Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.4.2018 otevřeno: 1051 x

Pozvánka na MOL ligu: První šance Slavie na krok k vítězství v MOL lize i obnovená premiéra trenéra Packy

Zatímco mužská nejvyšší soutěž má už základní část kompletně za sebou a týmy využívají reprezentační pauzu k přípravě na play-off i boje o záchranu, ženské týmy teprve bojují o to, kdo se zařadí do které ze zmiňovaných skupin. Do konce základní části MOL ligy zbývají poslední tři kola.

Kolo načne už v pátek souboj mezi Trenčínem a Hodonínem. Poslední a předposlední tým aktuální tabulky už do dění v horní polovině tabulky zcela jistě nezasáhnou. Především Hodonín ale má stále o co hrát, konkrétně o lepší výchozí a bodovou pozici pro boje o záchranu. Vždyť Písek má shodný počet bodů a každý bod se v konečném zúčtování o zachování příslušnosti v nejvyšší soutěži počítá. A Patrnčiaková, vedoucí střelkyně tabulky kanonýrek, určitě nebude chtít skončit mezi českými týmy poslední.

V sobotu ve tři hodiny odpoledne ve svém tradičním čase vyběhnou na palubovku Obloukovky házenkářky Písku. Uvítají doma Prešov, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral více než třikrát tolik bodů co Písečanky a do zápasu jdou jako favorit. Vždyť Trenčín před Velikonoci Prešovanky smetly poměrem 31:16!

Důležitý zápas v boji o play – off sehrají v sobotu 7. dubna od 17 hodin házenkářky SHK Veselí nad Moravou a Sokola Poruba. Pokud by domácí tým v utkání zvítězil, zajistil by si postup do bojů o českého mistra. Velmi blízko by k němu měl i v případě nerozhodného výsledku. Porubě reálnou naději na postup zajistí pouze výhra. „Poruba je hodně nevyzpytatelný tým, který předvádí hodně kolísavé výkony. Proti silným týmům ale zpravidla dokáže podat výborný výkon. Máme výhodu domácího prostředí a rádi bychom v něm potvrdili svou účast v play – off. Rozhodně to ale nebude snadný zápas. Poruba má kvalitní obranu a dobré brankářky, budeme se muset na ně dobře připravit,“ upozorňuje kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Důležitost utkání si uvědomují i samotné hráčky. „Když vyhrajeme, zajistíme si postup do play – off. Poruba nám rozhodně nic zadarmo nedá. Klíčové pro nás bude, abychom začaly proměňovat vyložené šance, což nás v posledních zápasech dost trápilo. Samozřejmě musíme mít i pevnou obranu,“ uvědomuje si kanonýrka Mária Olšovská. Kouč i hráčky přitom věří, že je diváci v klíčové bitvě nenechají na holičkách. „Věříme, že nás diváci opět přijdou povzbudit a společně se nám podaří tento důležitý zápas zvládnout,“ doufá kouč i házenkářky SHK Veselí nad Moravou.

 

 

Jen o půlhodiny později naskočí do bojů o play-off i házenkářky třetího z aspirantů na play-off. Poruba, Olomouc i Veselí mají shodně 26 bodů, místa v play-off jsou ale jen dvě, a tak každé zaváhání může být rozhodující. Olomouc si nemůže dovolit ztratit v zápase s Bánovci, dlouho beznadějně posledním týmem soutěže. Tlak vrcholící soutěže je ale velký a Bánovce umí překvapit, i tak je ale Olomouc favoritem.

Neuspokojivé výsledky loňského suveréna Iuventy Michalovce vedly k výměně trenéra. Na lavičku Východňárek nastoupí Ján Packa, který nahradí trenéra Urbana. Tito dva muži spolu v Michalovcích spolupracovali například v sezóně 2012/2013, Urban u házené v Michalovcích zůstane. I tak si František Urban po zápase v Mostě posteskl, že se sním svěřenkyně nerozloučily výhrou, když podlehly Mostu 29:34. Teď by si mohly Slovenky spravit chuť, vždyť uvítají tápající Zlín.

Kolo v sobotu večer uzavře duel Šaľy a Slavie. Šaľanky si ještě brousí zuby na interligovou medaili a mají ji na dosah, za Iuventou zaostávají jen o jediný bod. To Slavistky mají dokonce ještě šanci celou soutěž vyhrát. Matematika závěrečných kol je jasná. Tři výhry Slavie znamenají vítězství v celé MOL lize a nejvýhodnější pozici pro české play-off. „Jsem rád, že vše máme ve svých rukách, nemusíme se spoléhat na nikoho dalšího. Je to o našich hlavách, o naší kvalitě, o naší přípravě,“ řekl pro klubový web Slavie trenér Richard Řezáč. Soupeře nejen sleduje na videu, ale vnímá také další aspekty. Třeba to, že Šala má ve zbývajících dvou kolem nejschůdnější los s minimálním cestováním, když po Slavii pojede do „posledního“ Trenčína a končí doma s desátými Bánovcemi. „Ano, určitě, i to může hrát svou roli. Hlavně to cestování závěru základní části. O losu nemluvě,“ uvedl Řezáč. Ví, co jeho svěřenkyně v Šale čeká. A navíc: „Uvidíme, co se stane, protože v Šale si na nás dlouhodobě věří a budou chtít zopakovat loňský závěr základní části, kdy výhrou nad Slavií poskočili k medaili. Nebudeme vyčkávat, co předvedou. Připravíme takovou taktiku, o které si myslíme, že by měla fungovat. Průběh utkání nám naznačí, co a jak, případně, jestli budeme muset přistoupit na alternativní kroky,“ poznamenal Řezáč, který hodlá využít i špionážních informací od Martiny Tulipánové, která před touto sezonou přišla do Slavie právě ze Šaly: „Od Martiny získáváme informace o hráčkách, ale i o detailech, kterých jsme si dosud třeba nevšimli. V tom nám může napovědět a pomoci.“

Co se tedy v sobotu v Šaľe rozhodne? „Bude to však především o aktuální formě. Tu mají, což předvedli naposledy v Hodoníně, kde zvítězili o 20 gólů. Mají o hrát, takže to bude zajímavé. Nejen o medaili z MOL ligy, ale především o lepší postavení pro slovenskou část play-off. Čekám, že to také bude souboj brankářek a tady by měla být kvalita na naší straně. A dál rozhodne kreativita v útoku a lepší úspěšnost střelby,“ uzavřel kouč Slavie Praha Richard Řezáč.

 

MOL liga - 24. kolo - rozpis

Trenčín - HK Hodonín 6.4. 18:00
Sokol Písek - ŠŠK Prešov 7.4. 15:00
SHK Veselí n.M. - Sokol Poruba 7.4. 17:00
Zora Olomouc - Bánovce n.B. 7.4. 17:30
Iuventa Michalovce - HC Zlín 7.4. 17:30
Duslo Šaľa - Slavia Praha 7.4. 18:00