Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.3.2018 otevřeno: 1280 x

Pozvánka na MOL ligu: Atraktivní souboj ve Veselí i šance pro Zlín a Hodonín

Před reprezentační přestávkou čeká ještě v pátek a v sobotu házenkářky nejvyšší česko-slovenské soutěže jedno MOL ligové kolo. Co je na programu?

Dvaadvacáté kolo odstartuje už v pátek odpoledne slovenský souboj Michalovců a Bánovců nad Bebravou. Michalovce prohrály o víkendu v zápase proti Slavii Praha a v boji o medaile jim šlape na paty Šaľa. V souboji s Bánovci jsou Michalovce jasným favoritem a úvodní souboj kola by měl vyznít jasně pro slovenského suveréna minulých let.

Druhý ze slovenských celků ze spodních příček tabulky, Trenčín, se v pátek utká s Porubou. Sokolky nepodávají v posledních týdnech příliš vyrovnané výkony, bodovat v souboji s posledním týmem soutěže je ale pro aspiranta na play-off povinnost, kterou už Poruba nesmí promarnit stejně, jako víkendové měření s Hodonínem. "Bude to hlavně zápas nás se sebou samými. Chtěli bychom se vrátit do našeho normálu a toho, jak se dařilo před utkáním v Prešově, ukázat naši tvář a hru, kterou se chceme prezentovat. S děvčaty jsme si rozebrali každý detail hry v minulých zápasech, řekli jsme si, co jsme udělali dobře a co zase špatně. Věřím, že co děláme na tréninku, dokážeme přenést i do utkání," řekl trenér Peter Olšavský.

V sobotu odpoledne nastoupí do zápasu proti Šaľe Olomouc. Toto utkání slibuje nejvyrovnanější a nejatraktivnější podívanou. Šaľanky si vedou dobře a letos si brousí zuby na sesazení Michalovců ze slovenského házenkářského trůnu, stejně jako na interligové medaile. Olomouc naopak potřebuje každý bod pro zajištění českého play-off, do kterého nemá našlápnuto špatně. Měření Hanaček se Šaľou je tak pro oba celky velkou výzvou.

Zlín v luhačovickém azylu prolomil prokletí a konečně vyhrál. A to pořádně vysoko nad trápícím se Trenčínem. "První poločas byl rozhodující, pasáž, kterou jsme vyhráli 10:0 rozhodla. Soupeři se stalo to, co nám v předchozím zápase. Druhá půle už byla vyrovnaná. Splnili jsme, co jsme si připravili. S prvním poločasem jsem spokojený, s druhým méně, zahrály si ale všechny hráčky a pro nás jsou to důležité body," komentoval zápas proti Trenčínu trenér Martin Spuchlák. Teď mohou Zlíňanky urvat další body na jihu Čech, Písek se nad posledním Trenčínem drží jen o jediný bod a pro motivované zlínské házenkářky povzbuzené víkendovým vítězstvím by to měla být další příležitost rozšířit bodový zisk a vylepšit především sebevědomí před závěrečným play-out.

 

Po dlouhých čtyřech měsících vybojovaly zlínské házenkářky vítězství. | Foto: Jaroslav Pavlík

 

Dobře se ale daří Hodonínu. V posledních čtyřech zápasech vybojovaly Jihomoravanky hned tři remízy a trápit tak mohou i Prešov, který se drží pevně na středu tabulky. Podle trenéra Bašného pod vedením kouče Kumpána Hodonín zpevnil obranu a zkušené opory spolu s mladými talenty mohou pořádně míchat závěrečnými boji i konečným play-out.

Černí andělé se o víkendu zavítají do Veselí nad Moravou. A rozhodně se nebude jednat o snadný souboj. „Ve Veselí nás čeká velmi těžký zápas, síla tohoto týmu na domácí palubovce je velmi dobře známá. I kvůli divákům, kteří tam sedí velmi blízko palubovce, si troufnu tvrdit, že nás čeká takové malé peklo,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid. Veselí navíc v poslední době podává velmi dobré výkony a bojuje o play off, takže Černí andělé přípravu rozhodně nepodceňují. „Hráčkám Veselí se povedlo uhrát remízu se Slavií, na domácí palubovce porazily Michalovce, což také o mnohém svědčí. Soupeřův tým se přes zimu velmi dobře vyvinul, byl kvalitně doplněn, a pokud budou v kompletní sestavě, čeká nás velmi těžké utkání,“ připomněl mostecký trenér.

Černí andělé ale k zápasu rovněž nastoupí v nejsilnější možné sestavě. „Naše sestava je aktuálně také kompletní, což je dobře, protože nás čeká náročných šedesát minut. Předpokládám, že se bude hrát s velkým nasazením od začátku až do poslední vteřiny utkání. My do zápasu chceme dát maximum a samozřejmě zvítězit. A ačkoli do utkání jdeme s respektem, věřím, že se nám ho nakonec podaří úspěšně zvládnout,“ doplnil Peter Dávid.

 

MOL liga - 22. kolo - rozpis

Iuventa Michalovce - Bánovce n.B. 16.3. 17:30
Trenčín - Sokol Poruba 16.3. 18:00
Duslo Šaľa - Zora Olomouc 17.3. 15:00
Sokol Písek - HC Zlín 17.3. 15:00
HK Hodonín - ŠŠK Prešov 17.3. 15:00
SHK Veselí n.M. - Baník Most 17.3. 17:00