře s Olomoucí doma, tak to budeme pro nás zase jedno z povinných vítězství. Bude těžké se s tím vypořádat v hlavách,“ řekl Řezáč a vysvětlil: „Jasně, půjde především o hlavy a o to, pojmout to utkání tak, že je mistrovské a ne přátelské ani tréninkové. Prostě vlítnout do toho naplno a odmakat celých 60 minut. Do utkání určitě půjdeme od začátku naplno, s žádnými experimenty. To se hrubě nevyplácí, mám vlastní zkušenosti. Když jsme zkusili, ať leží odpovědnost na těch z lavičky, tak to nedopadlo dobře, přestože se třeba vyhrálo. Ale jako celek nevypadal zápas dobře, nikdo se nemohl dostat do tempa. Ty, co normálně tolik nehrají, tak byly pod velkým tlakem.“
 

MOL liga - 19. kolo - rozpis

Bánovce n.B. - Trenčín 23.2. 18:00
Baník Most - HK Hodonín 24.2. 16:00
Zora Olomouc - SHK Veselí n.M. 24.2. 17:30
Sokol Poruba - Duslo Šaľa 24.2. 18:00
HC Zlín - ŠŠK Prešov 25.2. 16:00
Slavia Praha - Sokol Písek 25.2. 18:30