Házená v TV

21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.2.2018 otevřeno: 1460 x

V Olomouci sahalo Veselí po remíze, v Porubě se body dělily se Šaľou

Zatímco házenkářky Mostu v souboji s nováčkem z Hodonína nezaváhal. V Olomouci viděli fanoušci drama, které skončilo šťastně pro domácí, remízou vyústil duel v Porubě, odkud bod veze Šaľa.

 
MOL liga – 19. kolo

DHK Baník Most – HK Hodonín 35:23 (20:9)

Černí andělé si už během první poloviny vytvořili pohodlný náskok a nedali soupeřkám z Hodonína ani na okamžik šanci na srovnání skóre. Ve druhé polovině sice domácí házenkářky polevily v koncentraci, ale náskok si vzít nenechaly. Hráčky Hodonína sice hrozivě narůstající skóre z prvního poločasu zkorigovaly, ale na body to nestačilo.

Nejvíce branek: Szarková 9/2, Jungová 6, Kovářová 5 – Patrnčiaková 6/2, Gärtnerová 4/1, Kalinová 3/1. Rozhodčí Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody 4/2- 5/4. Vyloučení 3/3. Diváci 455.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Začali jsme tak, jak jsme si předsevzali, velmi rychle jsme si vytvořili komfortní náskok, což byl náš cíl. Bohužel ve druhé půli jsme trochu ztratili koncentraci, škoda, že jsme úroveň prvního poločasu. Tyto zápasu jsou z tohoto pohledu velmi těžké, ale bereme to tak, že jsme svůj úkol splnili.“

René Kumpán, trenér HK Hodonín: „Spokojený jsem s druhou polovinou, kdy jsme si řekli, jak budeme bránit a celkem se nám to dařilo. Bohužel v prvním poločase jsme zvolili špatnou taktiku obrany, dostali jsme zbytečné góly, a to se pak táhlo celé utkání.“

 

 


DHK ZORA Olomouc – SHK Veselí n. Moravou 25:24 (11:6)

Na začátku prvního poločasu se domácí družstvo rychle ujalo vedení a udrželo ho až do konce první třicetiminutovky. Ve druhém poločase tým Veselí nad Moravou začal náskok pomalu snižovat a v 58. minutě byl stav nerozhodný 23:23. Domácí družstvo ale zabojovalo, zvítězilo rozdílem pouhé branky, přičemž o těsné výhře rozhodla Severová.

Nejvíce branek: Kubáčková 5, Severová 5, Růžičková 5 - Veselková 7, Olšovská 5, Novotná 4, Šustková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/6. Vyloučení: 5:5. Diváci: 350.

Jan Hegar, trenér Zora Olomouc: „Jsme rádi za to, že jsme dokázali zvítězit, protože jsme byli v tomto týdnu v dost rozhozeném stavu co se týká zdravotní kondice hráček. Nevěděli jsme do poslední chvíle, zda nastoupí Salašová a nakonec odehrála výborný poločas. Některé hráčky nastoupily po nemoci. Bylo vidět, že jsme drželi dlouho zápas od kontrolou, ve druhé půlce se začal stav otáčet změnou hry Veselí na dva pivoty. Myslím si však, že jsme vytvořili šance a kvůli tomu, že jsme je neproměnili, z toho nakonec bylo drama až do konce.“

Ľuboš Hudák, trenér Veselí n. M.: „Vzhledem k tomu, jak jsme zápas dohráli, s kolika chybami a neproměněnými šancemi, kterých bylo strašně moc a některé byly doslova školácké… Konečný výsledek vypadá, jako by zápas byl dramatický. Můžeme děkovat za tento výsledek a možná jsme mohli, i když by to bylo nespravedlivé, ukradnout ještě aspoň bod.“

 


DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 24:24 (12:13)

První nerozhodný výsledek v novém roce mají za sebou házenkářky Poruby. Svěřenkyně Petera Olšavského remizovaly v utkání 19. kola MOL ligy doma se slovenskou Šalou 24:24 (12:13). Utkání bylo po celou dobu naprosto vyrovnané. O tom svědčí fakt, že vedení jednoho nebo druhého týmu nebylo vyšší než o tři branky. Hostující hráčky držela nad vodou především přesná a při sedmimetrových hodech takřka stoprocentní Lívia Klučková, která jen v první půli zaznamenala devět tref, z toho čtyři po sedmičkách. Po přestávce přidala ještě tři branky. Na ostravské straně zase zářila mladá Eliška Desortová se sedmi zásahy. Těsně před odchodem do kabin na přestávku přišel pro Porubu, která jinak vedla po většinu času, první krizový moment. Ostravanky dvěma vyloučeními v krátkém časovém úseku daly Šale takřka dvouminutovou přesilovku dvou hráček. Navíc Klučková zařídila, že i co se týče skóre, na tom o poločase byl lépe slovenský celek v poměru 13:12. Hned po obrátce navýšily Slovenky svůj náskok o další dvě trefy. Jenže dál se nedostaly. Ani nástup týmu, který před týdnem zdolal Michalovce, domácí nezlomil a ty se zvládly dostat ještě také do vedení 22:20. Šala však v poslední minutě srovnala a navíc měla možnost rozhodnout. V závěrečných vteřinách „odskákala" vyloučením bránění nerozhodného stavu Revajová, načež se ke střele přes hradbu domácích hráček postavila Bujnochová. Trefila se a odšpuntovala radost Šaly z vítězství, vzápětí však zjistila, že trefa přišla po čase. Týmy se tak rozešly s remízou.

Nejvíce branek: Desortová 7, Minarčíková 5, Maiwaelderová 4, Polášková 4/3 - Klučková 12/4, Bujnochová 4, Rácková 2. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/4. Vyloučení: 5 - 4. Diváci: 135.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Byl to zápas, na který jsme se chystali s tím, že bude velmi těžký. To se jen potvrdilo. Dominovaly obrany, oba týmy daly méně gólů, každý chvilku tahal pilku, jak se říká, a máme bod. Nevím, jestli jsme bod získali nebo ztratili, ale myslím, že dělení je spravedlivé. Doufám, že to, že nebudeme doma prohrávat, dodržíme i v dalších zápasech."

Michal Lukačin, trenér Slovanu Duslo Šala: „Myslím si, že jsme dnes viděli opravdu kvalitní zápas, obě družstva podala dobrý výkon. To bych vyzdvihl. Prakticky po celý zápas se to tahalo, jednou byla ve vedení Poruba, podruhé zase my. První poločas jsme lépe zvládli my, měli jsme gólový náskok, ve druhém jsme soupeři utekli asi na tři góly, ale ten manko dokázal smazat. Myslím, že oba týmy podaly výborný výkon v obranách a řekl bych, že i brankářky chytaly kvalitně. Remíza je asi zasloužená. Poruba šla výkonnostně v poslední době nahoru a myslím, že doma už letos neprohraje."