Házená v TV

21. 04. 2019 19:10 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: semifinále Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň - HBC Ronal Jičín
24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.3.2018 otevřeno: 1297 x

Písečanky rozstřílely Zlín, Olomouc vyhrála v Šaľe

Dvaadvacáté kolo MOL ligy bylo plné opravdu zajímavých výsledků. Těsně před reprezentační přestávkou porazily desetibrankovým rozdílem házenkářky Písku trápící se Zlín, Olomouc veze dva body za výhru v Šaľe. DOPLNĚNY KOMENTÁŘE ZÁPASU PÍSEK - ZLÍN.

MOL liga - 22. kolo

SHK Veselí nad Moravou - DHK Baník Most 31:33 (9:19)

Utkání ve Veselí se dlouho jednoznačně vyvíjelo ve prospěch hostujícího celku. Propastný rozdíl byl ve výkonu brankářek. Zatímco mostecká Müllnerová likvidovala i ty nejvyloženější šance Veselí, v domácí síti skončila téměř každá střela. Výsledkem bylo propastné poločasové skóre 9:19. Ve druhé půli Most odskočil až na třinácti brankový rozdíl, ale Veselanky se nevzdávaly. Ke snížení zavelela Veselková, která dala gól přes celé hřiště. Šest minut před koncem vedl Most o 8 branek a zdálo se, že se již žádné drama konat nebude. Hostující kouč ale na posledních 5 minut poslal na hřiště dorostenky a začaly se dít věci. Veselanky byly oproti nim výkonnostně úplně někde jinde a poslední 4 minuty vyhrály 6:0. Most si tak z Veselí nakonec odvezl jen hubené dvoubrankové vítězství.

Nejvíce branek: Šustková 8/5, Veselková 7, Olšovská 5, Soldánová 5 – Zachová 8, Szarková 8/1, Maňáková 6. Sedmimetrové hody: 9/5 - 2/1. Vyloučení: 1:7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 409.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Most si vítězství zasloužil. V první půli jsme v obraně nesplnili vůbec nic, na co jsme se připravovali. Takto se tyto zápasy nehrají. Nedali jsme tři sedmičky a neproměnili 9 náskoků, a to nemluvím o technických chybách. Ve druhé půli jsme se snažili hrát bez faulu. V závěru nám hodně pomohlo, že hostující trenér prostřídal. Dotáhli jsme se tak na přijatelnější skóre.“

Peter Dávid, trenér Baník Most: „Diváci viděli velmi turbulentní zápas. Podařilo se nám získat velmi vysoký náskok. Müllnerová v naší bráně byla vynikající. Podařilo se nám získat až třinácti brankový náskok. Postupně jsme začali prostřídávat sestavu. Na posledních 5 minut jsem poslal na hřiště dorostenky, které jsou mistryněmi České republiky. Jejich výkon byl ale pro tuto soutěž naprosto neadekvátní.“

 

Foto: Hynek Zdeněk 

 

HK Hodonín – ŠŠK Prešov 21:32 (11:17)

Vysokou porážku utrpěly po dobrých výsledcích z předchozích kol házenkářky Hodonína. V jejich týmu se prosazovala prakticky jen Patrnčiaková, která nastřílela třináct z jejich jednadvaceti tref. Prešovanky byly ale daleko potentnější. Už v prvním poločase se šňůrou sedmi branek vypracovaly vysoký náskok, který do přestávky bezpečně udržely. Ve druhé půli vedení ještě mírně navyšovaly a nakonec si zapsaly jedenáctibrankovou výhru.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 13/5, Poláchová 2, Tóthová 2 – Demajová 7, Čirčová 6, Pavuková 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 170.

 

Sokol Písek – HC Zlín 32:22 (15:10)

Tak toto asi čekal jen málokdo. Házenkářky Písku uštědřily Zlínu desetibrankovou porážku. Už v první půli se Písečanky držely před soupeřkami a postupně si za prvních třicet minut hry vypracovaly pětibrankové vedení. Rozhodující byla pak pasáž mezi 36. a 47. minutou, kterou vyhrál Písek poměrem 7:1 a vedly tak 24:15. Zlín se ještě pět minut před koncem nadechl ke zdramatizování zápasu, poslední tři minuty ale na plné čáře ovládly Jihočešky, které závěrečnou šňůrou pěti branek rozhodly o své vysoké desetigólové výhře.

Nejvíce branek: Kubišová 6, Michková 6, Königová 4, Součková 4 – Křičková 5, Očadlíková 5, Hradilová 4/3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:2. Diváci: 198.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Konečně se nám uzdravily dlouhodobě zraněné hráčky a mají již za sebou i nějaké tréninky, takže pokud se budeme takhle připravovat i dál, tak doufám, že náš výkon půjde víc a víc nahoru. Vítězství je příjemná vlaštovka pro holky, které po posledních zápasech, kdy dostávaly čtyřicítky, byly hodně zlomené. Takže jsme rádi, že jsme zápas odvedli, tak jak jsme ho odvedli. Chci poděkovat holkám, že zápas odmakaly od začátku až do konce, včetně střídačky.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „My jsme jeli do Písku samozřejmě vyhrát, ale od první minuty jsme dotahovali náskok soupeře. Písek hrál velmi dobře a my jsme propadli jak v obraně, tak i v útoku. Dnes jsme měli v týmu jednu jedinou hráčku, která by snesla nějaká přísnější kritéria, ale zbytek zahrál hluboko pod své možnosti, tím nechci shazovat výkon domácích, kteří se na nás dobře připravili, byla u nich vidět bojovnost, chtěli získat každý míč a ten konečný výsledek odpovídá obrazu naší dnešní hry.“

 

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 25:28 (10:13)

Házenkářky Olomouce bojují o své místo v play-off ze všech sil a tentokrát to schytal aspirant na interligovou medaili. Hanačky se v Šaľe ujaly vedení ve 24. minutě zápasu a do přestávky si vypracovaly tříbrankové vedení. Slovenky sice v úvodu druhé půle srovnaly krok a na začátku poslední patnáctiminutovky utkání to bylo jen o gól. Potom ale Olomoučanky na každou branku Šaľy odpověděly alespoň dvěma zásahy a sedm minut před koncem vedly o pět gólů. Šaľa už nakonec zvládla výsledek jen mírně korigovat.

Nejvíce branek: Klučková 6/2, Königová 5, Némethová 4/3, Rácková 4 - Růžičková 6/1, Gajdošíková 5, Fryčáková T. 5. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 400.