Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.3.2018 otevřeno: 1103 x

Šaľa rozstřílela Hodonín, Veselí vyhrálo ve Zlíně

V prvním duelu 23. kola si body z moravského derby zapsaly házenkářky Veselí, z Hodonína si vysokou dvacetibrankovou výhru vezou Šaľanky.

MOL liga - 23. kolo

HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou 27:31 (12:15)

Zlín po prohře v Písku přivítal v regionálním derby Veselí nad Moravou. První poločas byl poměrně vyrovnaný, domácí tým dotahoval maximálně dvoubrankovou ztrátu. Do tříbrankového rozdílu Veselanky domácím utekly až v závěru poločasu třemi brankami z rukou Vinklárkové, Soldánové a Olšovské. Hned na začátku druhého poločasu pak Panenky náskok navýšily na pět gólů (14:19) a takový odstup od soupeře si pak udržely až do konce zápasu. Veselanky si tak zapsaly další dva důležité body pro zajištění účasti v českém play-off.

Nejvíce branek: Hradilová 9/3, Nygrýnová 5, Ševčíková 4, Kříčková 4 - Veselková 8/5, Šustková 7/1, Olšovská 6/1. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/7. Vyloučení: 5:3. Diváci: 211.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí n. M.: „Zápas byl hodně bojovný, ukázalo se mnoho chyb na obou stranách. Nenaplnilo to kvalitu, kterou by naplnit mělo. Po pauze jsme nastoupili do zápasu trochu lehkovážně v obraně i v útoku, nedokázali jsme se dostat do tempa. Bylo to spíše utrápené. Tato část sezóny je docela rozkouskovaná. Termín zápasu byl z mého pohledu hodně nešťastný, na tréninku jsme měli během reprezentační pauzy pár hráček a pak je těžké dostat se do tempa a kvality, které by tento zápas měl mít.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji Veselí k vítězství. Tempo jsme udrželi jen v prvním poločase, pak to spadlo k tomu, s čím se dlouhodobě potýkáme. Jednoduché chyby v protiútoku v první, druhé vlně a ve střelbě. Opět nám chyběla větší bojovnost, abychom se pobili o body. Také jsme trénovali zvláštně, šest hráček bylo v reprezentaci. Doufám, že si hlavně psychicky odpočineme a budeme se soustředit na play-out.“

 

HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa 17:37 (8:20)

V Hodoníně to bylo jednoznačné. Házenkářky Šaľy nepustily Hodonín téměř k ničemu, diktovaly tempo zápasu a už o poločase vedly 20:8. Šaľanky eliminovaly i nejsilnější střeleckou zbraň Hodonína Patrnčiakovou. Postupně navyšovaly vedení, v poslední patnáctiminutovce zápasu povolily Jihomoravankám jen dvě trefy a zvítězily vysokým dvacetibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Tóthová 4, Poláchová 2, Gärtnerová 2/1, Patrnčiaková 2, Višňovská 3 – Klučková 7/1,Tisajová 6, Bujnochová 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1. Vyloučení: 5:0. Diváci: 153.