Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2018 otevřeno: 1010 x

Pozvánka na MOL ligu: Medailový šlágr i boj o body pro play-off

Jednadvacáté kolo MOL ligy odstartuje už páteční předehrávkou v Bánovcích, na šlágr kola zveme do Prahy v neděli večer.


Už v pátek od 18 hodin začne souboj Bánovců a Veselí nad Moravou. Panenky přitom avizují, že si na Slovensko jedou pro plný bodový zisk. „Pokud chceme postoupit do play – off, musíme v těchto zápasech bodovat naplno. Samozřejmě si ale budeme muset dávat pozor, protože domácí celek nemá co ztratit. Bánovce jsou týmem, který v několika posledních zápasech ukázal, že hlavně v domácím prostředí dokáže být nebezpečným protivníkem. Podcenit soupeře rozhodně nemůžeme, pozor si budeme muset dát hlavně na Klaudii Michnovou, která je velmi platnou hráčkou,“ uvedl kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Klaudii Michnovou vidí jako klíčovou hráčku soupeře i osmnáctiletá veselská házenkářka Alžběta Klimešová. „Je velmi zkušená, dokáže zakončovat i dobře dirigovat obranu. Trenér ale určitě na to dokáže najít vhodnou strategii a věřím, že vyhrajeme,“ je přesvědčena Klimešová, která spolu se spoluhráčkami chce navázat na skvělou remízu ze souboje proti Slavii Praha.

 

Z domácího souboje mezi Veselím a Bánovci. Foto: Hynek Zdeněk

 

V sobotu jsou pak na programu další tří souboje. Na reparát se chystá Poruba, která ve 20. kole prohrála v Prešově. Tento výkon hodnotil trenér Poruby Peter Olšavský velmi kriticky. „Není moc, co hodnotit. Tento výkon byl nejslabším v tomto roce, i když si myslím, že Prešov byl určitě zdolatelný. Bohužel jsme nesplnili a nedodržovali detaily, na kterých pracujeme v tréninku. Nedostali jsme mnoho branek, ale v útoku to byla střelecká mizérie na všech postech. Těžko jsme se vůbec dostávali do šancí. V obraně jsme pak udělali řadu chyb," uvedl Olšavský. Teď přivítá Poruba doma Hodonín a úloha favorita leží na straně Poruby. Hodonín však v posledním zápase oloupil o bod Zlín a povzbuzen tímto dobrým výsledkem může chtít přivézt body i z Poruby. Na plný bodový zisk čeká Hodonín už osm zápasů, naposledy bodoval naplno v polovině listopadu s Trenčínem. „Minule jsme nad Hodonínem vysoko vyhráli, což děvčata ví, ale byl bych velmi nerad, kdyby si myslely, že to půjde lehce. Na tom určitě pracujeme," říká trenér Poruby Peter Olšavský a dodává: „Co se týče jejich hráček, nechci nikoho vyzdvihovat, protože hrají poctivou házenou a jdou do všeho. Nemají co ztratit, takže se budeme zaměřovat na to, aby naše obranné i útočné činnosti dali na takovou úroveň, jakou chceme. Samozřejmě se chceme vyvarovat chyb a zlepšit totálně špatnou koncovku z minulého utkání. Toto je naše prvořadá úloha v tomto zápase. Chceme vše vyhrát, nebudeme kalkulovat, kolik bodů nám stačí nebo ne. Teď máme Hodonín, chceme udělat dobrý výsledek a podat kvalitní výkon, pak máme Trenčín, pak další zápas a tímto stylem krok za krokem chceme pokračovat. Uděláme vše pro to, abychom se do play-off dostali."

Mostecké házenkářky se v sobotu 10. března znovu představí před domácím publikem a tentokrát Černí andělé v mostecké sportovní hale přivítají Sokol Písek. „Velmi se na toto vzájemné střetnutí těšíme, protože po čase už jsme kromě dlouhodobě zraněných zcela kompletní, do přípravy se mohly zapojit i dorostenky, které vrátily z katarského mistrovství světa škol v házené. Můžeme se tedy naplno připravovat na víkendový zápas,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid.

Cíl Černých andělů je jasný, zvítězit a odehrát zápas ve vysokém tempu. „Kdyby se nám podařilo zúročit to, co jsme předvedli v minulém utkání a ještě něco přidat, bylo by to skvělé. V Trenčíně jsme odehráli skvělý první poločas a chceme udělat maximum, abychom v takovém nasazení a tempu odehráli co nejdelší část utkání,“ narážel mostecký trenér na výkon hráček v předešlém utkání v Trenčíně. A jak už u Černých andělů bývá zvykem, do hry by se mělo zapojit maximum hráček z lavičky: „Jedná se o poslední ze tří zápasů se soupeři ze spodní části tabulky MOL ligy, ale rozhodně to neznamená, že by se mělo jednat o méně divácky atraktivní podívanou. V březnu se na domácí palubovce představíme jen dvakrát a rozhodně se chceme před domácím publikem ukázat v tom nejlepším světle. Podpora skvělých mosteckých fanoušků je pro nás důležitá a před zaplněnými ochozy mostecké sportovní haly se nám hraje vždycky skvěle. Také proto věříme, že si diváci na toto utkání v čase končících jarních prázdnin cestu nejdou,“ dodal trenér.

Atraktivní program pak slibuje i neděle. Do Prahy přijíždí tým Michalovců a měření mezi průběžně druhým a třetím týmem tabulky může hodně napovědět o konečné dělbě MOL ligových medailí. Oba týmy dělí jediný bod. „Viděl jsem poslední ligový zápas Michalovců s Olomoucí. Také Michalovce mají svoje problémy, protože v sestavě nějaká jména chyběla. Nevím, jestli z dlouhodobých nebo krátkodobých důvodů,“ shrnul své poznatky pro klubový web kouč Řezáč a k soupeři dodal: „Jestli chceme pomýšlet na úspěch v MOL lize a také v českém play-off, tak bychom se měli snažit doma je porazit a tím jim odskočit v tabulce. Už několikrát jsme si říkali, že mají nějaké problémy, a že bych byla šance je porazit, ale… Oni se však na zápas s námi nebo s Mostem či s Porubou dokáží dobře připravit i v okleštěné sestavě. Mají profesionálnější tým než my. Dokážeme s nimi hrát každý zápas, doma lépe než u nich, ale nespecifikoval bych to tak, že nyní je za poslední roky ta největší šance. Je to zápas jako každý a uděláme vše proto, abychom byli úspěšní.“

Podle Řezáče hra Michalovců momentálně stojí na Wollingerové a Holešové na křídle. „Ale záležet bude, jak se k nim zapojí ostatní hráčky. Pozor si budeme muset dát také na zkušenou Trehubovou, která nyní nastupuje na křídle. Ten zápas však bude spíš o nás a o naší hře, jak dokážeme ubránit Wollingerovou, která přináší myšlenku a góly, ale také jejich méně zkušené hráčky. Musíme být připravení na to, že se s nimi budeme tahat celých šedesát minut, podle mě se bude rozhodovat až v samotném závěru. Na to se musíme nachystat v hlavách, tak i takticky,“ doplnil na klubovém webu Řezáč.

 

MOL liga - 21. kolo - rozpis

Bánovce n.B. - SHK Veselí n.M. 9.3. 18:00
Sokol Poruba - HK Hodonín 10.3. 18:00
Baník Most - Sokol Písek 10.3. 18:00
ŠŠK Prešov - Duslo Šaľa 10.3. 18:00
Slavia Praha - Iuventa Michalovce 11.3. 17:00
HC Zlín - Trenčín 11.3. 17:00