Házená v TV

21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.3.2018 otevřeno: 813 x

Pozvánka na MOL ligu: Po reprezentační pauze opět do MOL ligového kolotoče

Teprve v neděli se české a slovenské reprezentantky vracely do svých klubů z kvalifikačních bojů i přípravných dorosteneckých turnajů, už uprostřed týdne ale vyběhnou znovu na palubovky nejvyšší česko-slovenské soutěže. 23. kolo MOL ligy startuje už ve středu, na Zelený čtvrtek bude dohráno.

Velikonoční víkend letos opět posunul zápasy MOL ligy na všední dny. Fanoušci se tentokrát do sportovních hal musí vypravit už ve středu 28. března. Jako první odstartují v moravském regionálním derby házenkářky Zlína a Veselí. Tento souboj vždycky sliboval napínavý souboj v sympatické fanouškovské kulise. Tentokrát jdou do utkání v pozici favoritek Veselanky, které se vezou na dobré vlně a jistým krokem kráčí k play-off. Aby do něj ale proklouzly, potřebují každý bod a v zápase proti Zlínu nesmí zaváhat. To Zlíňanky podávají nevyvážené výkony, vítězství zapsaly až v předposledním kole před přestávkou, v Písku ale prohrál propastným rozdílem, a tak je to ve Zlíně pořád jako na houpačce.

Ve středu pak do soutěže naskočí i Jihomoravanky z Hodonína. Na domácí palubovce přivítají Šaľu, která letos aspiruje na interligové medaile a předzápasové předpoklady tak hovoří výrazně ve prospěch Šaľanek.

Ve čtvrtek jsou pak na programu zbývající čtyři zápasy kola. A to velmi atraktivní. Házenkářky Slavie Praha se postaví Olomouci. Hanačky si vedou letos v soutěži velmi dobře a budou chtít minimálně zopakovat loňský výsledek. Do play-off mají navíc v konkurenci Poruby a Veselí nejlépe našlápnuto. Souboj proti Slavii ale bude pro Olomouc těžkou zkouškou. Pražanky mohou být oproti Olomouci v mírné nevýhodě, protože reprezentantky v sešívaném dresu mají za sebou pořádně náročný program i spoustu cestování.

Naposledy Olomoučanky přehrály Šaľu, které tak zavřely cestu k interligovému titulu. Trenér Slavie Praha Richard Řezáč toto vítězství Hanaček hodnotil na klubovém webu kladně: „Nevyděsilo mě to. Předpokládal jsem, že tam Olomouc dokáže uhrát dobrý výsledek. Ale že zahraje až takto dobrý výsledek, tak se jen potvrzuje, že Olomouc jde výkonnostně nahoru a nečeká nás lehký soupeř.“ Duelů Olomouce viděl v záznamech více, soupeřky má přečtené. Jak již bylo řečeno, přípravu Slavie ale komplikovaly reprezentační srazy. „Uvidíme, v jakém stavu se hráčky z akcí vrátí. Věřím, že rychle zapadnou zpět, protože nás čeká nejdůležitější část sezony. Nemyslím to jako výmluva a ani jako alibi, ale Olomouc měla teď krásné dva týdny družstvo pohromadě, protože v národním týmu nikoho neměli,“ objasnil Řezáč.

 

Házenkářky mají za sebou náročný reprezentační týden. 

 

Podobně na tom je ale i tým Mostu, který trénoval během reprezentační pauzy skutečně v „záložním režimu“. „Když mají sraz všechny reprezentační týmy, zůstaly by mi na tréninku A týmu čtyři hráčky. Protože jsme s touto situací počítali, jako vždy v těchto případech jsme spojili trénink se staršími i mladšími dorostenkami. Spojením těchto tří týmů máme k dispozici dvacet hráček, ale největší počet v tomto případě tvoří mladší dorostenky,“ nastínil trenér Peter Dávid aktuální situaci na palubovce mostecké sportovní haly.

Přitom Černí andělé by se měli připravovat na jeden z vrcholů jarní části MOL ligy. Na své palubovce totiž už ve čtvrtek 29. března přivítají tým Michalovců. „Bohužel tímto načasováním se nám veškerá příprava na zápas proti Michalovcům přesouvá až na příští týden. A je třeba připomenout i skutečnost, že domácí zápas nás čeká už ve čtvrtek a s ohledem na program reprezentací budou muset některým hráčkám před takto exponovaným zápasem stačit tři nebo dokonce jen dvě tréninkové jednotky. Není to sice optimální, ale na podobné situace už jsme zvyklí a naučili jsme se jim přizpůsobit,“ dodal trenér.

Své reprezentantky a odchovankyně v českém i slovenském dresu na dálku povzbuzovali i fanoušci Poruby. Sokolky se v posledních kolech před přestávkou trápily, až v posledním zápase proti Trenčínu se snad vrátily do kýžené herní i výsledkové formy. Teď by ji měly potvrdit v souboji s Pískem. Ačkoli Písku patří až desátá příčka, před reprezentační přestávkou dokázaly Jihočešky zdolat Zlín a například v Mostě prohrály pouze o šest branek. „Tím, že v posledních třech kolech předvedli po stránce výkon i výsledku, tak nepůjde o jednoduchý zápas. Je to pro nás zdvihnutý prst," upozornil trenér Peter Olšavský, který soupeře považuje za nevyzpytatelného. „Podobně jako my. Dokážou porazit silnějšího, ale prohrát se slabším, takže tam je to těžko odhadnutelné. Určitě jdeme do zápasu s tím, že nám nic jiného nezbývá, než uhrát výsledek takový, aby nám dal naději na play-off," dodal. V postup mezi nejlepší kvarteto českých týmů pochopitelně věří. „Je pravda, že se nám vše ještě víc zkomplikovalo tím, že Olomouc bodovala v Šale, ale šance stále je a dokud bude alespoň minimální, tak budeme o ní bojovat. V posledních třech zápasech chceme bodovat naplno," řekl Olšavský i s vědomím, že ani to nemusí stačit. „Ale jsem optimista. Věřím, že se ukážeme v tom nejlepším světle a přesvědčíme, že házenou hrát umíme. Jen se musíme víc stabilizovat a nedělat tak velké chyby. Pak uvidíme, jak to dopadne," uzavřel Olšavský.
 

MOL liga - 23. kolo - rozpis

HC Zlín - SHK Veselí n.M. 28.3. 17:00
HK Hodonín - Duslo Šaľa 28.3. 18:00
Slavia Praha - Zora Olomouc 29.3. 18:00
Sokol Poruba - Sokol Písek 29.3. 18:00
Baník Most - Iuventa Michalovce 29.3. 18:00
ŠŠK Prešov - Trenčín 29.3. 18:00